А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

Мар'їнський район (адміністративний центр – м. Мар’їнка)

Мар'їнський район (адміністративний центр – м. Мар’їнка)

Мар'їнська районна державнаї адміністрація
85600, Донецька обл., Мар'їнський р-н, м. Мар'їнка, вул. Шевченка, 3,
Телефон: 5-18-69
Сайт: donoda.gov.ua/mariinskiy

подивитись чисельність населення району

Катеринівська сільська рада
с. Катеринівка
с. Антонівка
Красногорівська міська рада
м. Красногорівка
Курахівська міська рада
м. Курахове
смт. Іллінка
с-ще. Острівське
с-ще. Старі Терни
с. Степанівка
Мар'їнська міська рада
м. Мар'їнка
с. Побєда
Олександрівська селищна рада
смт. Олександрівка
Старомихайлівська селищна рада
смт. Старомихайлівка
Богоявленська сільська рада
с. Богоявленка
Галицинівська сільська рада
с. Галицинівка
с. Долинівка
с. Карлівка
с. Лісівка
Дачненська сільська рада
с-ще. Дачне
с. Гігант
с-ще. Дальнє
с-ще. Зеленівка
с. Островського
с. Сухі Яли
с-ще. Янтарне
Єлизаветівська сільська рада
с. Єлизаветівка
с. Іллінка
с. Романівка
Зорянська сільська рада
с. Зоряне
с. Желанне Друге
с. Желанне Перше
с-ще Олександропіль
Костянтинівська сільська рада
с. Костянтинівка
Луганська сільська рада
с-ще. Луганське
с-ще. Кремінець
с-ще. Сигнальне
с-ще. Славне
Максимільянівська сільська рада
с. Максимільянівка
с. Георгіївка
Новомихайлівська сільська рада
с. Новомихайлівка
с. Парасковіївка
Новоселидівська сільська рада
с. Новоселидівка
с. Вовченка
с. Вознесенка
с. Ізмайлівка
с. Кремінна Балка
Новоукраїнська сільська рада
с. Новоукраїнка
с-ще. Максимівка
с. Пречистівка
Павлівська сільська рада
с. Павлівка
Степненська сільська рада
с-ще. Степне
с-ще. Березове
с-ще. Водяне
с-ще. Солодке
с-ще. Тарамчук
Успенівська сільська рада
с. Успенівка
с. Веселий Гай
с. Ганнівка
с. Трудове

Загальні відомості про район


Природні ресурси. Екологічна ситуація

Шкідливі викиди в атмосферу в 2000 році склали в районі 117,6 тис. тонн. Щорічно в районі нагромаджується понад 1350 тис. тонн відходів виробництва. В основному це золошлаки від спалювання вугілля Курахівської ТЕС, які розміщені в двох золовідвалах. Всього в них накопичено понад 49 млн тонн золошлаків. Застосування ефективних природоохоронних заходів потребує значних інвестицій. В районі функціонують 9 постійно діючих водовипусків, у тому числі 8 господарсько-побутових з повним циклом біологічного очищення. За хіміко-бактеріологічними показниками якість скидних стічних вод відповідає вимогам держстандартів.

Історична довідка

Територія Мар'їнки була складовою частиною приазовських степів. З часів Нової Січі належала другому стану війська Запорожського, а з сер. 18 ст. — до Кальміуської паланки.

В 1859 році тут мешкало 1318 чол., налічувалося 220 дворів. З 1874 року — Мар'їнка стала волосним центром нового Маріупольського повіту.

В 1869 році в приміщенні церковно-приходської сторожки відкрилася школа з дворічним строком навчання. Першу сільську раду було обрано наприкінці 1920 року.

19 лютого 1923 року в складі Юзівського повіту був створений Мар'їнський район (центр м. Мар'їнка), в який увійшли Мар'їнська, Красногорівська, Старо-Михайлівська волості. В 1938 році Мар'їнку віднесли до категорії селищ міського типу.

Війна 1941—1945 рр. не обійшла стороною край. 19 жовтня 1941 року гітлерівці окупували місто Мар'їнку і тільки 10 вересня 1943 року частини 320 стрілкової дивізії 9 стрілкового корпусу північного фронту під командуванням генерал-майора І.І. Швигіна визволили Мар'їнку.

Економічна географія району

На території Мар'їнського району розташовано 9 промислових підприємств, які належать до таких галузей промисловості, як електроенергетика, чорна металургія, промисловість будматеріалів, хімічна та нафтохімічна промисловість, машинобудування та металообробка, харчова та інші галузі промисловості.

Обсяг промислового виробництва підприємствами району в діючих цінах складає 464,7 млн грн. У промисловому виробництві зайнято 5,5 тис. чол. Найбільшими промисловими підприємствами району є: Курахівська ТЕС, ВАТ «Красногорівський вогнетривкий завод», ВАТ «Мар'їнський шиноремонтний завод», ВАТ «Курахівський механічний завод», відкрите акціонерне товариство «Лактіс», ВАТ «Мар'їнська харчосмакова фабрика», агропромисловий комплекс, який налічує 36 колективних сільськогосподарських підприємств та 74 фермерських господарства.

Сільськогосподарські підприємства району спеціалізуються на виробництві продукції, як рослинництва, так і тваринництва. Фермерські господарства району спеціалізуються на вирощуванні зернових культур соняшника, овочевих і частково кормових культур.

Вантажні та пасажирські перевезення в районі здійснюються автомобільним та залізничним транспортом. В районі налічується 13048 одиниць автотранспорту. Вантажообіг вантажних автомобілів складає 1982,6 тис. тонн-кілометрів.

Будівництво об'єктів житла здійснюють 7 підрядних будівельних організацій, чисельність працюючих в яких складає 635 чол.

Торгівельне обслуговування населення здійснює 101 підприємство торгівлі, 253 магазини, в тому числі 89 підприємств колективної форми власності і 22 приватних підприємства.

Побутові послуги району надають 63 підприємства, в тому числі 7 спеціалізованих. Основні види послуг — шиття та ремонт швацьких виробів, перукарські, ритуальні, пральні, ремонт побутової та електронної апаратури.

0 коментарів