А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

Сучасні інвертори: види та як вибрати


Багато українців купили енергоощадне обладнання, інші ще думають над цим питанням. Сучасний ринок пропонує інвертори різних моделей від відомих і маловідомих виробників. Оптимальний варіант можна знайти, враховуючи свої потреби та фінансові можливості. 

Сонячний інвертор — прилад, здатний перетворювати постійний струм в змінний. Він отримує від батарей струм з напругою в 30–50 В і трансформує його в струм 220–380 В. Для домашніх потреб підійде інвертор 1 кВт (залежить від кількості електроприладів в квартирі чи домі), який представлений в магазині https://www.solargarden.com.ua/product-category/invertor-1-kvt/ в широкому асортименті, а для підприємств купують обладнання потужністю 50 – 200 кВт.

Сучасні інвертори: види та як вибрати


Переваги сучасних інверторів


Інвертори, які зараз представленні на українському ринку, не варто навіть порівнювати з бензиновими і дизельними генераторами, адже сонячне обладнання має багато переваг:

  • мінімум шуму;

  • оскільки не використовується паливо, то немає неприємних запахів; 

  • гарний дизайн;

  • відомі довгим експлуатаційним періодом;

  • невеликі габарити; 

  • здатні забезпечити безперебійне живлення електроприладів та іншої техніки;

  • здатні витримувати серйозні перенавантаження;

  • мають доступну ціну;

  • не вимагають регулярного обслуговування.

Інвертор здатний передавати залишки енергії, що дозволяє отримувати додаткові доходи від «зеленого тарифу». Це значно прискорює термін окупності сонячних електростанцій. 

Які інвертори існують


Вітчизняні та закордонні виробники пропонують мережеві, автономні та гібридні інвертори, які відрізняються потужністю та іншими технічними характеристиками.

Сучасні інвертори: види та як вибрати


Мережеві моделі перетворюють струм від сонячних батарей та направляють його у загальну мережу, а далі до споживача. Їх купують для продажу енергії компаніям по «зеленому тарифу».

Автономне обладнання здатне накопичувати електроенергію. Його використовують в якості резервного живлення. Тобто енергія передається не в загальну мережу, а виключно до споживача. Правильно підібравши прилад, можна забезпечити безперебійне живлення у невеликих квартирах чи будинках.

Гібридні моделі — комбінація мереживних та автономних інверторів. Вони здатні не тільки перетворювати постійний струм в змінний, а й накопичувати енергію в акумуляторах.

Вибір інвертора: на що звернути увагу


Вибір інвертора залежить від його виду. Наприклад, вибираючи мережеву модель, варто звернути увагу на її потужність. Для побутових потреб підійдуть прилади потужністю до 1,0 кВт., для живлення електродвигунів чи промислового обладнання потрібно купувати інвертори більшої потужності.

Варто звернути увагу, низькочастотні чи високочастотні прилади. В першому випадку перетворення напруги відбувається з допомогою трансформатора, в другому ці завдання вирішує електроніка.

Оскільки пристрої також відрізняються своїм функціоналом, то людині, яка мало розуміється на інверторах, буде важко їх вибрати. Краще звернутися за допомогою до спеціаліста.

0 коментарів

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии