Судова реформа: дієвість. Суть закону про судоустрій та статус суддів


Події, які відбуваються в Україні, зумовили необхідність проведення судової реформи. Нововведення розпочалися шляхом внесення змін до закону про судоустрій та статус суддів. Як вплинуло реформування владою гілки судочинства на життя пересічних українців?

Судова реформа: дієвість. Суть закону про судоустрій та статус суддів

Реформа структури судової системи


Нова редакція закону України " Про судоустрій та статус суддів" встановила новий порядок функціонування системи судоустрою. В структурі Найвищої судової інстанції передбачається 5 підрозділів, загальна кількість працівників в яких становить не більше 200 чоловік. Зникнення розмежування спеціалізації судових органів зумовить відсутність підстав для втручання у судовий процес.

Створення бази судової системи дозволить зібрати інформацію про діяльність кожного судді та проводити належні дослідження. Це сприятиме збільшенню відсотка достовірності статистичних та аналітичних даних.

Суть закону про судоустрій
Революційні зміни закону про судоустрій спрямовані на зменшення рівня корупції серед державних службовців у системі правосуддя. Для цього будуть здійснюватися наступні заходи:

  1. Перевірка суддів на відповідність діяльності встановленим вимогам законодавства.

  2. Контроль за відповідністю розмірів фактичних доходів вказаним у декларації та за джерелами їх походження.

  3. Запровадження спеціальної Ради, яка здійснюватиме нагляд за діяльністю суддів. Зокрема, створення Судової охорони дозволить не лише підтримувати порядок при засіданні суду, а й безпеку судді у здійсненні ним професійної діяльності.

  4. Підвищення заробітної плати сприятиме покращенню матеріального становища, що зумовить відмову від грошової стимуляції з боку зацікавлених осіб.

Осучаснення судової реформи


Судова реформа: дієвість. Суть закону про судоустрій та статус суддів

Судова реформа передбачає використання новітніх технологій для економії коштів бюджету. З цією метою Україна перейняла досвід розвинених країн у проведенні судових спорів за допомогою інтернету. Таке нововведення прийнято у зв’язку з потребою захисту прав на інтелектуальну власність. Щорічно кількість звернень до суду з цього питання зростає.

Новий статус судді


Органи влади шляхом реформування гілки судочинства обмежили статус судді. Тепер суддю можна притягнути до відповідальності за порушення, які були вчинені за межами професійних повноважень. Міру покарання встановлюють на загальних підставах, які передбачені законодавством. Також до переліку підстав трудової відповідальності було внесено додаткові пункти, зокрема про вчинення дій, які негативно впливають на доброчесність правосуддя і підривають авторитет судової системи.

Очікувані наслідки судової реформи


Судова реформа направлена на зникнення політичного аспекту у здійснення правосуддя, зменшення корупції та посилення контролю за діяльністю суддів.

Відсутність досвіду у галузі права не дозволить допущення до захисту підсудних некомпетентних людей, що позначиться на підвищенні якості здійснення правосуддя.

Українці мають надію, що внесення змін до закону про судоустрій та статус суддів, зумовлені реформуванням існуючої судової системи, наблизить суд до високих стандартів розвинених країн Заходу та Європи і відновить віру у справедливе правосуддя.0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии