DataLife Engine > События > Звернення представникив української інтелегенції до українського народу з нагоди результатів президентських виборів.

Звернення представникив української інтелегенції до українського народу з нагоди результатів президентських виборів.

Відомі українськи діячи культури та науки виступили зі спільною заявою з нагоди результатів президентських виборів.

Повний текст звернення:

Звернення
до українського народу з нагоди результатів президентських виборів


У Зверненні до виборців за 21 січня 2010 р. ми, члени Української народної ради, закликали виборців України підтримати Юлію Тимошенко в боротьбі, проти спроб змінити цивілізаційний вибір України, перетворити нашу державу на несамостійного, безнаціонального сателіта відроджуваної московської імперії.

На жаль, наші побоювання стають дійсністю, агенти впливу Росії із Партії регіонів і відверті лобісти її імперських інтересів закликають до початку реваншистського наступу на фундаментальні цінності нашого народу: українську мову, незалежну Церкву, положення Конституції щодо тимчасового перебування Чорноморського флоту Російської Федерації у Криму, долю вітчизняної газотранспортної системи, євроатлантичну орієнтацію зовнішньої політики та інше.

За цих умов уважаємо за необхідне заявити:

– волею історії Юлія Тимошенко поставлена в епіцентр змагань за долю України і на її плечі лягає тяжка відповідальність протистояти темній антиукраїнській хвилі, що накочується на нашу землю. Захищаючи і підтримуючи Юлію Тимошенко, ми захищаємо і підтримуємо незалежність України, демократичний і європейський характер її розвитку;

– результати першого туру голосування показали, що колишній Президент України Віктор Ющенко став глибоким розчаруванням українського народу, підпорядкувавши свою виборчу кампанію боротьбі з Юлією Тимошенко. Саме Віктор Ющенко, закликаючи голосувати "проти всіх", проклав дорогу до влади Вікторові Януковичу та його команді;

– справою честі і гідності всіх, кому не байдужа доля української держави, є організація народного опору мирними – політичними й громадськими – засобами проти спроб Віктора Януковича та його команди змінити хід української історії ХХІ сторіччя, відібрати в нашого народу його культурно-національні та історичні цінності, торгувати ресурсами та багатствами України, позбавити її засобів захисту своїх економічних інтересів, енергетичної безпеки та забезпечення українським громадянам соціально-економічних гарантій європейського рівня.

Український народе!

Уперше за дев’ятнадцятирічну історію незалежної Української держави настав час серйозних випробувань, час довести промосковській партії олігархів, хто є господарем на українській землі, час рішуче виступити на захист українських цінностей, традицій, святинь і права українських громадян на гідну людини якість життя. Не дозволимо відвертим і прихованим ворогам української самостійності і демократичного розвитку України руйнувати здобутки 1991 року, за які наш народ заплатив страшну ціну в ХХ сторіччі.

Підписи:

Дмитро ПАВЛИЧКО
Іван ДРАЧ
Левко ЛУК’ЯНЕНКО
Іван ДЗЮБА
Ігор ЮХНОВСЬКИЙ
Мирослав ПОПОВИЧ
Юрій ЩЕРБАК
Богдан ГОРИНЬ
Юрій МУШКЕТИК
Роланд ФРАНКО
Олег ЧОРНОГУЗ
Наталія ОСЬМАК
Володимир ПИЛИПЧУК
Володимир ВАСИЛЕНКО


Київ, 19 лютого 2010 р.


.Вернуться назад