Вже в назві «пансіонат» закладена різниця. За радянських часів абсолютно заслужено склався стереотип будинку для людей похилого віку як чогось середнього між нічліжкою для безпритульних та стаціонару для примусового лікування. Приблизно так все й було – люди похилого віку просто добували свої останні дні нікому не потрібні і дуже добре якщо хоча б персонал і адміністрація будинку були до них просто добрі.
Однак сьогодні заслужені ветерани, колишні батьки і опора своїх сімейств і матері-бабусі, які вигодували і поставили на ноги часто не тільки дітей, а й онуків можуть спокійно насолодитися відпочинком у колі своїх однолітків, оточені турботою та повагою. На прикладі, приватного пансіонату «Турбота» можна легко побачити що таке будинок для людей похилого віку в Києві та Львові сьогодні і в переваги такого пансіонату для людей похилого віку:
- тут поруч із людиною похилого віку завжди є люди готові прийти на допомогу. Навіть у великій родині, люди похилого віку раптово можуть опинитися віч-на-віч з приступом недуги – частина рідних на роботі або у від'їзді, частина настільки мала віком, що не знає, як викликати допомогу. У пансіонаті завжди нададуть первинну медичну допомогу та швидко організують виклик медиків або відвезуть до поліклініки
- в пансіонаті люди похилого віку знаходяться в компанії своїх однолітків, з якими можуть обговорити спільні для всіх теми: від політики та здоров'я до спільного перегляду улюблених ТБ-серіалів, пограти в доміно, а може навіть і пофліртувати з «міс сусідньої вулиці» 1970 -Х років
- у «Турботі» організовано спеціальний раціон харчування для пенсіонерів з урахуванням того, як у такому віці функціонують шлунок, підшлункова залоза та інші органи організму. Яких вітамінів, і яких пропорціях вони потребують. Можна навіть обговорити можливість індивідуальної дієти.
- у пансіоні діють програми дозвілля, концерти, свята, різноманітні секції за інтересами. Настільні ігри, відео- та бібліотека також допоможуть не нудьгувати навіть у погану погоду
- можливість проводити час на свіжому повітрі та на прогулянках навіть для людей похилого віку з обмеженою можливістю пересуватися. До таких людей приставляється спеціально навчений персонал.
І це лише частина організації гідної та ненудної старості. На думку людей, які працюють у цьому сервісі або навіть випробували його на собі, головна проблема тут не в тому, щоби організувати все на найвищому рівні та зробити своїх постояльців задоволеними, а в тому, що в українському суспільстві ще сильні старі стереотипи про радянські будинки. для людей похилого віку, а також давно віджили традиції та уявлення - часто важко переконати не самих старих людей оселитися в пансіонаті, а їхніх родичів, які бояться думки оточуючих – мовляв, позбавилися батьків, відправивши їх у «богадельню». Але, зрештою, хіба думка і комфорт самих рідних людей похилого віку не важливіша за те, що можуть подумати «доброзичливці»?
0 коментарів