Як винаймати квартиру, щоб не обманули?


На що слід звертати увагу при виборі тимчасової житлової площі? Як потрібно оформляти орендну угоду? Для багатьох громадян ці питання є складними. Однак все набагато простіше, ніж здається на перший погляд. Але яким чином можна швидко знайти доступне житло, і як можна правильно винаймати його на будь-який термін. Як аналізувати отриману інформацію, і які питання слід задавати?

Як наймати квартиру самостійно правильно


Для багатьох це може виявитися реальним випробуванням. Однак якщо все правильно підготувати та структурувати, то не все так складно.

В першу чергу, необхідно знайти нові оголошення саме від власників квартир, а не від ріелторських компаній, і самостійно призначити час для проведення оглядів.

Варто визнати, що можливе виникнення різних підводних каменів в цій ситуації. Тому слід розібратися, що саме потрібно враховувати при пошуку квартири.

Перевірка господаря


Щоб самостійно винаймати квартиру на довгий термін потрібно впевнитися в юридичній безпеці житлоплощі. У власника необхідно запросити такі документи:

 • громадянський паспорт;

 • свідоцтво про право власності на житло (виписку з ДРРП);

 • контракт, який підтверджує виникнення майнових прав на квартиру.
.
Найчастіше може трапитися так, що від власника квартири виступає його представник. У таких випадках, слід запитувати нотаріальну довіреність. Рекомендується також перевіряти, чи немає яких-небудь заборгованостей по комунальних платіжках. Слід переглянути останні квитанції та зіставити їх показники з показаннями лічильників. Цією процедурою слід зайнятися ще до підписання договору.

Згода всіх власників при здачі квартири в оренду


Квартира може належати одночасно кільком власникам. Тобто вони володіють житловою площею по частках. У таких випадках, потрібно отримати згоду від усіх власників, яким виповнилося 14 років. В орендному договорі свій підписи ставлять усі власники або ж тільки уповноважена особа, яка має довіреність від них.

Також якщо є охота винаймати кімнату в комунальній квартирі, орендну угоду не одержати без згоди сусідів. Про це піклується тільки орендодавець. Після отримання згоди від сусідів, він повинен надати орендареві договір, в якому буде точно вказаний порядок користування. Тобто кому належить яка кімната, щоб позбавити людину від можливих конфліктів.

Правильний орендний договір


Для того щоб орендна угода була юридично правильною, необхідно включити в неї такі пункти:

 • паспортні дані та ПІБ орендаря і власника житла;

 • докладний опис наданого житла (адреса, поверх будинку, площа квартири, скільки кімнат);

 • фіксовану щомісячну плату за оренду;

 • на який термін квартира здається в оренду;

 • рекомендується внести в договір умови, при яких плата за житло може бути переглянута;

 • умови користування, при яких договір буде розірвано;

 • умови перевірок орендодавцем і їх максимальне число;

 • рекомендується внести в договір дані тих осіб, які мають право на спільне проживання з орендарем.

До того ж, потрібно враховувати, що кожен договір є індивідуальним, і стандартна форма оформлення відсутня.

Додаток з описом майна


Інвентаризація є додатком до основного договору найму житлоплощі. У цьому документі є інформація про те, яке майно і в якому стані передається орендарю на тимчасове користування.

Орендодавець може вносити в опис: побутову техніку, меблі, білизну, килими, кухонне приладдя. Якщо ж орендар пошкодить або втратить предмет, який не був включений в опис, власник не зможе повернути його.

Практика показує, що орендні угоди підписуються на термін менше понад рік. Це вважається короткостроковою угодою. Якщо є охота продовжити договір, займатися цим потрібно за місяць до закінчення діючої орендної угоди.

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии