А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

Андріївська церква, як передвиборчий хабар - за підтримку на виборах Юлія Тимошенко віддасть УАПЦ творіння Растреллі?


Фактично у політичному хабарі звинуватили представники Українського православного братства Святого апостола Андрія Первозванного Прем’єр-міністра України Юлію Тимошенко. Братчики вкрай занепокоєне спробами передати перлину української архітектури, пам’ятку XVIII сторіччя - Андріївську церкву, у використання Українській автокефальній православній церкві (тій частині, яка підпорядковується митрополиту Мефодію Кудрякову).

„Ми глибоко переконані, що після реставраційних робіт творіння геніального архітектора Франческо Бартоломео Растреллі має належати Українській православній церкві Київського патріархату, як помісній церкві українського народу. На користь цього вказує і той факт, що в стилобаті храму розташовується Київська духовна семінарія саме Української православної церкви Київського патріархату”, - йдеться у відкритому листі на ім’я глави уряду, підписаному головою братства Олександром Гудимою та розповсюдженому прес-службою організації.

„Як відомо, нині ця пам’ятка світового значення входить до комплексу Національного заповідника „Софія Київська”. Нещодавно завдяки Вашій ініціативі, Кабінет Міністрів України виділив кошти на реставраційній роботи Андріївської церкви. Це мудре та давно очікуване рішення. Враховуючи аварійний стан об’єкту та потребу реставраційних робіт, вважаємо статус перебування церкви у структурі Національного заповідника цілком закономірним і виправданим. Лише кваліфіковані працівники музею зможуть врятувати історичну та культурну пам’ятку від повного знищення та зберегти для нащадків. Керівник УАПЦ, митрополит Мефодій (Кудряков), і його оточення, не мають для цього ні матеріальних, ні інтелектуальних, ні організаційних можливостей”, - заявляють представники братства.

Вони не лише пишуть петиції, намагаючись порятувати перлину архітектури. Під стінами Будинку уряду Українське православне братство Святого апостола Андрія Первозваного провело п’ять упереджуючих пікетів проти передачі Андріївської церкви у постійне використання Українській автокефальній православній церкви (Мефодія Кудрякова), зокрема, передачі ключів представникам цієї конфесії.

„Юліє Володимирівно, передача ключів від Андріївської церкви Мефодію Кудрякову означатиме її знищення та розкрадання. Відповідальність за це рішення ляже на Вас, як Прем’єр-міністра України, керівника виконавчої влади. У випадку продовження спроб передачі Андріївської церкви Мефодію (Кудрякову) та його оточенню, наше Братство попереджає про намір перенести свій пікет і на східці церкви. Ми наполягаємо на тому, що українські святині мають належати українському народу, а не інтриганам, які маскуються під церковних ієрархів”, - говориться у документі.

0 коментарів

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии