DataLife Engine > Здоровье и медицина > З якого тижня чути рухи дитини: що потрібно знати майбутній мамі

З якого тижня чути рухи дитини: що потрібно знати майбутній мамі

З якого тижня чути рухи дитини: що потрібно знати майбутній мамі

Один із найважливіших моментів під час вагітності – перші рухи дитини. Це не лише зворушливий момент, а й показник того, що плід розвивається. Коли чекати на перші поштовхи, з якого тижня чути рухи дитини і які відчуття виникають під час руху плода у жінки?

На яких термінах починає рухатися плід
Жінка відчує перші рухи плода, які називаються «прискореннями», між 16 та 25 тижнем вагітності:

● Якщо це перша вагітність, можете не відчути ворушіння дитини до 25 тижнів.

● З другої вагітності деякі жінки починають відчувати рухи вже на 13 тижні.

У першому триместрі точно не варто чекати ворушіння, оскільки розміри плоду дуже малі. Якщо проходите УЗД на 12 тижні, лікар може повідомити, що плід рухається, але відчути цього ще не можна.

Перші рухи розпочнуться у другому триместрі. Спершу буде важко зрозуміти, що відбувається. Дитина ще маленька, тому удари ногами не будуть сильними. Які відчуття, коли дитина починає рухатися? Такі рухи нагадують тріпотіння - уявіть собі крихітну рибку, яка плаває в животі. Хоч як дивно це звучало, перші рухи схожі саме на це.

Деякі рухи схожі на газоутворення чи почуття голоду, тож перші удари малюка складно ідентифікувати. Іноді здається, що рухи дитини нагадують коливання, пульсацію. Ймовірно, він почав гикати, що абсолютно безпечно і для плода, і для жінки.

До третього триместру, коли дитина побільшає, його рухи можна буде не тільки відчути, а й помітити зовні. Приблизно з 20 тижнів ворушіння плода відчує і тато, коли додасть руку до живота майбутньої мами.

З якого тижня чути рухи дитини: що потрібно знати майбутній мамі

Як лягти, щоб відчути ворушіння?
Становище вагітної впливає те що, як відчуватимуть ворушіння плода. Швидше за все відчуєте, як дитина ворушиться, коли перебуватимете в спокійному положенні сидячи або лежачи. Положення плоду в утробі впливає на те, як і де відчуватимете ворушіння. Якщо плід опущений головою вниз, відчуєте удари вище у животі:

● На ранніх термінах вагітності ворушіння відчуваються лише на рівні пупка, але в пізніх етапах — лише на рівні ребер. Якщо дитина перебуває у положенні сідницями вниз, яке ноги звисають, то відчуєте удари внизу живота.

● На пізніших термінах здається, що дитина «танцює» або перекидається всередині. Якщо плід лежить упоперек живота, то відчуєте удари з правого чи з лівого боку залежно від того, куди він повернувся.

Також має значення положення плаценти. Якщо плацента розташована у передній частині матки, вона діє як подушка. Тому можете не відчути рух до пізніх термінів вагітності або відчувати їх не так сильно.Вернуться назад