DataLife Engine > Новости > Братство Андрія Первозваного (УПЦ КП) звинувачує Януковича та УПЦ МП

Братство Андрія Первозваного (УПЦ КП) звинувачує Януковича та УПЦ МП

Українське Православне Братство Святого Апостола Андрія Первозваного (УПЦ КП) звинівачує Президента Віктора Януковича та Московський Патріархат в тиску на православних вірян України.

Повний текст заяви, яка надійшла до редакції АСД


До уваги засобів масової інформації
До української громадськості


Уже з перших днів приходу на президентську посаду Віктора Януковича, на догоду Москви, розпочався шалений тиск на православних віруючих України з метою повністю підпорядкувати їх політично-бізнесовій структурі, яка зветься „Московська патріархія”. Для підтвердження факту новітнього духовного закріпачення українців, через російських ставлеників в Україні, наведемо лише кілька фактів.

Найголовнішим фактом є приїзд на інавгурацію Президента України Московського патріарха Кирила (Гундяєва) - відомого у російському суспільстві агента КДБ-ФСБ. Український народ обурений тим, що Віктор Янукович вирішив отримати благословення на президентство від цього іноземного, дискредитованого діяча. Новообраному главі державі необхідно було б пам’ятати, що Україна не є губернією Російської Федерації. Це суверенна та незалежна Держава!

Як виявилося, Кирил Гундяєв не обмежився лише декоративною функцією задурювання довірливого Віктора Януковича. Його приїзд став початком наступу на Українську православну церкву Київського патріархату – рідну Церкву українського народу, а також на інші національні церкви, не підпорядковані волі Кремля та Лубянки.
В Україні стартував проект духовної колоніалізації нашої країни. Методи цього проекту вже з перших днів характеризуються, як репресивні, провокативні та шахрайські.

Факти духовного наступу на Україну з боку Москви

Перший факт. Уже 25 лютого 2010 року, під час перебування у Києві глави Російської православної церкви, патріарха Кирила Гундяєва (він же лідер, так званої „Сергіянської єресі”), був незаконно затриманий міліцією депутат Верховної Ради України І скликання, державний службовець І рангу, голова Українського православного братства, голова Комітету захисту киян передусім від злодія Пилипишина, один із творців Незалежності України Олександр Гудима.

Протягом чотирьох годин його тримали у Печерському районному відділі УМВС у м. Києві з метою: не допустити висловити мирний протест проти перебування в Україні московського зайди. Це є кричущим порушенням статті 39 Конституції України, яка гарантує право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації. Безперечно, що міліція отримала вказівку на свою антизаконні санкції від нових керівників Банкової, а ті вислужувалися перед Кремлем.

Другий факт. 26 лютого 2010 р. деякі контрольовані Москвою та її спецслужбами російськомовні газети помістили брехливу інформацію про те, що ніби то Київський патріарх і всієї Руси-України Філарет на прийому на честь інавгурації Президента України їв буженину та запивав коньяком. Це є відвертою провокацією, адже предстоятель Української православної церкви Київського патріархату відрізняється від діячів Московського патріархату саме побожністю, глибиною віри та дотриманням посту. Давно відомо, що саме духовенство та єпископат Московського патріархату ігнорує пости. Яскравий приклад – митрополит Одеський Агафангел (Савін), який любив у буфеті Верховної Ради пообідати м’ясом, а на закиди колег-депутатів, що у піст цього робити не можна, відповідав: „Для прохвоста нєту поста!”.

Третій факт. Активізація спроб передати, так званій „Українській автокефальній православній церкві” митрополита Мефодія Кудрякова перлини української архітектури Андріївської церкви у Києві. За певною інформацією Уряд України має на найближчому засіданні передати Мефодію церкву.

Як відомо, УАПЦ Кудрякова є філією Московської патріархією, створеною для розколу Українського патріархату. Мефодій є маріонеткою Відділу зовнішньо-церковних справ Московської патріархії (структурний підрозділ ФСБ Росії).
Українське православне братство вкрай занепокоєне спробами передати перлину української архітектури, пам’ятку XVIII сторіччя - Андріївську церкву, у використання Українській автокефальній православній церкві (тій частині, яка підпорядковується митрополиту Мефодію Кудрякову).

Як відомо, нині ця пам’ятка світового значення входить до комплексу Національного заповідника „Софія Київська”.
Андріївська церква перебуває в аварійному стані. Лише кваліфіковані працівники музею зможуть врятувати історичну та культурну пам’ятку від повного знищення та зберегти для нащадків. Керівник УАПЦ, митрополит Мефодій (Кудряков), і його оточення, не мають для цього ні матеріальних, ні інтелектуальних, ні організаційних можливостей.

Ми глибоко переконані, що після реставраційних робіт творіння геніального архітектора Франческо Бартоломео Растреллі має належати Українській православній церкві Київського патріархату, як помісній церкві українського народу. На користь цього вказує і той факт, що в стилобаті храму розташовується Київська духовна семінарія саме Української православної церкви Київського патріархату.
Принагідно інформуємо громадськість, що під стінами Будинку уряду Українське православне братство провело шість упереджуючих пікетів проти передачі Андріївської церкви у постійне використання Українській автокефальній православній церкви (Мефодія Кудрякова), зокрема, передачі ключів представникам цієї конфесії.

Передача ключів від Андріївської церкви Мефодію Кудрякову означатиме її знищення та розкрадання. У випадку продовження спроб передачі Андріївської церкви Мефодію (Кудрякову) та його оточенню, наше Братство попереджає про намір перенести свій пікет і на східці церкви. Ми наполягаємо на тому, що українські святині мають належати українському народу, а не інтриганам, які маскуються під церковних ієрархів.

Виходячи з наведених фактів, ми закликаємо всі патріотичні сили, яким небайдужа доля рідної України та Церкви, до активніших дій у відстоюванні національних інтересів. Українці мають рішуче поставити на місце російських шовіністів і зупинити процес новітнього уярмлення нашого народу.

А Вікторові Януковичу та його оточенню варто прочитати хоча б назву книжки Леоніда Кучми: „Україна – не Росія!” і при цьому зрозуміти, що Київ – не Донецьк!


За управу Братства,
Олександр ГУДИМА, Голова


Братство Андрія Первозваного (УПЦ КП) звинувачує Януковича та УПЦ МП
Братство Андрія Первозваного (УПЦ КП) звинувачує Януковича та УПЦ МПВернуться назад