Автор податкової реформи в Україні: хто він?


На початку вересня 2019 року в Києві в конгресно-виставковому центрі «Парковий» за сприяння Національного університету державної фіскальної служби відбувся перший Ukraine Tax Forum. За словами організаторів та учасників, цей захід став відкритим майданчиком для комунікації влади, представників бізнесу та експертної спільноти. Всі вони об'єднані єдиною метою — обговоренням та впровадженням нагальних змін в українській податковій системі.

За кілька днів до цього прем'єр-міністр Олексій Гончарук заявив про плани Кабінету міністрів підготувати до наступної весни повноцінну «глибоку» податкову реформу, яка повинна почати діяти з 2021 року. А вже у ході Ukraine Tax Forum свій проект реформування системи оподаткування України під назвою «Від нестабільності до гармонії» запропонував Андрій Гмирін, доцент кафедри кримінального права та кримінології Університету ДФС України. З основними тезами реформи експерта можна ознайомитися у публікації в його блозі. Ми ж вирішили дізнатися більше про самого автора, вивчивши ключові деталі його біографії.

Освіта та професійна кар'єра


Андрій Анатолійович Гмирін має три вищі освіти:

  • у 2005 році він закінчив Національну академію внутрішніх справ України за спеціальністю правознавство (освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліст);

  • у 2009 році здобув другу вищу освіту в Київському національному економічному університеті ім. Вадима Гетьмана за спеціальністю фінанси (спеціаліст);

  • у 2011 році експерт закінчив магістратуру Національної академії управління за спеціальністю правознавство.

Автор податкової реформи в Україні: хто він?

Протягом десяти років з 2007 по 2017 автор податкової реформи Гмирін працював в різних підрозділах фіскальних і правоохоронних органах України, в тому числі займався оперативною роботою, а також посідав керівні посади. У послужному списку Андрія Анатолійовича такий трудовий шлях:

  • з 2007 по 2011 роки - робота в підрозділі Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України;

  • з 2011 по 2013 роки - Гмирін працює в підрозділі Державної служби по боротьбі з економічними злочинами при МВС України;

  • з 2013 по 2015 роки - робота в різних підрозділах Податкової міліції при Міністерстві доходів і зборів;

  • з 2015 по 2017 роки - Андрій Гмирін працює в Фонді державного майна, в тому числі на посаді помічника керівника.

З 2015-2016 року Гмирін починає активно займатися науковою діяльністю. У 2017 році у Національній академії управління він захищає кандидатську дисертацію за темою «Кримінально-правова характеристика злочину незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів (ст. 204 КК України)» і стає кандидатом юридичних наук (доктором філософії).

З 2019 року обіймає посаду доцента кафедри кримінального права та кримінології Університету ДФС України. Основною дисципліною у ВНЗ, яку викладає Гмирін, є «Кримінальне право України». У сферу наукових інтересів експерта входять питання запобігання злочинам та кримінологічна характеристика злочинності.

За останні роки Андрій Анатолійович написав наукові та науково-методичні праці, в тому числі публікувався у профільних юридичних виданнях, які проіндексовані в міжнародних наукометричних базах даних та каталогах.

Про особисте життя та захоплення Андрія Гмиріна практично нічого невідомо. У відкритій електронній декларації, що подана у 2017 році (під час роботи в Фонді державного майна на посаді помічника керівника), зазначено, що він одружений і виховує двох синів.

Поточна діяльність


Наразі за плечима автора проекту реформи «Від нестабільності до гармонії» та експерта з податкового реформування 10 років роботи в правоохоронних та фіскальних органах, а також 4 роки наукової діяльності в юридичній сфері.

Після участі в Ukraine Tax Forum, де Андрій Анатолійович Гмирін презентував свою програму, він був запрошений в робочу групу Комітету Верховної ради з питань фінансів, податкової та митної політики. Експерт став регулярним учасником зустрічей, ініційованих парламентаріями: у вересні 2019 року він відвідав мінімум чотири таких обговореннях. В ході них депутати разом з експертним товариством розглядали сильні та слабкі сторони різних версій законопроекту «Про Бюро фінансових розслідувань», а також проекту закону «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор».

Гмирін веде свої колонки (блоги) на популярних інформаційно-аналітичних ресурсах, наприклад liga.net та korrespondent.net, дає інтерв'ю для друкованих та онлайн-ЗМІ, в тому числі журналу «Бізнес». Також експерт активний на своїй публічній сторінці в соціальній мережі Facebook. Тут від періодично розповідає про результат робочих зустрічей Комітету Верховної Ради України, аналізує запропоновані парламентом законопроекти та інші ініціативи, пропонує своє бачення, як потрібно реформувати податкову систему України. Експертні думки Гмиріна активно тиражують різні новинні веб-ресурси з України, включаючи Unian, Gordonua, kp.ua, Censor, Zik, і навіть Західної Європи (EU Reporter).

1 комментарий

Сергей 21 октября 2019 23:00
Думаю как раз к реформированию нужно привлекать пофесионалов - не только теоретиков, но и практиков. То, что имеем сейчас - результат всех проведенных реформ и того, что те, кто при власти - решают свои шкурные вопросы. Лично я воспринимаю только конкретные предложения и по делу.
Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии