DataLife Engine > Різне > Імпортна краса: поставки квітів в Україну до початку 2019 продовжували збільшуватися

Імпортна краса: поставки квітів в Україну до початку 2019 продовжували збільшуватися

Імпорт квітів в Україну трохи не дотягнув до позначки в 200 мільярдів гривень

Імпортна краса: поставки квітів в Україну до початку 2019 продовжували збільшуватися

Як і більшість імпортних товарів, продажи квітів помітно постраждали від стрибка курсу EUR і USD в 2014 році – в силу кліматичних та інших нюансів велика частина букетів, які українці дарують один одному і, особливо, своїм прекрасним половинкам мають іноземне походження, а значить купуються за валюту.

Однак, з 2016 року почалося поступове повернення українців до прекрасного і вже в 2017 було зафіксоване помітне зростання закупівель в країну квітів, яке триває і сьогодні. Свідчать сухі цифри Державної фіскальної служби:

вже в 2017 році було зафіксовано зростання закупівель квітів на 25% щодо попереднього року. У країну було імпортовано 92 мільйони 200 тисяч квіток (або у ваговому еквіваленті 7480 тонни). У фінансовому вираженні обсяг імпортних закупівель склав 6,8 мільярда USD або 185 млрд у гривневому еквіваленті
в 2018 зростання ввезення пахучого імпорту знизилося, але все одно перевищило результати-2017: ввезено 7803 000 тонни квіток і бутонів на суму близько ₴ 190 мільярдів або 7 мільйонів доларів США
Список країн-імпортерів в цілому традиційний для всіх останніх років, можна відзначити лише те, що в Топ-3 постачальників зрізаних квітів, Еквадор всього за рік впевнено витіснив з 2-ї позиції турецьких квітникарів:

Голландія – майже 97 мільярдів гривень
Еквадор поставив квітів на суму ₴ 44,3 млрд – це пов'язано з популярністю в українок троянд, більша частина поставок яких йде як раз з цієї південноамериканської країни – 55% від всього «рожевого» імпорту в Україну
Туреччина спустилася на 3-й щабель з результатом близько ₴ 16 мільярдів
В принципі, кожна з країн, основних постачальників квітів, спеціалізується на якому одному або двох-трьох квіткових сортів. Якщо Еквадор, як зазначалося, спеціалізується на трояндах, то 81% від усіх поставок з Туреччини – це гвоздики. Більш диверсифіковані поставки з Нідерландів: голландські орхідеї займають 83% від усіх квіток це виду в українських квіткових магазинах, а ось хризантеми в них – майже на все 100% голландські, постачає ця країна і троянди.

Слід зазначити, що і сама Україна є квітковим експортером, проте покупців у них поки всього два-Польща і Білорусь, а поставляється туди сорт практично один-єдиний - це троянди. Обсяг експортних поставок з України досяг в 2016 році планки в 1,16 мільйона USD, що не можна порівняти з обсягами імпорту, але теж помітне досягнення.



Вернуться назад