А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

Покровський район (адміністративний центр – смт. Покровське)


Покровська районна державна адміністрація
53600, смт Покровське, вул. Карла Маркса, 119
Телефонфакс: (05638) 2-16-55
e-mail: info@pokrrda.dp.ua


подивитись чисельність населення району

Катеринівська сільська рада
с Катеринівка
с Зарічне
с Кіровка
Маломихайлівська сільська рада
с Маломихайлівка
с Яблунівка
Андріївська сільська рада
с Андріївка
с Братське
с Вільне
с Герасимівка
с Комунарівка
с Нечаївка
с Остапівське
с Піщане
с Радісне
Березівська сільська рада
с Березове
с Запорізьке
с Калинівське
с Новогеоргіївка
с Новомиколаївка
с Новопетрівське
с Степове
Великомихайлівська сільська рада
с Великомихайлівка
с Вороне
с Лісне
с Маліївка
с Новоселівка
с Орестопіль
с Соснівка
с Хороше
с Январське
Вишнівська сільська рада
с Вишневе
с Вербове
с Данилівка
с Єгорівка
с Кирпичне
с Новоолександрівка
с Першотравневе
с Привілля
Гаврилівська сільська рада
с Гаврилівка
с Підгаврилівка
Олександрівська сільська рада
с Олександрівка
с Богодарівка
с Відрадне
с Вовче
с Гай
с Коломійці
с Новоскелювате
с Олексіївка
с Писанці
с Тихе
с Червоний Лиман
Орлівська сільська рада
с Орли
с Діброва
с Киричкове
с Кривобокове
с Малинівка
с Маяк
с Мечетне
с Солоне
Покровська селищна рада
смт Покровське
с Водяне
с Гапоно-Мечетне
с Зелена Долина
с Отрішки
с Петриків
с Романки
с Скотувате
с Старокасянівське
с Цикове
с Чорненкове
Просянська селищна рада
смт Просяна

Загальна інформація про район

Покровський район створений у 1923 році, загальна площа якого становить 120,9 тис. га. Він розташований вздовж річки Вовчої та її притоків Янчуру і Гайчуру. Межує з Гуляйпільським і Новомиколаївським районами Запорізької області, Великоновосілківським – Донецької та Межівським і Васильківським-Дніпропетровської області.
З природних копалин є поклади каоліну та граніту.
З історичних джерел відомо, що у ХУІ-ХУІІ ст. територію, на якій зараз розташований район, називали Диким Полем. Вздовж Вовчої пролягав горезвісний Муравський стратегічний шлях, яким кримські татари і яничари користувалися для розбійницьких нападів на Україну. Відтоді лишилися татарські найменування притоків Вовчої – Гайчур і Янчур.
Офіційна історія району починається з 1673 року. Академік Д.Яворницький у своїй книзі “І.Д. Сірко” пише “восени 1673 року І. Сірко зустрівся на Муравському шляху з великим загоном татар, розгромив їх, взяв багато в полон, після чого щасливо повернувся на Січ. Ця битва відбулася в районі Покровського в день Покрови Пресвятої Богородиці. На знак пам’яті про цю перемогу, слободу назвали Покровською.

Економіка
Економічну основу району складає аграрний сектор та промисловість. В районі працюють 12 товариств з обмеженою відповідальністю, 1 державне та 1 приватне підприємство, 98 фермерських господарств.
Важливою умовою в подальшому розвитку АПК виступає збереження селекційно – племінної бази. В районі створено мережу насіннєвих господарств, одне з них ТОВ “Славутич”. Воно займається вирощуванням елітного і репродуктивного насіння зернових культур та соняшнику.
В районі працює 5 племінних заводів та 3 племрепродуктори.
ТОВ агрофірма „Обрій” має статус племзаводу та успішно працює на зовнішньому ринку України. Заводське стадо свиней є одним із кращих на Україні по великій білій породі свиней. За високі досягнення у галузі тваринництва господарство було нагороджено дипломами на всеукраїнських виставках „Агро-2003”, „Агро-2004”, „Агро-2006”.
ДП “Дніпропетровський кінний завод №65” має статус племінного господарства по вирощуванню племінних коней чистокровної та української верхових порід. Щороку коні, вирощені в кінзаводі, проходять випробування на іподромах України та Російської Федерації, інших країн близького і далекого зарубіжжя.
ТОВ ”Україна” приділяє велику увагу підтримці та розвитку соціальної сфери. За кошти господарства побудовано Свято-Успенський храм, реконструйовано меморіальний комплекс, середню школу та будинок сімейного типу в с. Маломихайлівка.
На території району розташовано три промислових підприємства: ВАТ „Просянський ГЗК”, ЗАТ „АТ Дніпро Каолін”, ТОВ „Покровський сирзавод”.
Просянський гірничо-збагачувальний комбінат збудовано на базі багатющих покладів первинних каолінів. Основна мета діяльності ВАТ „Просянський ГЗК” та ЗАТ „АТ Дніпро Каолін” – переробка вихідної сировини, що добувається в Просянському родовищі, яка застосовується в паперовій, картонно-паперовій і інших галузях промисловості.

Видатні особистості:
В районі – 2 Героя України: Копичай Іван Васильович , Бондар Григорій Васильович;
7 Героїв Радянського Союзу: Задорожний Михайло Олексійович, Голуб Іван Павлович, Штепенко Олександр Павлович, Шматуха Петро Сидорович, Кліщ Іван Никифорович, Щербина Василь Іларіонович, Арцибарський Анатолій Павлович;
7 Героїв Соціалістичної Праці: Гузь Раїса Степанівна, Лопатка Килина,Афанасіївна, Перепічаєнко Раїса Степанівна, Шматко Євдокія Яківна, Татаренко Євдокія Борисівна, Кісенко Іван Григорович, Дудля Микола Андрійович;
2 Заслужених працівників сільського господарства України: Браціло Володимир Григорович, Головко Віталій Миколайович
4 Заслужені працівники освіти: Кіріченко Валентина Павлівна, Скакун Іван Григорович, Бартош Віра Павлівна, Миленко Віра Іванівна;
2 Заслужених працівників охорони здоров’я: Снєшко Лідія Людвігівна, Балакіна Олександра Миколаївна;
4 Заслужених працівників культури: Мірошниченко Іван Григорович, Хребто Юрій Тимофійович, Білоус Раїса Григорівна, Завгородній Михайло Сергійович;
4 Діячів культури: Богдан Людмила, Білоножко Світлана, Небоженко Володимир, Бідник Анатолій;
2 Майстрів традиційного народного мистецтва України: Рябко Галина, Ященко Галина.

0 коментарів