А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

Томашпільський район (центр – смт. Томашпіль)


Томашпільський район (центр – смт. Томашпіль)

Станом на 07.07.2009

Томашпільська Райдержадміністрація:
24200, Вінницька область, Томашпільський район, смт. Томашпіль,
пл. Ленінського комсомолу, 4, 2-17-32

Вапнярська селищна рада
смт. Вапнярка
Томашпільська селищна рада
смт. Томашпіль
с-ще. Горишківське
Антонівська сільська рада
с. Антонівка
Великорусавська сільська рада
с. Велика Русава
Вербівська сільська рада
с. Вербова
Вилянська сільська рада
с. Вила
Височанська сільська рада
с. Високе
Гнатківська сільська рада
с. Гнатків
с. Русава-Радянка
Горишківська сільська рада
с. Горишківка
Жолоб'янська сільська рада
с. Жолоби
Кислицька сільська рада
с. Кислицьке
Колоденська сільська рада
с Колоденка
Комаргородська сільська рада
с. Комаргород
с-ще. Комаргородське
Липівська сільська рада
с. Липівка
с. Яришівка
Марківська сільська рада
с. Марківка
с. Антопіль
Нетребівська сільська рада
с. Нетребівка
Олександрівська сільська рада
с. Олександрівка
с. Благодатне
с. Забіляни
Паланська сільська рада
с. Вапнярки
с. Паланка
с. Касянівка
Пеньківська сільська рада
с. Пеньківка
Пилипо-Борівська сільська рада
с. Пилипи-Борівські
с. Калинка
Раківська сільська рада
с Ракова
Рожнятівська сільська рада
с. Рожнятівка
Стінянська сільська рада
с. Стіна
Яланецька сільська рада
с. Яланець

Довідка:


Географія
Район розташований в південно-західній частині Вінниччини і займає територію 778,5 кв.км. На території району 34 населених пункти, з яких Томашпіль і Вапнярка є селищами міського типу і розташовані одне від одного на відстані 19 кілометрів.

Район багатий на різні нерудні корисні копалини: вапняк, пісок, глину, які мають місцеве значення. Ґрунти темно-сірі опідзолені. Майже 8 тис. гектарів займають лісонасадження, в основному листяних порід.

Демографічна ситуація
На території району проживає 36,972 тис. чол. сільського населення – 23,343 тис. чол. та міського – 13,629 тис. чол.. У національному складі переважають українці (98,5%). Середня тривалість життя населення – 68 років (чоловіків – 63, жінок – 74).

Станом на 31.12.2006р зареєстровано 1565 чол. безробітних. Кількість пенсіонерів становить 12 986 чоловік.

За минулий рік на території району смертність перевищила народжуваність у 2,16 рази. Структура управління та адміністративно-територіальний поділ

На території району функціонують: 24 сільських та селищних ради, із них Томашпільська селищна (30 депутатів), Вапнярська селищна (32 депутатів) та 22 сільських (333 депутатів).

Районна рада – 40 депутатів.

Промисловий комплекс
На сьогодні в районі працює ряд потужних підприємств. Зокрема: ТОВ “Вапнярський елеватор”, ВАТ “Вапнярський молокозавод”, ЗАТ “Томашпіль-цукор”, СТ “Томашпільхліб”. Промисловими підприємствами району за 2006 рік виготовлено продукції на суму 101,5 млн. грн.

В структурі обсягів реалізованої промислової продукції вся частка (100,0 % ) припадає на обробну промисловість, з неї 100,0 % - на харчову промисловість та перероблення с/г продуктів.

Сільське господарство
На даний час у Томашпільському районі в сфері сільськогосподарського виробництва створено і функціонує 4 товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ), 6 сільськогосподарських товариств з обмеженою відповідальністю (СТОВ), одне агроформування ТОВ "Агрокомплекс "Зелена долина" в яке входить 8 агроформувань, 2 приватних сільськогосподарських підприємства, ТОВ "Зернопродукт липівка" с. Липівка в склад якої входить 3 відділи і 2 філії ЗАТ ПК "Поділля". Крім цього діють 31 селянських (фермерських) господарств, які мають у користуванні 3105 га землі.

Площа сільськогосподарських угідь району за всіма категоріями власників та землекористувачів складає 61 тис. гектарів, з них орної землі – 55,0 тис.га., пасовища – 4,7 тис.га., сіножаті – до 1 тис.га та сади – до 1тис. га.

В районі вирощують озимі та ярі культури. Із них озима пшениця, озиме жито, озимий ячмінь, озимий ріпак, яра пшениця, ярий ячмінь, горох, кукурудза, цукровий буряк, гречка, соя, лікарські рослини (розторопша), гірчиця, однорічні та багаторічні трави.

В районі працює 3 насіньгоспи по вирощуванню репродукційного насіння, а також філія компанії "Райз" з правом реалізації якісного насіння, засобів захисту і мінеральних добрив. Насіньгоспи району співпрацюють з Миронівським інститутом пшениць, Одеським селекційно-генетичним інститутом, Українським інститутом кормів, Інститутом фізіології рослин м. Київ, Уладово-Люлинецькою дослідною станцією, фірмою "Райз", "КВС" та іншими.

На сьогодні в районі існує 7 племінних господарств по розведенню сільськогосподарських тварин. В тому числі:
по розведенню ВРХ:; ПСП “Перемога” с. Високе; СТОВ “Яланецьке” с. Яланець; репродуктивна ферма с. Гнатків ПСП “Гнатківське”. Окрім того, стосовно "Агрокомплексу "Зелена долина": Агроформування "Гнатківське" с.Гнатків; Агроформування "Племзавод “Вила” с. Вила.
по розведенню свиней: СТОВ "Липівка" с. Липівка.
по розведенню гусей: Томашпільська інкубаторна птахівнича станція.

0 коментарів