А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

Фактори, які впливають на час заряджання електромобілів


Питання визначення часу зарядки електромобіля складніше, ніж здається на перший погляд. У гру вступають численні чинники, включно з розміром і станом батареї, потужністю зарядного пункту, умовами довкілля тощо. Усі ці фактори взаємодіють один з одним і призводять до різного часу, який потрібен для заряджання автомобіля, а саме від 30 хвилин до понад 12 годин.

Фактори, які впливають на час заряджання електромобілів

Характеристики батареї


Щоб обрати підхожий варіант зарядки для електромобілів, слід зважати на безліч факторів:

  1. Розмір АКБ. Визначає здатність батареї накопичувати енергію і живити автомобіль. Навіть серед популярних моделей електромобілів розміри батарей суттєво різняться. За однакових умов заряджання більші батареї заряджаються довше, ніж менші. Різниця полягає в кількості енергії, яку вони можуть поглинути.

  2. Максимальна швидкість зарядки акумулятора. Показує, скільки енергії на годину може отримати автомобіль при підключенні до зарядного пристрою. Можна використовувати зарядну станцію з вищою максимальною швидкістю заряджання, ніж сама батарея. Однак батарея не буде заряджатися швидше, ніж дозволяє максимальна швидкість заряджання автомобіля.

Тип заряджання


Іншим важливим фактором є тип заряджання:

  1. Прискорена зарядка зазвичай трапляється на громадських зарядних станціях, особливо в зонах обслуговування на автомагістралях. Такі станції відомі тим, що повністю заряджають більшість електромобілів за 30 хвилин – годину або навіть менше. Пристрої швидкої зарядки бувають різної ємності, наприклад, 43 або 50 кВт*год і суперзарядні пристрої Tesla, ємність яких становить 150 кВт*год.

  2. Швидка зарядка змінним і постійним струмом. Основна відмінність між ними полягає в тому, де перетворюється змінний струм – всередині або зовні автомобіля. Натепер більшість громадських зарядних інфраструктур використовують зарядку змінним струмом. Однак дедалі більше очікується, що громадські станції швидкої зарядки постійним струмом стануть більш поширеними, що ще більше скоротить час зарядки електромобілів.

  3. Повільна зарядка може забезпечити батарею всього 3,7 кіловатами на годину. Навіть для найменших батарей це може призвести до того, що час зарядки становитиме 4 години.

Власникам електрокарів слід зважати на те, що більш швидка зарядка зменшує час експлуатації батареї. Найкраще заряджати звичайним способом.

Погода


У холодну погоду як зарядні станції, так і електромобілі стають менш ефективними з погляду передачі та використання енергії. Дослідження, проведене в Нью-Йорку, показало, що зарядка Nissan Leaf за температури +20 градусів дасть змогу акумулятору досягти 80% ємності за 30 хвилин. У той час як заряджання за температури 0 градусів за той самий проміжок часу батарея накопичить лише 44%.

Неможливо дати однозначну відповідь на питання, скільки часу потрібно для повного заряджання електромобіля, оскільки існує занадто багато змінних. Однак у більшості випадків це займає всього кілька годин.

0 коментарів

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии