DataLife Engine > Армия, Новости > Перший американський корабель LCS отримав протикорабельні ракети NSM

Перший американський корабель LCS отримав протикорабельні ракети NSM


Перший американський корабель LCS отримав протикорабельні ракети NSM

Американські ЗМІ повідомили, що 3 вересня 2019 року з Сан-Дієго (Каліфорнія) для розгортання в західній частині Тихого океану (з тимчасовим базуванням на Сінгапур) вийшов «літоральний» бойовий корабель ВМС США LCS 10 Gabrielle Giffords (типу Independence). Судячи з опублікованих фотографій, цей корабель оснащений чотирма встановленими на баку контейнерними пусковими установками норвезьких протикорабельних ракет Kongsberg NSM. LCS 10 Gabrielle Giffords таким чином став першим кораблем ВМС США, штатно отримав ці ракети на озброєння.

Вперше фотографії встановлених на Gabrielle Giffords пускових установок ПКР NSM були поширені ВМС США ще 10 липня. Також повідомляється, що в розпочатому 3 вересня бойовому поході на борту Gabrielle Giffords знаходиться безпілотний вертоліт Northrop Grumman MQ-8C Fire Scout.

Gabrielle Giffords повинен змінити на розгортання в західній частині Тихого океану вийшов туди в червні 2019 року однотипний корабель LCS 8 Momtgomery. Тим самим робиться спроба організувати постійне розгортання кораблів LCS в цьому регіоні, після трьох окремих розгортань там кораблів LCS -.LCS 1 Freedom (в 2013 році), LCS 3 Fort Worth (в 2014 році) і LCS 4 Coronado (в 2016-2017 роках). Повідомляється, що до кінця року в регіон повинен також прибути корабель LCS 7 Detroit. У перспективі ВМС США планують організувати в Сінгапурі постійне базування по ротації чотирьох кораблів LCS.

Нагадаємо, що в травні 2018 року Командування військово-морських систем (Naval Sea Systems Command) ВМС США видало американської корпорації Raytheon контракт вартістю $ 14,856016 млндол на поставку першої партії (офіційно неназваної кількості - але, мабуть, восьми) протикорабельних ракет NSM за програмою Over-the-Horizon Weapon Systems для оснащення одного «літоральних» бойових кораблів LCS американського флоту. Контракт включав поставку одного комплекту системи управління вогнем. В рамках даного контракту ПКР NSM і були встановлені на LCS 10 Gabrielle Giffords, на якому відпрацьовується інтеграція комплексу на кораблі. При цьому контракт включав опціон, реалізація якого доведе загальну вартість до 847,6 млн доларів - тобто з оснащенням ПКР NSM всіх кораблів LCS.

Тим самим протикорабельна ракета NSM (Naval Strike Missile) розробки норвезької групи Kongsberg і запропонована консорціумом Raytheon і Kongsberg обрана в конкурсі за програмою Over-the-Horizon Weapon Systems (OTH WS) для оснащення "літоральних" бойових кораблів LCS і фактично прийнята на озброєння ВМС США. Крім кораблів LCS, обрана за програмою OTH WS ракета повинна бути використана також для оснащення перспективних американських фрегатів FFG(X), і, не виключено, і інших надводних кораблів ВМС США.

Ракета NSM, що надходить на озброєння ВМС Норвегії з 2012 року, з самого початку викликала великий інтерес у ВМС США, які провели перші випробувальні пуски цієї ракети з корабля LCS 4 Coronado у вересні 2014 року (випробувальна пускова установка встановлена на вертолітному злітно-посадочної майданчику корабля). Ракета NSM була офіційно запропонована консорціумом Raytheon і Kongsberg на тендер за програмою OTH WS в травні 2015 року. Офіційні вимоги за програмою OTH WS були випущені ВМС США в лютому 2017 року. В липні 2016 року Raytheon і Kongsberg уклали угоду про виробництво ракет NSM для ВМС США шляхом складання їх переважно з норвезьких комплектуючих на підприємстві Raytheon в Тусконе (штат Арізона). Виробництво пускових установок буде здійснюватися на підприємстві Raytheon в Луїсвіллі (штат Кентуккі). Варто зазначити, що у вартості контракту, виданого 31 травня 2018 року, для Kongberg становить 75 %, а ще 3 % припадає на частку норвезької компанії Raufoss.

Кожен корабель LCS (яких зараз передбачається мати 35) планується штатно оснастити двома пусковими установками ПКР NSM по чотири контейнера кожна. У заявці президента США по оборонному бюджету на 2019 фінансовий рік запитували 18 млн доларів для придбання перших восьми ПКР за програмою OTH WS для кораблів LCS. C 2020 по 2022 фін. роки ВМС США мають намір закуповувати по 12 нових ПКР щорічно, а в 2023 фін. році - 20 ракет (на ці чотири роки на ці цілі повинні бути виділені 129 млн USD, сюди входить і їх установка на кораблі з усіма необхідними доробками).

Крім того, в травні 2019 року Raytheon отримала контракт вартістю 47,59 млн USD Корпусу морської піхоти США на створення рухомого берегового протикорабельного ракетного комплексу, який використовує протикорабельні ракети NSM. Військові випробування морською піхотою нового берегового комплексу з ракетою NSM повинні бути розпочаті в 2020 році. Армія США також проявляє інтерес до можливості прийняття на озброєння NSM у варіанті берегового рухомого протикорабельного ракетного комплексу.

Перший американський корабель LCS отримав протикорабельні ракети NSM
Перший американський корабель LCS отримав протикорабельні ракети NSM
Бойовий корабель ВМС США LCS 10 Gabrielle Giffords (типу Independence), оснащений чотирма встановленими на баку контейнерними пусковими установками норвезьких протикорабельних ракет Kongsberg NSM. 10.07.2019 (с) Alex Corona / ВМС США
Вернуться назад