А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

В Раду знову внесено законопроект про забезпечення дотримання таємниці сповіді


'В Народний депутат України Володимир Марущенко (ХДС) знову вніс до Верховної Ради України проекту Закону України «Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України (щодо дотримання таємниці сповіді)». Документ схожий на його попередню ініціативу – законопроект №1308, який не так давно Парламент несподівано відхилив під час розгляду у другому читанні.

Законопроектом №5335 пропонується доповнити статтю 69 Кримінально-процесуального кодексу України положеннями про те, що не можуть бути допитані як свідки “священнослужителі – зведені в духовний сан служителі релігійних організацій з відповідними правами відправлення релігійного культу, обрядів і таїнств – з приводу відомостей, отриманих ними під час сповіді”. В іншій частині цієї статті проект також пропонує запровадити письмову згоду на звільнення від обов'язку зберігати професійну таємницю особою, що довірила відомості про себе адвокату, правнику, нотаріусу, лікарю чи психологу.

Слід зауважити, що пропоновані зміни містять роз’яснення терміну “священнослужитель”, з приводу чого лунали зауваження під час розгляду попередньої схожого законопроекту.

Як відзначив автор ініціативи Володимир Марущенко: “Прийняття законопроекту сприятиме більшому захисту прав громадян, зокрема учасників кримінального процесу, усуненню розбіжностей між різними законодавчими актами України, більш повному захисту свободи совісті в Україні та гармонізації державно-церковних відносин”.

Нагадаємо, що 25 червня 2009 року Верховна Рада України несподівано відхилила законопроект №1308 про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України щодо дотримання таємниці сповіді, ініціатором якого був народний депутат Володимир Марущенко.

Інститут Релігійної Свободи

0 коментарів

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии