А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

Чернівецький район (центр – смт. Чернівці)


Чернівецький район (центр – смт. Чернівці)

Станом на 07.07.2009

Чернівецька районна державна адміністрація
24100, Вінницька область, Чернівецький район,
смт. Чернівці, вул. Леніна, 103/1, 2-13-42

подивитись чисельність населення району

Чернівецька селищна рада
смт. Чернівці
с. Йосипівка
Бабчинецька сільська рада
с. Бабчинці
с. Вазлуївка
с. Гамулівка
с. Майорщина
с. Нове Життя
Березівська сільська рада
с. Березівка
с. Лужок
Білянівська сільська рада
с. Біляни
Борівська сільська рада
с. Борівка
с-ще. Степок
с-ще. Трактове
Вило-Ярузька сільська рада
с. Вила-Ярузькі
с. Букатинка
с. Світле
Володієвецька сільська рада
с. Володіївці
с. Пелинівка
с-ще. Ясне
Гонтівська сільська рада
с Гонтівка
с. Вишневе
с. Камінське
с. Котлубаївка
Лозівська сільська рада
с. Лозове
с. Коси
с. Скалопіль
Мазурівська сільська рада
с Мазурівка
с. Абрамівська Долина
с. Весняне
с. Грабовець
с. Ромашка
с-ще. Скорячий Яр
с-ще. Туліїв
Моївська сільська рада
с. Моївка
с-ще. Степне
Саїнська сільська рада
с. Саїнка
с. Вівчарня
Сокільська сільська рада
с. Сокіл
Шендерівська сільська рада
с. Шендерівка
с. Дубина

Загальні відомості


Чернівецький район розташований в південно-західній частині Вінницької області. Межує на заході з Могилів-Подільським, півночі – Шаргородським, сході – Томашпільським, півдні – Ямпільським районами області.

Адміністративним, культурним і господарським центром району є смт. Чернівці, яке розташоване за 4 км. від дороги загальнодержавного значення, та за 128 км. від обласного центру м. Вінниця. Територія району в адміністративних кордонах складає 0,59 тис.кв.км., що становить 2,2% територію області. На цій території розміщено 40 населених пунктів.

В географічному відношенні територія Чернівецького району належить до Придністровської височини, яка розчленована каньйоноподібними долинами притоків річки Дністра: Мурафи, Лозової, Мурашки, Бушанки. На річці Мурафі побудовано найбільше в районі водосховище загальною площею 86 га.

На території району знаходяться чотири масиви держлісфонду, загальною площею 2,06 тис.га, які належать до лісів першої категорії ; велика кількість лісів змішаного типу.

Переважають темно-сірі опідзолені ґрунти та чорноземи, сірі та ясно-сірі лісові ґрунти. В районі добувають корисні копалини: граніти, піщаники, вапняки, пісок, будівельну глину.

Клімат району помірно-континентальний і по агро кліматичному районуванню відноситься до другого агро-кліматичного району.

Економіка
Сільське господарство – провідна галузь народного господарства району, спеціалізується на виробництві зерна, цукрового буряка, м’ясомолочної продукції. На території району діє 6 сільськогосподарських товариств з обмеженою відповідальністю, 4 – приватних підприємства, 24 – селянсько–фермерських господарства, 1 – сільськогосподарське відкрите акціонерне товариство . Площа сільськогосподарських угідь району складає 49,2 тис. га, із них орні землі 43,1 тис. га.

На території району розташовано 2 діючих промислових підприємства: швейна фабрика “ Чернівчанка ”, СТОВ “Хлібопродукт”.

В районі нараховується 4 організації, що здійснюють будівельні та ремонтно-монтажні роботи. Це ТОВ “Чернівецький райсількомунгосп”, МТОВ “Шляховик”, РЗАТ “Чернівецький райагробуд” та філія “Чернівецький райавтодор”. Основними замовниками будівництва є управління капітального будівництва облдержадміністрації , сільськогосподарські формування та індивідуальні забудовники. В 2005 році введено в експлуатацію 33 житлових будинків загальною площею 4815 кв. м. на суму 5030 тис. грн.

Загальна протяжність автомобільних шляхів по Чернівецькому району складає 260,63 км., в т.ч. з твердим покриттям 181,63 км. Через територію району пролягають автобусні маршрути обласних сполучень Чернівці – Вінниця, Ямпіль - Вінниця та міжрайонних сполучень Чернівці-Могилів-Подільський, Чернівці – Вапнярка. Вантажні та пасажирські перевезення в районі здійснює ВАТ “ Чернівецьке АТП 10564”, та 4 приватні перевізники.

Лінії електропередач і зв’язку по району складають, відповідно: 971,06 км. і 897,3 км. Всі населені пункти району електрифіковано та телефонізовано. Всього в районі нараховується 3208 абонентів, в т.ч. в сільській місцевості 2516 абонентів. Все населення району охоплено ефірним радіомовленням.

0 коментарів