А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

Як проводять лікування карієсу зубів?


Як проводять лікування карієсу зубів?

Питання про те, як лікувати карієс потребує детального розгляду. Приводом для звернення до стоматолога може послужити зміна кольору зубної емалі, навіть якщо це просто втрата природного блиску. Така зміна, найімовірніше, є первинним фактором прояву карієсу. Це так звана «стадія плями» - рання.

Як діагностується карієс?


Діагностика карієсу відбувається під час візуального огляду з використанням інструментів та вивченням суб’єктивних відчуттів пацієнта. За необхідності назначається рентгенограма.

Найчастіше пацієнт скаржиться на біль під час прийняття занадто холодної, гарячої, кислої або, навіть, солодкої їжі чи рідини. Якщо при усуненому подразнику біль не зникає, швидше за все перебіг карієсу супроводжується запальними процесами – пульпіт чи періодонтит.

Клінічна картина карієсу відстежується за такими параметрами:
  • зона ураження твердих тканин зубів;

  • положення каріозної порожнини;

  • ступінь тяжкості захворювання (карієс у стадії плями, поверхневий, середній та глибокий).

Який алгоритм лікування карієсу?


Насамперед стоматологічний огляд та виявлення клінічної картини. Це потрібно на будь-якій стадії захворювання.

Лікування карієсу на стадії плями можна спробувати вилікувати навіть у домашніх умовах, але найкращим рішенням буде звернення до лікаря. Причина виникнення «плями» – вимивання кальцію та фтору з емалі – демінералізація. Вилікувати такий карієс можна за допомогою ремінералізації. Суть процедури полягає у нанесенні на емаль спеціальних складів хімічних сполук, які покликані збагатити та відновити мінеральний склад зубів фосфатами, кальцієм та фтором. До ще більш сучасних стоматологічних технологій належать лікування карієсу повітряно-абразивним апаратом та лікування за технологією ICON.

Це апаратна методика, що полягає в шліфуванні каріозної ділянки та подальшої ремінералізації. Струмінь повітря через спеціальний наконечник спрямовує на уражені карієсом ділянки потік абразивних частинок, які вдаряючись об поверхню зуба, збивають з неї частинки каріозної тканини. Лікування за технологією ICON – це нанесення на уражені ділянки спеціального полімерного складу. Цей препарат як би «закорковує» каріозну порожнину та повністю зупиняє розмноження бактерій.

Ці методи лікування застосовують, коли необхідно втручання у початковий процес руйнування емалі.

Лікування карієсу в стадії плями


  • лікарський огляд;

  • очищення ураженої поверхні;

  • обробка спеціальними препаратами;

  • коригування раціону, ретельний догляд за зубами з використанням рідин для полоскання ротової порожнини;

  • новий огляд у лікаря не пізніше, ніж за 40-60 днів.

Якщо карієсом уражені глибші тканини зуба, або ступінь ураження не початкова, тобто карієс поверхневий, середній або глибокий, зруйновану тканину доведеться видалити і заповнити порожнечу пломбувальним матеріалом.

Лікування карієсу середнього та тяжкого ступеня


  • санація;

  • дезінфікування каріозної порожнини;

  • іноді потрібне встановлення тимчасових пломб.

Отже, основний принцип лікування карієсу полягає у видалені уражених тканин та відновленні зуба за допомогою пломбувальних матеріалів. Після лікування карієсу рекомендується подальша профілактика: збалансоване харчування, правильна гігієна ротової порожнини, регулярне відвідування стоматолога.

Куди звертатись при підозрі на карієс?


При підозрі на карієс краще відразу звернутись до стоматологів. В стоматологічній клініці Мед-Део використовуються сучасні методи діагностики та лікування карієсу зубів та ротової порожнини, завдяки чому успішно лікується карієс будь-якої тяжкості. Лікарі Мед-Део розуміють, наскільки важко інколи розпочати лікування через страх болісних відчуттів, тому особлива увага приділяється знеболенню та комфорту пацієнта.

При пломбуванні обирається матеріал відповідно до сучасних досягнень у цій галузі та обов'язково з урахуванням кольору зубів пацієнта.

Стоматологічна клініка Мед-Део має декілька відділень у Києві в різних районах міста, та безліч акційних пропозицій, що допомагають заощадити кошти.

0 коментарів

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии