Металочерепиця: стандартна чи модульна?


В Україні металочерепиця доступна у двох основних різновидах. Найчастіше використовуються стандартні гонти великого розміру — вони доволі зручні у монтажі, особливо на скатах покрівель великої площі. Але останнім часом на зміну стандартним виробам приходить модульна металочерепиця, що має кілька суттєвих відмінностей.

Стандартна металочерепиця: конструкція та переваги


Під брендами Ruukki, Будсервіс, Тайл та ін. в Україні виробляють кількасот різних моделей металочерепиці. В якості основи використовують профільований сталевий лист, який спочатку піддають протикорозійній обробці, потім ґрунтують, а наостанок покривають полімерним матеріалом для захисту від корозії. Зазвичай ширина листа складає до 1200 мм, а от довжину можна обирати з урахування задач, які вирішуються при монтажі покрівлі. Найчастіше виробники випускають гонти мінімальною довжиною 50 см і максимальною — 5-6 м. Це дає змогу підібрати оптимальний розмір черепиці.

Перелік переваг у такого матеріалу доволі широкий, але стандартний:

  • Висока міцність.

  • Простий монтаж.

  • Герметичність покрівлі.

  • Стійкість до корозії.

  • Привабливий вигляд.

Також варто зазначити, що якісна черепиця не вигоряє під прямими сонячними променями — тож дах довго зберігатиме естетичний вигляд.

Модульна черепиця


Основна відмінність модульної металочерепиці від стандартної — менші розміри гонтів:

  • Ширина — від 900 до 1150 мм у різних виробників.

  • Довжина — 350-400 мм.

Таким чином, купуючи модульну металочерепицю, замовник отримує набіл деталей з фіксованою шириною, які майже не треба підганяти по розміру. Це впливає на кінцевий результат:

З одного боку, зростає працемісткість покрівельних робіт. Невеликі гонти треба розкласти по даху і зафіксувати окремо кожну деталь. Навіть за умов високої кваліфікації майстра це потребуватиме доволі багато часу.

З іншого боку, модульна покрівля монтується за принципом конструктора. Багаторазове перекриття частин гонтів на стиках, зумовлене конструкцією самої модульної металочерепиці, підвищує міцність, надійніше захищає від протікань, а також надає покрівлі більш естетичного вигляду.

Однозначно сказати, яка металочерепиця краща, не можна — переваги є як у стандартних, так і у модульних виробів. А от щодо якості матеріалу серед спеціалістів полеміка не ведеться: вимоги до надійності, стійкості до корозії та витривалості тут доволі високі.

Купити металочерепицю в Україні


Саме тому що стандарту, що модульну металочерепицю варто купувати у перевірених постачальників. Для Вінниці, Івано-Франківська, Львова, Києва та низки інших міст України таким постачальником є інтернет-супермаркет будівельних матеріалів «лідер». Широкий асортимент металочерепиці за доступними цінами дає змогу підібрати в каталозі покрівельний матеріла для будь-якого об’єкта.

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии