А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

Костянтинівський район (адміністративний центр – м. Костянтинівка)

Костянтинівський район (адміністративний центр – м. Костянтинівка)

Костянтинівська районна державна адміністрація

85104, Донецька область, м. Костянтинівка, пр. Ломоносова, 156
Телефони: (06272) 2-33-05, Факс 2-13-66
E-mail: krga@ukrpost.ua
Сайт: donoda.gov.ua/kostyantynivskiy

подивитись чисельність населення району

Кіндратівська сільська рада
с. Кіндратівка
с. Куртівка
с. Осикове
Артемівська сільська рада
с-ще. Артема
с-ще. Розкішне
с. Степанівка
Білокузьминівська сільська рада
с. Білокузьминівка
Віролюбівська сільська рада
с. Віролюбівка
с-ще. Безім'яне
с. Клинове
с. Попасне
Зорянська сільська рада
с-ще. Зоря
Іванопільська сільська рада
с. Іванопілля
с. Біла Гора
с. Диліївка
с. Неліпівка
с. Олександро-Шультине
Іллічівська сільська рада
с. Ілліча
с-ще. Бересток
Катеринівська сільська рада
с. Катеринівка
с-ще. Клебан-Бик
с. Плещіївка
Марківська сільська рада
с. Маркове
с. Майське
с. Новомаркове
с. Федорівка
Миколаївська сільська рада
с. Миколаївка
с. Подільське
Миколайпільська сільська рада
с. Миколайпілля
Новоартемівська сільська рада
с. Артемівка
Новодмитрівська сільська рада
с-ще .Новодмитрівка
с. Іжевка
с-ще. Молочарка
с-ще. Стінки
с-ще. Червоне
Новополтавська сільська рада
с. Нова Полтавка
Олександро-Калинівська сільська рада
с. Олександро-Калинове
с. Яблунівка
Полтавська сільська рада
с. Полтавка
с. Попів Яр
с. Русин Яр
Правдівська сільська рада
с. Правдівка
с. Гнатівка
с. Калинове
с. Романівка
Предтечинська сільська рада
с. Предтечине
с. Ступочки
Тарасівська сільська рада
с. Тарасівка
с. Березівка
с. Водяне Друге
с .Зелене Поле
с. Новооленівка
с. Олександропіль
Торська сільська рада
с. Торське
с. Новопавлівка
с .Павлівка
с. Петрівка
с-ще. Приют
с. Райське
с. Торецьке


Загальні відомості про район

Костянтинівський район знаходиться в північній частині Донецької області південно-східної частини України на території 117172 кв. км, що складає 4,4% території області.

Район нараховує 59 населених пунктів з кількістю населення 20996 жителів.

Територію району перетинають автотраси: державного значення — Слов'янськ — Донецьк — Маріуполь, територіального — Красноармійськ — Артемівськ, Костянтинівка — Дзержинськ, а також залізниця, яка здійснює перевезення більш ніж на 600 адрес країн близького та далекого зарубіжжя.

Розвинена гідрологічна мережа району. Його територію з південного сходу на північний схід перетинає річка Кривий Торець, яка відноситься до басейну річки Сіверський Донець. Площа водостоку 1550 кв. м.

Структура управління районом

Структура управління районом включає в себе:
— районну державну адміністрацію; районну раду.

Природні ресурси району, екологічна ситуація

На землях району ведуться розробки корисних копалин — вогнетривких глин та піску.

На протязі 2002 року Торецькою регіональною державною екологічною інспекцією проводилася операція «Чисте повітря», в ході якої проведено контроль утримання окису вуглецю у відпрацьованих газах автомобілів.

Проводився ремонт очисних споруджень в с. Зоря підприємством «Укрводспецбуд».

Красноармійським держлісгоспом відновлено 45 га лісу в районі с. Яблунівка. Озеленено 37,8 км вулиць району, 8 км придорожних захисних лісосмуг. На території Полтавської сільської ради висаджено берез на суму 0,9 тис. грн.

Костянтинівським райавтодором проведено вибіркову санітарну рубку дерев лісових насаджень площею 8,6 га понад трасою Красноармійськ — Артемівськ.

Історична довідка

На початку 1923 року на території УРСР було проведено реформу адміністративно-територіального розподілу, в результаті якого, повіти та волості було скасовано, а замість них утворилися округи та райони.

