Мінеральна вата: види і властивості


При проведенні утеплювальних робіт в будівництві часто використовують мінеральну вату. Це недорогий, легкий і ефективний матеріал, що дозволяє не тільки значно знизити тепловтрати будівель та комунікацій, але і підвищити звукоізоляцію і захистити від надмірної вологи.

Мінеральна вата: види і властивості

Види мінеральної вати


Основними типами мінеральної вати є:

- скловата;
- шлаковая вата;
- кам'яна вата.

Скловату широко застосовували в будівництві ще за часів СРСР, завдяки дешевизні цього матеріалу. Але її ламкість робить скловату небезпечною в процесі проведення монтажних робіт. Тому в наші дні віддають перевагу двом іншим типам мінеральної вати.

Шлакова вата виробляється з відходів металургійного виробництва, що робить її досить дешевим матеріалом. Цей тип вати використовується здебільшого при монтажі теплотрас, ізоляції димоходів, але як утеплювач для стін шлакова вата не має достатньої щільністі. Крім того, жаростійкість шлаковой вати не перевищує 300 градусів.

Кращим варіантом мінеральної вати вважається кам'яна, або базальтова вата. Вона не змінює своїх властивостей до температури в 700 градусів. Крім того, кам'яна вата не виділяє ніякого диму і їдких речовин. Найбільш популярні в будівництві марки кам'яної вати виробництва Rockwool, ISOVER, PAROC, URSA. Для організацій, активно проводять будівельні і утеплювальні роботи, можна замовити мінеральну вату у львові kvadratbud.com/product-category/uteplyuvach/ від кращих німецьких і інших виробників.

Основні властивості мінеральної вати


Якість мінеральної вати здебільшого залежить від її хімічного составу і щільності. Остання визначається товщиною і спрямованістю волокон. Чим більше вертикально спрямованих волокон в мінвати, тим більша гнучкість матеріала. Щільність мінеральної вати може бути дуже різною, коливаючись від 20 до 220 кг/м3. Найбільш щільна мінеральна вата виробляється в плитах. Деякі види мінеральної вати покривають теплоовідбиваючим шаром з фольги.

Чим вища щільність мінеральної вати, тим сильніші її тепло- і звукоізоляційні якості, але нижча здатність пропускати вологу. При виготовленні різних марок кам'яної вати можуть використовувати в якості добавок глину, доломіт, габро, вапняк, або доменні шлаки, але основним матеріалом є базальт.

Якщо проводиться:

  • ізоляція покрівлі;

  • утеплення дерев'яних стін;

  • ізоляція лазень і інших приміщень з підвищеною вологістю

то при виборі теплоізоляційного матеріалу слід віддати перевагу мінеральній ваті.

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии