А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

П`ятеро депутатів від коаліції оголосили регіоналам бойкотНародний депутат України Володимир Марущенко, а також ще чотири депутата, представники демократичної коаліції - Олег Шевчук, Олександр Сочка, Андрій Павловський та Павло Унгурян висловили глибоке обурення у зв`язку з безпрецедентними політичними спекуляціями, розгорнутими Партією регіонів навколо питань соціального забезпечення. Про це оголошено в зроблений ними заяві.

“Заблоковано роботу Верховної Ради, зупинено прийняття важливих і вкрай необхідних для країни законопроектів, спрямованих на подолання наслідків світової фінансово-економічної кризи. Все це робиться під нібито справедливими вимогами збільшити соціальні виплати “, – зазначили автори заяви.

Насправді ж, на їхнє переконання, “триває грубе знущання над сподіваннями та інтересами простих людей, які чекають від парламенту не цинічних ігрищ, а професійної, якісної та ефективної роботи”.

На думку членів комітету ВР з питань соцполітики і праці, “фракція Партії регіонів жонглює нічим не підкріпленими цифрами на очах стурбованої наслідками світової кризи країни. Їх не хвилює ні реальний стан економіки країни, ні державний бюджет, ні благополуччя українських родин “.

“Єдине завдання Партії регіонів – навантажити державні зобов`язання не забезпеченими додатковими 40-50 мільярдами гривень, підірвати існуючу систему соціального забезпечення і покласти за це відповідальність на політичних опонентів. Інтереси людей та соціальна політика в цілому принесені в жертву політичній боротьбі майбутньої президентської кампанії”, — зазначили коаліціянти.

Тому члени комітету, який за своїми завданнями бере безпосередню участь у підготовці соціальних законопроектів, заявляють про своє небажання бути учасниками “бездарної вистави, спровокованої горе-політиками з Партії регіонів”. Вони вважають безвідповідальним розглядати так звані законодавчі ініціативи, які є частиною дестабілізації суспільства, і зазначають, що не дозволять “перетворити комітет у чиюсь приватну кухню для” випікання “законопроектів не соціального, а виключно політичного змісту”.

У зв`язку з цим автори документу заявляють про своє рішення бойкотувати засідання комітету до того часу, поки Партія регіонів не припинить спекуляції навколо соціальної проблематики і не розблокує роботу Верховної Ради.

“Наголошуємо: ми будемо працювати в комітеті над законопроектами, але не будемо відвідувати засідання з безглуздим порядком денним”, – заявили депутати. Саме з цієї причини, за їхніми словами, “9 вересня ми, 5 членів комітету, свідомо ігнорували його засідання, на порядку денному якого стояли чергові, висмоктані з пальця,” космічні проекти “. “З огляду на те, що керує комітетом народний депутат від Партії регіонів, а представники демократичної коаліції не мають більшості, ми бачимо єдиний вихід – бойкот роботи комітету та публічне роз`яснення нашої позиції”, – зазначили депутати.

Також вони вимагали від голови комітету, регіонала Василя Хари негайно виконати конституційну норму щодо неприпустимості суміщення посади народного депутата і голови Федерації профспілок України.

“Змушені нагадати вам, пане Хара, що поєднання двох посад носить ознаки корупції, а також те, що предметом відання комітету є створення законодавчої бази для формування соціального діалогу. І що саме ви, як профспілковий лідер і голова парламентського комітету одночасно, маєте всі важелі для того, щоб на керівній посаді в українському парламенті захищати інтереси однієї зі сторін. А саме – очолюваної вами профспілкової організації “, – наголошується в заяві.

Депутати сподіваються, що виконання Харою конституційної вимоги і свідомий вибір на користь депутатського мандата або керівника ФПУ буде сприяти довірі до комітету всіх учасників соціального діалогу.

Нагадаємо, що на цьому пленарному тижні Раді поки не вдалося провести жодного пленарного засідання. Сьогодні, 11 вересня, ПР знову заблокувала роботу. Лідери парламентських фракцій досі не досягли консенсусу в питанні про підвищення соцстандартів, не дивлячись на те що регіонали висунули свої вимоги ще в середині літа. Під час учорашньої погоджувальної ради БЮТівці та регіонали продовжили обмінюватися звинуваченнями, а останні навіть не дозволили спікеру зайти в залу і виступити перед нардепами.

Тим часом, народні депутати від фракцій БЮТ і НУ-НС зареєстрували в Раді проект постанови про можливість впровадження процедури письмового голосування у випадку “особливих обставин”.

0 коментарів

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии