А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

Крижопільський район (центр – смт Крижопіль)


Крижопільський район (центр – смт Крижопіль)

Станом на 07.09.2009

Крижопільська селищна рада
смт. Крижопіль
Андріяшівська сільська рада
с. Андріяшівка
с. Висока Гребля
с-ще. Горби
с. Кринички
Вербська сільська рада
с. Вербка
с-ще. Вербецьке
с. Долинка
с. Шуми
Вільшанська сільська рада

с. Вільшанка
с. Доярня
с-ще. Рудник
с-ще. Файгород
Гарячківська сільська рада
с. Гарячківка
с-ще. Кавків Яр
с. Одаї
Голубецька сільська рада
с. Голубече
с. Красне
с. Радянське
с. Сонячне
Городківська сільська рада
с. Городківка
Дахталійська сільська рада
с. Дахталія
с. Мар'янівка
с-ще. Мар'янівське
Джугастрянська сільська рада
с. Джугастра
с. Леонівка
с. Петрунівка
с-ще. Суха Долина
Жабокрицька сільська рада
с. Жабокрич
Заболотненська сільська рада
с. Заболотне
Кісницька сільська рада
с. Кісниця
Красносільська сільська рада
с. Красносілка
с-ще. Вигода
с. Залісся
с. Зеленянка
Крикливецька сільська рада
с. Крикливець
с. Іллівка
Куницька сільська рада
с. Куниче
Павлівська сільська рада
с. Павлівка
Савчинська сільська рада
с. Савчине
с. Теклівка
Соколівська сільська рада
с. Соколівка
с. Левків
Тернівська сільська рада
с. Тернівка
Шарапанівська сільська рада
с. Шарапанівка

Загальні відомості про район:


Демографічна ситуація
На території району проживає 37,8 тис. чол., в т.ч. міського населення – 9,6 тис. чол., сільського – 28,2 тис. чол.
Чисельність постійного населення по району має тенденцію до спаду і за останні 5 років вона знизилась на 3,0 тис. чол. за рахунок зменшення жителів сіл.
Кількість пенсіонерів становить 12130 осіб. У районі 3943 учасники Великої Вітчизняної війни, в т.ч. учасників бойових дій – 300, інвалідів війни - 252 та вдів – 384.


Промисловий комплекс

Промисловий комплекс Крижопільського району представляють чотири підприємства, які займаються переважно переробкою сільськогосподарської продукції. За останні п’ять років чітко визначилась тенденція щорічного нарощування ними виробничого потенціалу. У структурі ВВП району за 2006 рік промислова продукція у порівняльних цінах становила 219,5 млн. грн., або 55,1 %. Найпотужнішими з них є ВАТ “Крижопільський цукровий завод ” та ЗАТ “Торговий дім “Соколівський цукор”, якими щодоби перероблялось 8,2 тис. тонн сировини.
За минулий сезон цукроваріння підприємствами вироблено 87,1 тис. тонн цукру. Нарощування обсягів виробництва за 2006 рік на них складає 22,2 % .
Впродовж року тривала реконструкція та модернізація основних засобів ВАТ “Крижопільський сироробний завод”, виробництво на якому відновлено в першому кварталі 2007 року.
Щорічно в економіку району надходить понад 100 млн. гривень різного виду інвестицій, головними з яких є інвестиції в основний капітал. Обсяг інвестиційного капіталу у 2006 року склав 137,1 млн. грн., в тому числі в основний капітал 112,3 млн. грн., що дало змогу досягти високих темпів розвитку промислового та сільськогосподарського виробництва.
З реформуванням економіки вивільнилась значна кількість працюючих, які знайшли застосування в малому і середньому бізнесі. У районі діє 123 малих підприємства і 1720 фізичних осіб-суб’єктів підприємницької діяльності. Питома вага працюючих у малому бізнесі до населення, зайнятого в суспільному виробництві району, складає 23,7%. Тут зайнято більше 3 тис. осіб.

Сільське господарство

Нинішній агропромисловий комплекс району представляє собою 11 сільськогосподарських формувань, 97 фермерських господарств. Крім цього, 988 громадян ведуть своє господарство одноосібно. У галузі працює понад 3,3 тис. чол., в тому числі 548 спеціалістів. Площа сільськогосподарських угідь району за всіма категоріями власників землі та землекористувачів складає 69,1 тис. га, із них: орні землі – 57,3 тис. га, пасовища – 7,8 тис. га, сіножаті – 0,7 тис. га, сади – 963 га.
Одним із найпотужніших підприємств комплексу є ЗАТ “Продовольча компанія “Поділля” (концерн “Укрпромінвест”, ген. директор – Порошенко О.І.), яка об’єднала в собі 15 філій, розташованих на території чотирьох районів Вінницької області. Сім філій цієї компанії ведуть виробництво на території району, в обробітку яких знаходиться 28,5 тис. га сільськогосподарських угідь.
Не менш потужним сільськогосподарським формуванням є СТОВ “Кряж і Ко” (ПП “Кряж”, ген. директор – Мовчан І.М.), сільськогосподарські угіддя якого складають більше 7,3 тис. га і розташовані на території шести сільських рад району.
Підприємствами всіх форм власності у 2006 році вирощено в заліковій вазі на кожному із 24,1тис. га по 44,6 центнера зернових, що на 3,2 цнт. більше попереднього року. Валовий збір зернових складає 107,6 тис. тонн, при середній урожайності озимої пшениці 49 цнт./га, ярої пшениці - 38,9 цнт./га, ярого ячменю - 33,9 цнт./га, кукурудзи - 57,4 цнт./га. Збільшились посіви таких стратегічних культур, як ріпак і соя. Вагомих результатів досягнуто на вирощуванні цукрових буряків. Так, кожен із 9321 га цукристих видав по 453 центнера, валове виробництво якого склало 453 тис. тонн.
У районі закріпилася стійка тенденція до нарощування продукції тваринництва. На сьогодні в господарствах нараховується 11 тис. голів ВРХ, в тому числі 6,2 тис. голів корів та близько 14 тис. голів свиней. Надої на 1 фуражну корову складають 5264 кг, що на 476 кг більше минулорічного показника, середньодобові прирости на відгодівлі ВРХ - 527 гр., свиней -474 гр.

