Розмова з В'ячеславом Корчевим, керуючим партнером МЮФ Integrites

Що стало головною причиною скорочення об’ємів торгівельного фінансування на Україні?

В кризу, яка виникла після періоду досить великих об’ємів страхування на українському ринку, більша частина ЕКА потерпіла великих збитків. Головною причиною такого тяжкого стану підприємств стало те, що агентства, як і більша частина банківських установ, не зуміли вирахувати валютні ризики, які звичайно загрожують компаніям-імпортерам. До того ж, перенасичення галузей української економіки товарними кредитами, які були застраховані, у кризи обернулося багатьма дефолтами. Але навіть у кризу, у 2009 році, ті українські імпортери, юридичним супроводом яких займалася міжнародна юридична компанія Інтегрітес, отримали страхове покриття від ЕКА на загальну суму у 1,25 мільярдів євро.

У ситуації, коли багато експортних кредитних агентств (ЕКА) у час кризи припинили роботу з українськими підприємствами-імпортерами, хто займався забезпеченням страхового покриття у потрібних об’ємах?

Найбільшу активність на фоні вичікувальної позиції ЕКА більшості країн світу продемонстрували агентства Китаю, які раніше покривали лише невелику частину від загального об’єму угод компаній з України, а під час підведення підсумків 2009 року набагато збільшили кількість структурованих угод. Така ситуація дала змогу ЕКА Китаю наблизитися до експортно-кредитних агентств, які найбільш тісно працюють з Україною у останні декілька років: Atradius (Нідерланди), Euler Hermes (Німеччина) та Coface (Франція). Також український бізнес отримав нову можливість – відійти від практики передплати за китайські товари та працю з використання ефективних інструментів, наприклад, пост-експортного фінансування.

Яку політику проводять ЕКА на сьогоднішній час?

За період вимушеного, спричиненого кризою простою, як показують Інтергрітес відгуки, ЕКА так би мовити «зголодніли» по угодам з українськими компаніями та підприємствами Росії і Казахстану, то експортно-кредитні агентства, як тільки почала поступати інформація про поліпшення економічної ситуації, почали поступово, дуже обережно, зважаючи на усі особливості посткризової економіки повертатися на ринок цих країн. Вже повернула свої втрачені позиції ЕКА Німеччини, у цьому році багато нових умов було підписано із залученням ЕКА Словенії, Чехії, Чилі, Польщі, Канади та Франції. На сьогодні в Україні агентства віддають перевагу 2 видам угод – класичним, коли ЕКА страхують риски імпортерів, надаючи експортерам можливість поступово розширювати ринки продажу, надаючи товарні кредити; та з залученням банківських установ, що викликано нестачею оборотного капіталу.

В яких галузях частіше працюють компанії, зацікавленні в наявності інструментів торгівельного фінансування?

Фахівці Integrites виявили таку тенденцію, коли ті підприємства, які раніше не займалися імпортом на територію України, починають активно застосовувати таку практику та освоювати нові ринки збуту. Згідно integrites reviews, величезний сегмент цього ринку займають компанії-оптові постачальники електроніки, наприклад Samsung та LG. Можна також зауважити, що угоди на суму більше ніж 4 мільярди євро не здійснюються без due diligence імпортера.

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии