А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

Липовецький район (центр – м. Липовець)


Липовецький район (центр – м. Липовець)

Станом на 07.09.2009

Код міжміського автоматичного телефонного зв'язку (04358)
Код автоматичного телефонного зв'язку для абонентів області (258)

ЛИПОВЕЦЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
22500, Литовець вул. Леніна, 38
Телефони:
Голова 2-33-05
приймальня 2-14-63
перший заступник 2-13-65
заступник 2-33-06
керівник апарату 2-33-03
заступник 2-14-65

ЛИПОВЕЦЬКА РАЙОННА РАДА
22500, Липовець вул. Леніна, 38
голова 2-31-01
заступник 2-31-02
загальний відділ 2-17-83
організаційний відділ 2-16-84

подивитись чисельність населення району

Липовецька міська рада
м. Липовець
Турбівська селищна рада
смт. Турбів
Білянська сільська рада
с. Біла
с. Нове
с-ще. Червона Зірка
с. Шендерівка
Богданівська сільська рада
с. Богданівна
Брицька сільська рада
с. Брицьке
с. Конюшівка
Вахнівська сільська рада
с. Вахнівка
с. Журава
Вербівська сільська рада
с. Вербівка
с-ще. Ксаверівка
Війтовецька сільська рада
с. Війтівці
с-ще. Пилипенкове
Зозівківська сільська рада
с. Зозівка
Зозівська сільська рада
с. Зозів
с. Олександрівка
Іваньківська сільська рада
с. Іваньки
с. Пісочин
Козинецька сільська рада
с. Козинці
с. Кобильня
с. Коханівка
с. Свердлівка
Костянтинівська сільська рада
с. Костянтинівка
с. Петрівка
с. Чупринівка
Лозуватська сільська рада
с. Лозувата
Лукашівська сільська рада
с. Лукашівка
с. Берестівка
с. Нарцизівка
с-ще. Ясенецьке
с. Ясенки
Нападівська сільська рада

с. Нападівка
с. Вікентіївка
Новоприлуцька сільська рада
с. Нова Прилука
Попівська сільська рада

с. Попівка
с. Вернянка
Приборівська сільська рада
с. Приборівка
с. Косаківка
Росошанська сільська рада
с. Росоша
с-ще. Липовець
Сиваковецька сільська рада
с. Сиваківці
с. Соболівка
Скитківська сільська рада

с. Скитка
с. Теклинівка
с-ще. Тельмана
с. Хороша
Славнянська сільська рада
с. Славна
с. Ганнівка
с. Улянівка
Староприлуцька сільська рада
с. Стара Прилука
Струтинська сільська рада
с. Струтинка
Трощанська сільська рада
с. Троща
с. Гордіївка
Щасливська сільська рада
с. Щаслива
с. Білозерівка
с. Королівка
с-ще. Підлісне

Довідка:

Липовецький район лежить при переході від Подільського плато до Придніпровської височини...

Липовецький район лежить при переході від Подільського плато до Придніпровської височини, найвища точка якої (322 м над рівнем моря) в межах Вінниччини знаходиться біля села Богданівки. Район розташований у лісостеповій фізико-географічній зоні, Дністровсько-дніпровської лісостепової фізико-географічної провінції. По геоботанічному районуванню - це Східноєвропейська геоботанічна провінція; по зоогеографічному - Український лісостеповий округ Дністровсько-Дніпровської лісостепової фізико-географічної провінції з відповідним рослинним та тваринним світом. Поверхня підвищена полого хвиляста лісова рівнина, розчленована балками із лісо- і луко- степовими ландшафтами в західній частині.

Липовецький район розташований у північно-східній частині Вінницької області, та межує з Калинівським, Погребищенським, Оратівським, Іллінецьким, Немирівським та Вінницьким районами (лише останній має стільки ж сусідів). Площа району - 969 км2.

На території району розташовані місто, селище міського типу і 57 сільсь­ких населених пунктів, що підпорядковані міській, селищній і 25 сільським радам. Загальна кількість дворів - 18838 в т.ч. міських - 3328.

Районним центром є місто Липовець (населення близько 10 тисяч чоловік), яке розташоване на річці Соб. Другим за величиною населеним пунктом є селище - Турбів (промисловий центр району). Перші письмові згадки про них знаходимо відповідно у 1150 і 1545 рр.

Серед сільських населених пунктів 10 відносяться до числа малих (менше 100 жителів), 40 - до середніх, 7 - до великих (від 1 тис. до 3 тис. жителів). Це - Стара Прилука (вперше згадана у 1146 р.), Зозів (в 1552р.), Вахнівка (в 1578 р.), Приборівка (в 1630р.), Нова Прилука (в 1780 р.), Росоша і Нападівка (назви обох вперше з'являються в ХУІІІ ст.).

Клімат і природні ресурси:

Клімат помірно-континентальний, перехідний від океанічного до материкового...

Клімат помірно-континентальний, перехідний від океанічного до материкового, з теплою і порівняно недовгою зимою і не жарким літом. За 50-річними спостереженнями Липовецької метеостанції пересічна температура січня "-5,6 С", липня - "+18,8С". Середньорічна кількість опадів становить 645 мм., що дозволяє віднести Липовеччину до помірно-вологої, теплої агро кліматичної зони. Період із температурою понад " + 10 С" становить 159 днів.

Примітними рисами рельєфу є 15 річок, найбільша з них - ліві притоки Південного Бугу: Десна і Соб, у які впадають Вільшанка, Сібок та інші малі річки. Вони зарегульовані 149-ма ставками із загальною площею водного дзеркала 980,6 га.

Головним ресурсом, яким володіє Липовеччина, є її земля. 90 % з неї складають чорноземи. Загальна площа сільськогосподарських угідь становить 84352 га, ріллі 73737га. Розораність ґрунтів є однією з найбільших в області - 88,5%.

Липовеччина відноситься до мало заліснених районів області. Площа лісів сягає 5187га. (5,2% від загальної площі району), в т.ч. 587 га. полезахисних лісосмуг. Масиви лісів розміщені, в основному у Південно-Західній частині району. Найбільші площі вони займають на територіях громад смт Турбова та сіл Вахнівка, Козинці, Приборівка, Щаслива. Найпоширенішими породами дерев є граб, береза, дуб, ясен, липа, сосна. Деревина використовується, в основному, як будівельний матеріал та паливо.

Надра району багаті на корисні копалини, переважають глина червона та каолінова, граніт, пісок. Наявність значних покладів каоліну (його родовище біля Турбова - є одним із найбільших у Європі ) сприяла появі в районі заводу по виробництву каоліну збагаченого, який використовується при виробництві гумотехнічних і пластмасових виробів, штучної шкіри і тканин.

Липовецький цегельний завод побудований поблизу покладів глини. На території району є природні поклади граніту, піску, торфу.

Головним рекреаційним ресурсом району є обласна фізіотерапевтична лікарня відновного лікування, яка розташована в місті Липовець.

0 коментарів