Відповідно до Постанови ВУЦВК від 7 березня 1923 року «Об административном делении Донецкой губернии» в складі Бахмутського округу було утворено Костянтинівський район з центром у селищі Костянтинівка.

Тоді ж у новому районі відбулися вибори органу влади Костянтинівського райвиконкому, який знаходився в безпосередньому підпорядкуванні Бахмутського, а з серпня 1924 р. — Артемівського окрвиконкому.

На основі Постанови ВУЦВК від 13 березня 1925 року селище Костянтинівка було віднесено до категорії селищ міського типу.

В 1939 році в складі Сталінської області знову організовано Костянтинівський район і тоді ж у районі було створено орган влади Костянтинівського райвиконкому, який після проведення в грудні 1939 року перших виборів в місцеві органи влади на основі нової Конституції УРСР, прийнятої 30 січня 1937 року, став називатися виконавчим комітетом Костянтинівської районної ради депутатів трудящих.

На землях Костянтинівського району розміщалося 33 колгоспи, 7 радгоспів та 7 підсобних господарств. Основним іх напрямком було і залишається вирощування зернових культур і тваринництво. Впроваджувалось і набирало силу овочівництво і садівництво. Розвивалась матеріально-технічна база.

Мирне життя сільських працівників обірвала війна. Всього з району було мобілізовано близько 5,5 тисяч чоловік.

Воїни-костянтинівці відважно боролись на фронтах: в жорстоких боях загинуло 2352 чоловіки. Багато з них нагороджено за мужність та відвагу бойовими орденами та медалями, четверо удостоєні звання Героя Радянського Союзу : 18-річний командир відділення 1006 полку 266–1 Артемівської стрілецької дівізії Микола Носуля з Олексієво-Дружківки, штурман ескадрильї 367-го бомбардувального авіаполку С. З. Калініченко — мешканець Кіндратівки, командир ескадрильї 266-го штурмового авіаполку, старший лейтенант В. І. Догаєв із Ділієвки, командир гармати 99-го гвардійського артполку, старший сержант П. С. Дубрівний з радгоспу «Щербинівський».

6 вересня 1943 року район було звільнено від фашистських загарбників. Почалася важка робота з відновлення зруйнованого сільського господарства. Збитки були великі: за час окупації 31 колгосп і 6 радгоспів району втратили 60 тисяч голів великої рогатої худоби, десятки тисяч овець, свиней, птиці, багаті садово-овочеві та пасічні господарства.

На території району проживають 20996 мешканців, що становить 0,4% населення області. Щільність населення 18 чоловік на 1 кв км. Загальна площа в адміністративних межах району 117172 га — 4,4% території області, з них:
— площа господарчої території — 112019 га;
— земельний запас — 3306 га;
— земельний державний запас — 2594 га;
— земля садових кооперативів — 1258 га;
— площі населених пунктів — 5153 га.

Економічна географія району

В районі 59 населених пунктів, 20 сільських рад. Економічний потенціал району складає 40 сільгосппідприємств, 74 фермерських господарства, 3 промислових підприємства, 4 будівельних організації, 83 малих підприємства.

Наука. Освіта

В районі функціонують 23 загальноосвітні школи, з них 10 навчально-виховних комплексів «школа-сад», 24 дошкільних навчальних заклади, 1 сільсько-господарський технікум.

З 01.09.2002 року відкрито агроекономічний ліцей в с. Новодмитрівка на базі Новодмитрівської загальноосвітньої школи. Школи району відвідують 2735 учнів, дошкільні навчальні заклади — 554 дітей. Учні 8 шкіл району навчаються українською мовою, введено поглиблене та профільне навчання.

Медичні заклади. Охорона здоров'я

В районі та в місті Костянтинівка існує система об'єднаної охорони здоров'я, яку здійснює державне територіальне медичне об'єднання на базі центральної районної лікарні. Загальна кількість ліжок — 815, планова потужність амбулаторно-поліклінічних закладів — 2332 відвідування за зміну.

На території району медичне обслуговування населення здійснюють 2 дільничі лікарні на 40 ліжок, 23 ФАПи, 10 лікарняних амбулаторій.

ЗМІ (Засоби масової інформації)

Серед засобів масової інформації в районі видаються: газети — «Знамя индустрии», «Провинция»; діє телестудія — «Скиф-2».

0 коментарів