DataLife Engine > Недвижимость и аренда > Як перевірити забудовників на порядність

Як перевірити забудовників на порядність

Купувати об’єкти нерухомості завжди було вигідніше на етапі будівництва. Але перед тим, як вкласти свої інвестиції усі забудовники підлягають ретельному аналізу та проєкту, який будується. Почати на першому етапі можна самостійно та обрати для себе найкращі варіанти та компанії.

Самостійний моніторинг
Почніть попередній пошук в інтернеті, оберіть для себе декілька варіантів квартир, які вам подобаються найбільше, та починайте вивчати компанію, яка займається будівництвом.

Як перевірити забудовників на порядність


Ретельно перевірте сайт забудовника. Чи не було скандальних будівництв або обманутих людей? Яка інформація говорить про відкритість діяльності? Скільки готових об’єктів вже реалізовано та є успішна здача їх в експлуатацію? Коли на всі питання відповіді позитивні, починайте перевірку відгуків від попередніх інвесторів. Чи не було затримки у здачі нерухомості? Не було проблем з підключенням та роботою комунікацій тощо.

Потім зайдіть до офіційного судового реєстру нашої країни та перевірте судові справи щодо земельної ділянки, спорів між учасниками будівництва, арештів або інших кримінальних проваджень.

Особисте звернення до девелоперів
Якщо при самостійному пошуку інформації ви не знайшли критичних обставин, то слід вирушати до відділу продаж забудовника. На цьому етапі звертайте увагу на наступне:

Яка репутація у забудовника та наявність дозвільних документів. Це ліцензія на діяльність та офіційні дозволи на будівництво. Запитайте про фінансові можливості компанії та як вони будуть діяти під час виникнення форс-мажорів.
Які технічні особливості у підключенні каналізації, вентиляції, опалювальної системи та інших життєво необхідних комунікацій.
За допомогою нотаріуса необхідно запросити витяг з державного реєстру на наявність прав організації на нерухоме майно.
Виясніть всі умови та обмеження будівництва, саме від цього залежить планування та архітектурні вимоги до проєктування та будівництва, поверховість, щільності забудови, благоустрій, відступи будівель й споруд та озеленення ділянки.
Затребуйте експертні висновки, які задокументовані про якість споруди та будівництва. Це гарантія надійності, довговічності, експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення, у тому числі доступності нерухомості.
Наявність офіційного дозволу на проведення будівництва обов’язкова вимога до надійного забудовника.
Спитайте та отримайте підтвердження про наявність боргів, кредитів та інших зобов'язань забудовника перед банками, постачальниками та іншими сторонами.
Яка динаміка будівництва та гарантії?
Коли забудовник надав позитивні та професійні відповіді на всі ваші питання, та показав усі необхідні документи, можна робити висновок, що компанія порядна. Далі необхідно вирушати на будівельний майданчик.

Як перевірити забудовників на порядність


Завітавши особисто подивіться на кількість робітників, та скільки будівельного матеріалу на майданчику. Це необхідно для розуміння темпів та швидкості будівництва. Тим паче ви одразу зможете зрозуміти, який ступінь готовності об’єкта та з якою динамікою наближається здача нерухомості.

На сайтах забудовників можна відстежувати всі новини, які пов’язані з будівництвом та завжди бути у курсі справ, або виникнення обставин, які тимчасово можуть сповільнити процес.

Знайдіть інформацію про те, яку гарантію та страховку надасть будівельна організація. Це дуже важливо у наші дні, особливо під час воєнного стану.

Обов’язкова та ретельні перевірка таких документів, як умови договору купівлі-продажу, порядок сплати внесків, порядок розірвання договору, штрафні санкції, форс-мажори.

При відсутності досвіду найкраще таку роботу довірити кваліфікованим юристам та нотаріусам, та бажано не зі сторони забудовника. Потрібні спеціалісти, які будуть не зацікавленні у придбанні нерухомості, а зможуть досконало перевірити усі документи та надати змістовну відповідь.Вернуться назад