DataLife Engine > Христианская демократия > Володимир Стретович: «Більшість злякалася, аби прем’єра не засудили за корупцію»

Володимир Стретович: «Більшість злякалася, аби прем’єра не засудили за корупцію»


Архів 2004 р.

Володимир Стретович: «Більшість злякалася, аби прем’єра не засудили за корупцію»Це інтерв’ю бралося під час палких політичних баталій у Верховній Раді навколо змін до Конституції. Тому воно вийшло невеликим, проте дуже конкретним. Лідер ХДС та Голова парламентського Комітету з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією Володимир Стретович дав відповіді на питання про майбутні вибори Президента та боротьбу з корупцією у найвищих сферах влади.

Чого злякався Янукович?

– Володимире Миколайовичу, ті, хто стежить за політичним життям держави, зокрема подіями у Верховній Раді, помітили, як нервово представники так званої „більшості” відреагували на законопроект №3169 щодо внесення змін до закону “Про боротьбу з корупцією”, автором якого є Ви та ще один депутат-„нашоукраїнець” Давид Жванія. Двома словами – що це за законопроект?

– Суть цього законопроекту полягає в тому, щоб членів уряду можна було притягти до кримінальної відповідальності за вчинення корупційних діянь та інших правопорушень, пов’язаних з корупцією. Закон "Про боротьбу з корупцією", прийнятий дев’яносто п’ятого року, визначає перелік осіб, які несуть відповідальність за корупційні діяння. Такими особами відповідно до закону є державні службовці, народні депутати України, депутати Верховної Ради АРК, депутати сільських, селищних, міських, районних, обласних рад, посадові особи місцевого самоврядування. Але тепер, згідно з указом президента "Про чергові заходи щодо подальшого здійснення адміністративної реформи в Україні" від 29 травня 2001 р., прем'єр-міністр, перший віце-прем'єр, віце-прем'єри, міністри є політичними діячами, а не державними службовцями. Тобто фактично цих посадовців зробили недоторканими. Ми прагнемо виправити таку ситуацію та врегулювати питання щодо притягнення цих високопосадовців до відповідальності у разі скоєння ними злочину.

– Але ж це нормальна практика, чому ж тоді провладна більшість зробила все, щоб цей проект не пройшов?

– Коли парламентська більшість побачила у законопроекті, що йдеться про прем’єр- міністра, то, очевидно, подумала, що йдеться саме про їхнього прем’єр-міністра. Якщо через два місяці цього прем’єр-міністра не буде, вони могли б проголосувати за цей законопроект. За моїми даними, була жорстка директива самого прем’єр-міністра Януковича не голосувати за цей закон. Але ми будемо продовжувати роботу над новим законом.

1 мільярд 200 мільйонів доларів за українську землю

– У своєму виступі на трибуні Верховної Ради ви заявили про плани певних сил скупити українську землю....

– Так, у нашому комітеті є інформація про те, що у двох нью-йоркських банках заготовлено 1 мільярд 200 мільйонів доларів готівки для того, щоб скупити українські землі. Комітет триматиме цю інформацію під контролем.

– Можна помітити, що олігархічні сили поспішають поділити Україну до президентських виборів восени...

– Так, це помітити вельми легко: і події навколо конституційної реформи, і навколо закону про вибори за партійними списками – все це тісно пов’язано з розподілом власності. Це все предмет торгу. Вони поспішають, тому що розуміють – невдовзі влада зміниться і вони не зможуть ловити рибу в каламутній воді.

Кримінальну владу не врятує вже нічого

– Але ж, якщо буде прийнято зміни до Конституції, а все йде до цього, то Президент Ющенко стане маловпливовою фігурою, чого їм боятися?

– Річ не у формальних повноваженнях. Справжній народний Президент, озброєний довірою свого народу, матиме все необхідне, щоб дуже швидко змінити ситуацію. Тим більше, що в умовах перенесення центру владного тяжіння з Адміністрації Президента до Кабміну та Верховної Ради, олігархам уже не вдасться утримувати ситуацію так, як зараз при існуючій вертикалі президентської влади. Особливо, якщо врахувати, що їхня більшість тримається лише на їхньому страху перед репресіями та руйнуванні бізнесу, а також на пасивності народних мас, які буде пробуджено перемогою Віктора Ющенка.

Тому восени ми будемо перемагати. Україна матиме народного Президента, злочинців буде покарано.

Російськомовна версія статті: Владимир Стретович: "Большинство испугалось, как бы премьера не осудили за коррупцию"

Архів 2004 року
газета "Християнський Демократ"

Вернуться назад