А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

Нікопольський район (адміністративний центр – м. Нікополь)


Нікопольська районна державна адміністрація
53200, м. Нікополь, вул.Шевченка, 130
Код – 05662, Факс: 5-13-38
e-mail: info@nikrda.dp.ua


подивитись чисельність населення району

Шолоховська сільська рада
с. Шолохове
с. Миронівка
с. Улянівка
Дмитрівська сільська рада
с. Дмитрівка
с. Борисівка
с. Привільне
Кіровська сільська рада
с Кірове
с.. Високопіль
с. Колгоспне
с. Мар'ївка
с. Олександрівка
с. Підгірне
с. Таврійське
Криничуватська сільська рада
с. Криничувате
с. Веселе
с. Голубівка
с. Довгівка
с. Дружба
с. Змагання
с. Лебединське
с. Лукіївка
с. Менделєєвка
с. Охотниче
с. Пахар
с. Томаківське
Лошкарівська сільська рада
с. Лошкарівка
с. Головкове
с. Зелене
с. Межуївка
с. Нова Балта
с. Сорочине
с. Христофорівка
Менжинська сільська рада
с. Менжинське
с. Олексіївка
с. Старозаводське
Новоіванівська сільська рада
с. Новоіванівка
с. Високе
с. Новоселівка
Новософіївська сільська рада
с. Новософіївка
с. Орджонікідзе
с. Путилівка
с. Хмельницьке
Павлопільська сільська рада
с. Павлопілля
с. Водяне
с. Звізда
с. Іванівка
с. Маринопіль
с. Приют
с. Шишкине
Першотравневська сільська рада
с-ще. Першотравневе
с-ще. Західне
с-ще. Східне
Південна сільська рада
с. Південне
Покровська сільська рада
с. Покровське
с. Капулівка
с. Катеринівка
с. Красне
с. Набережне
с. Шахтар
Придніпровська сільська рада
с. Придніпровське
с-ще. Кам'янське
с. Мусіївка
Червоногригорівська селищна рада
смт. Червоногригорівка
Чкаловська сільська рада
с. Чкалове
Шевченківська сільська рада
с. Шевченкове
с Крутий Берег
с.. Максимівка
с. Олександропіль

Загальні відомості про район

Статус міста - Нікополь отримав у 1926 році. Попередні назви міста: Микитино, Микитин Перевіз, Слав’янськ, Никипіль. Нікополь - місто обласного підпорядкування, розташований на правому березі Каховського водосховища на 121 км на південний захід від обласного центру - Дніпропетровська.
Чисельність населення міста Нікополя складає 136,2 тис. осіб.
Перше документальне свідчення про місцевість, де знаходиться сучасне місто Нікополь - Микитин Ріг та Лиса Гора, відноситься до 1594 року. У 1639 році на Микитиному Розі була збудована запорізькими козаками Запорізька Січ, пізніше захоплена польськими військами.
У кінці XVII-на початку XVIII століть на основі Микитинської Січі, що називалась тоді «Старою», утворилось поселення Микитин Перевіз. Він був важливим прикордонним постом Війська Запорізького Низового до 1775 року.
У 1780 році Микитин Перевіз у зв’язку із запланованим будівництвом фортеці був перейменований на Нікополь. У 1897 році населення містечка досягло 8100 чоловік. На розвиток населеного пункту впливав видобуток марганцю поблизу Нікополя на річці Солоній.
У 1921 році Нікополь став центром однойменного повіту, з 1923 року - райцентром Криворізької округи. У 1926 році йому надано статус міста і утворено міську раду.
У 30-ті роки у Нікополі збудовано найпотужніший в СРСР Південнотрубний завод, значно розширили виробництво інші 23 промислові підприємства.

Економіка
Нині економіка міста представлена широким спектром галузей матеріального виробництва, а саме: промисловість, торгівля та громадське харчування, будівництво, зв’язок та нематеріальна сфера економіки. У місті працюють 28 промислових підприємств, в тому числі - металургія та обробка металу, яка складає 95,6% від загального обсягу виробництва промислової продукції міста, машинобудування, монтаж та ремонт машин і устаткування, виробництво інших неметалевих виробів, целюлозно-паперова і поліграфічна, харчова та інші промислові виробництва.
ВАТ “Нікопольський завод феросплавів” найбільше підприємство міста. Основним видом продукції, яка виробляється підприємством є феромарганець та силікомарганець. Виробнича потужність підприємства складає 1мл. 200 тис.т. в рік. На заводі працює біля 8 тис. чоловік.
ЗАТ “Нікопольський завод нержавіючих труб” створений у 2000 році на базі виробничих потужностей ВАТ “ПТЗ”. Підприємство - єдине в Україні і найкрупніше в світі з виробництва труб з корозійностійких (нержавіючих) сталей, призначених для застосування в умовах широкого спектру корозійних середовищ та температур, в хімічній та нафтохімічній індустрії, атомній та тепловій енергетиці.
На ВАТ “Нікопольський завод трубопровідної арматури” (ВАТ “НЗТА”) випускається трубопровідна арматура, каналізаційні люки. Продукція експортується в країни Прибалтики, Монголії, Іраку та Ірану.

Видатні особистості:
4 двічі Герої Радянського Союзу: Чуйков Василь Іванович; Лелюшенко Дмитро Данилович; Савицьких Євген Якович; Таран Павло Андрійович;
10 Героїв Радянського Союзу: Зданович Гаврило Станіславович; Судець Володимир Олександрович; Зав’ялов Микола Іванович; Шпуняков Сергій Павлович; Єрьомин Борис Миколайович; Свєчкарьов Олександр Іванович; Надьожкін Герасим Мартим'янович; Поцелуєв Іван Миколайович;
2 двічі Герої Соціалістичної Праці: Тихонов Микола Олександрович; Ганчев Іван Дмитрович;
3 Герої Соціалістичної Праці: Куценко Іван Степанович; Грязєв Петро Іванович; Величко Борис Федорович;
1 Заслужений машинобудівник України: Ігнатенко Олексій Миколайович;
1 Заслужений вчитель УРСР: Костенко Ілля Іванович;
1 Заслужений тренер України: Бредихін Володимир Дмитрович;
Почесні громадяни: Гонтаренко Анатолій Федорович; Майстренко Федір Михайлович; Богуш Павло Михайлович; Ануфрієва Лідія Олексіївна;
Олена Антонова - майстер спорту міжнародного класу учасниця Олімпійських ігор в Атланті та Сіднеї у метанні диску; Стенковий Максим – майстер спорту міжнародного класу двократний чемпіон світу зі спортивного скелелазіння; Балабан Сергій - майстер спорту міжнародного класу срібний призер чемпіонату світу та Європи з боротьби самбо та дзюдо.

0 коментарів