Будівництво

У районі будівельні та ремонтно-будівельні роботи здійснюють 5 організацій. Найбільші з них: Крижопільське державне районне дорожнє підприємство “Райавтодор”, ВАТ “Крижопільське ПМК - 109”, ТОВ “Прометей”. Протягом останніх років у роботі будівельного комплексу зберігались позитивні тенденції.
У 2006 році освоєно 3,3 млн. грн. капітальних вкладень. На будівництво та ремонт доріг щорічно направляється до 0,5 млн. коштів місцевих бюджетів.
За 2006 року обсяги підрядних робіт, що виконуються будівельними організаціями району, зросли на 49,4 % проти відповідного періоду 2005 року. Введено в експлуатацію 6201 кв. метрів індивідуального житла, газовий опалювальний пункт Городківської СЗШ I-III ступенів № 1, газопровід в с. Городківка загальною протяжністю 2,6 км. Завершується будівництво опалювального пункту Соколівської СЗШ І-ІІІ ступенів.

Транспортно-комунікаційна мережа

Загальна протяжність автомобільних шляхів по Крижопільському району складає 607 км, в т.ч. з твердим покриттям – 436,9 км. У даний час щільність автомобільних шляхів на 100 кв. км становить 75,9 км, в тому числі з твердим покриттям – 54,6, що дозволяє зв’язати автобусним сполученням майже 87% населених пунктів району. Регулярно здійснюються рейси автобусів до обласного центру, районних центрів: Могилів-Подільський, Тростянець, Бершадь, Тульчин, Піщанка, Умань. Вантажні та пасажирські перевезення в районі здійснює ВАТ “Крижопільське АТП - 10539”.
Територію району перетинає залізничний шлях Жмеринка-Одеса, довжина якого становить 19 км з проміжною станцією Крижопіль. Довжина залізничних під’їзних шляхів промислових підприємств та організацій складає в цілому по району 40 км.
По території району проходять магістральний нафтопровід “Одеса - Броди”. З 2003 року розпочато газифікацію населених пунктів району. Протяжність газотранспортних магістралей складає 43, км., газифіковано чотири населених пункти.
Лінії електропередач і зв’язку по району складають відповідно 750 і 2082 км. Всі населені пункти району електрифіковано та телефонізовано. Крім центральної районної телефонної станції, є 25 сільських АТС. Всього в районі нараховується 5,8 тис. абонентів.
Швидкими темпами за два останні роки розвивається мережа телекомунікаційних послуг. Для покращення якості послуг зв’язку в районі введено в експлуатацію волоконно-оптичну лінію зв’язку, цифрову систему міжміського зв’язку. Користувачами мережі “Internet”, провайдерські послуги яким надає “Телеком”, є більше 300 абонентів району. Все більшою популярністю серед населення набуває використання стільникового зв’язку, мережею якого охоплена вся територія району. Основними операторами стільникового зв’язку в районі є “Київстар”, “UMC”, “Life”, “Білайн”.

Торгівля і сфера послуг

Торгівельна мережа району нараховує близько 200 підприємств роздрібної торгівлі, із них 38 – заклади громадського харчування. Спостерігається тенденція розширення мережі об’єктів громадського харчування як в районному центрі, так і в сільській місцевості.
Районна споживча спілка об’єднує у своїй структурі 16 споживчих товариств, в тому числі чотири споживчих товариства комбінату громадського харчування, кооперативне підприємство “Крижопільський кооперативний ринок”. За 2006 р. товарообіг по системі райспоживспілки становить 2918,3 тис. грн. В цілому за 2006 рік населенню району реалізовано товарів на суму 28,3 млн. грн.
Побутові послуги населенню на території району надають 2 побутових підприємства: ТОВ “Мрія” і ТОВ “Горизонт” та 78 фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності. Протягом минулого року обсяг послуг, наданих суб’єктами господарювання, становить 10,2 млн. грн.
Свій подальший розвиток отримала мережа банківських послуг. На теренах району розмістили свої відділення банки: “Приватбанк”, “Райфазен-Аваль”, “Укргазбанк”, “Дністер”, Ощадний банк .

0 коментарів