DataLife Engine > Строительство > Як правильно доглядати за витяжкою

Як правильно доглядати за витяжкою


Кухонна витяжка необхідна для того щоб на кухні постійно було свіже повітря. На сьогодні майже у кожній квартирі на кухні стоїть подібний агрегат. Проте часто господині не задумуються над тим, що за витяжкою потрібно доглядати, змінювати фільтри, мити ї від бруду та пилу.

Давайте поступово розберемося з тим, як правильно доглядати за своєю кухонною помічницею, щоб вона гарно виглядала та виконувала свої обов’язки.

Чистимо металеві фільтри від жиру
Будь яка кухонна витяжка має алюмінієві фільтри які влавлюють жир та кіптву. Якщо у вас встановлено рециркуляційний тип витяжки то в ній міститься ще вугільний фільтр, який час від часу потрібно замінювати.

Жировлавлюючі фільтри роблять з алюмінію або нержавіючої сталі. Вони багаторазові і можуть прослужити вам довгі роки, якщо за ними правильно доглядати.

Для початку варто відключити витяжку від електромережі. Потім від’єднати фільтри і оцінити ступінь їх забруднення. Звичайно, якщо витяжка працювала у вас не довго і вона практично нова, то і фільтри відмити не буде занадто складно. Проте бувають випадки, коли витяжкою користувались досить довго а фільтри з певних причин не мили.

Ось декілька порад, як вдало справитись з забрудненням на фільтрах:

перш за все фільтр потрібно замочити у гарячій воді з розведеним миючим засобом і залишити його там на декілька годин;
далі фільтр можна протерти губкою або тканиною і можливо це допоможе;
наступним кроком при сильному забрудненні фільтру буде кипятіння фільтру у воді з додаванням господарського мила та соди (на цьому етапі важливо не терти фільтр содою чи іншими абразивними речовинами, щоб не пошкодити його поверхню);
прокипячуємо фільтр на протязі 5-10 хвилин і залишаємо у ваді ще на декілька годин.
Після цього ваша витяжка кухонна повинна сяяти як новенька.

Як видалити сильні забруднення?
Якщо вище перераховані дії не допомогли вам, тоді є наступний варіант. Промити фільтр рідиною для прочищення труб. Можна навіть розвести таку рідину водою, та залишити в ній фільтр на деякий час. Проте тут варто уважно читати інструкцію на етикетці, деякі речовини не можна розводити гарячою водою.

Крім того, коли ви працюєте з такими хімічними речовинами не забувайте про засоби безпеки та використовуйте рукавички.

Ще хотілось би додати, що такий кардинальний метод підходить лише для нових фільтрів. Старі фільтри, що випускались понад десять років тому, виконані з матеріалу, який може пошкодитись від подібних маніпуляцій.

Відмиваємо саму витяжку
Після того, як ви очистили фільтр, потрібно приділити увагу і самій витяжці на якій також осідає жир та пил. Найкращий спосіб це звичайний засіб для миття посуди. Просто нанесіть його на змочену кухонну губку та протирайте поверхню витяжки до тих пір, поки вона не стане повністю гладенькою.

І на останок варто наголосити на тому, що чим частіше ви будете дбати про свою кухонну помічницю, тим легше буде відмиватись витяжка і тим менше ви затратите часу. Постарайтесь робити це хоча би один раз на місяць.

Вмикати витяжку можна тільки тоді, коли вона повністю просохла, а також ви під’єднали фільтри, що також повністю висохли. Якщо все робити правильно та вчасно, витяжна система буде радувати вас своєю гарною роботою не один десяток років і ви зможете насолоджуватись свіжим повітрям навіть після того, як щойно смажили рибу чи м'ясо.
Вернуться назад