А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

Рейтинг молодіжних ініціатив 2010


'РейтингАгентство Стратегічних Досліджень провело дослідження активності молодіжного громадського руху за підсумками 2010 року. Рейтинг було складено за трьома напрямками: «Найефективніші молодіжні громадські організації 2010 року», «Найефективніші молодіжні лідери-2010», «Найефективніші молодіжні ініціативи-2010».

Лідерів рейтингу визначали за критеріями: резонансність заходів, проведених молодіжними організаціями, практичний ефект від заходів та активність в інформаційному полі (що вже само по собі формує громадську думку).

До уваги бралися всеукраїнські та місцеві громадські молодіжні та студентські організації та лідери молодіжних організацій і рухів.

Топ-10 молодіжних ініціатив-2010

1. Кампанія «НІ! поліцейській державі!» - проти міліцейського свавілля. Розпочалася в квітні після загибелі у Шевченківському РУВС столиці студента Ігоря Індила.
2. АнтиТабачна кампанія – кампанія за звільнення нині Міністра освіти, науки, молоді і спорту Дмитра Табачника.
3. Кампанія «Владо, будуй обіцяне!» - низка заходів, ініційованих громадянською ініціативною «Молодіжна варта:молодь за Вами спостерігає», що ставили за мету змусити політиків виконати свої обіцянки щодо створення умов для отримання молоддю доступного житла.
4. Студентська республіка-2010 – традиційні масові студентські фестивалі, під час яких студенти вибудовують відповідно до свого бачення модель власної держави і обирають свій студентський парламент і президента.
5. Кампанія проти законопроекту 2450 – акції проти проекту закону «Про мирні зібрання», яким планувалося значно обмежити свободи громадян в плані проведення мирних акцій.
6. Кампанія «Студентський наступ» - кампанія проти підвищення тарифів на навчання у ВНЗ країни.
7. Молодіжний рух «Спротив» - молодіжний опозиційний рух, до якого увійшли декілька десятків найпотужніших молодіжних організацій України. Активно розвивався весною-на початку літа 2010 р., потім помітно спав.
8. Теренова гра «Гурби-Антонівці-2010» - найбільша на даний момент військово-патріотична гра для молоді в Україні, проводиться на початку травня на межі Тернопільської та Рівненської областей, збирає більше 300 учасників.
9. Акції в рамках кампанії «Врятуй свою мову!»* - проти законопроекту «Про мови в Україні», яким підвищувався статус російської мови.
10. Акції на захист Парку Горького в Харкові* - заходи, спрямовані на захист харківського Парку імені Горького від вирубки, ініційованої міською владою весною 2010.

*Останні дві акції можна назвати молодіжними умовно, бо їх започатковували громадські організації, які за своїм юридичним статусом не є молодіжними. Але оскільки до заходів долучалися переважно молоді активісти та багато саме молодіжних організацій, то ми вважаємо за доцільне вказати в рейтингу ці акції також.

Топ-10 найефективніших громадських організацій за підсумками 2010 року склали:

1. ВМГО «Фундація регіональних ініціатив»
2. ВМГО «Молодіжний націоналістичний конгрес»
3. ВМГО «Молодий Народний Рух»
4. ВМГО «Студентська республіка»
5. Громадська ініціатива «Студентський захист»
6. ВМГО «Демократичний альянс»
7. Незалежна студентська профспілка «Пряма дія»
8. НСОУ «Пласт»
9. ВМГО «Дебатна академія»
10. ВМГО «Європейська молодь України»

Не потрапили до топ-10, але також досить серйозно проявили себе також такі організації як Студентський патруль країни (СПЕКА), «Національний альянс», Спілка української молоді в Україні (СУМ в У), ВМГО «Молода Просвіта», Українська Асоціація студентського самоврядування (УАСС),Спілка ініціативної молоді (СІМ), Союз молоді регіонів, «Батьківщина молода», Українська студентська спілка, Українська народна молодь.

Топ-10 молодіжних лідерів-2010

1. Євгенія Малих (Київ)
член Ради старійшин ВМГО «Фундація регіональних ініціатив»(ФРІ), член Національного комітету «Молодіжна варта: молодь за вами спостерігає!», співорганізатор і координатор масових виступів молоді проти міліцейського свавілля «НІ!-поліцейській державі!» та кампанії «Владо, будуй обіцяне!» та низки менш резонансних акцій.
2. Сергій Пархоменко (Київ)
член ВМГО «Молодіжний націоналістичний конгрес»(МНК), головний редактор газети «Молодіжна варта», член національного комітету ГІ «Молодіжна варта», співорганізатор та координатор «АнтиТабачної кампанії», координатор молодіжної ініціативи «Оновлення країни».
3. Іван Крулько (Київ)
Голова ВМГО «Молодий Народний Рух», координатор молодіжного руху «Спротив».
4. Андрій Черних (Київ)
Лідер громадської ініціативи «Студентський захист», один з організаторів акцій студентської непокори проти реформ з боку Міністерства освіти і науки України.
5. Павло Вікнянський (Київ)
Голова ВМГО «Студентська республіка», Голова Народно-демократичної ліги молоді, голова Секретаріату ВСМДГО «Український молодіжний форум». Організатор одного з найпопулярніших в Україні студентського заходу «Студентська республіка».
6. Олександр Солонтай (Київ-Ужгород)
Член ВМГО «Фундація регіональних ініціатив», член Національного комітету ГІ «Молодіжна варта».
7. Іван Кішка (Київ)
Заступник голови київського осередку ВМГО «Молодіжний націоналістичний конгрес», співкоординатор «АнтиТабачної кампанії», співкоординатор молодіжного руху «Спротив», член Національного комітету ГІ «Молодіжна варта».
8. Наталя Якуніна (Харків)
Голова Всеукраїнської студентської ради (ВСР) при МОН.
9. Євген Демченко (Харків)
Голова ВМГО «Фундації регіональних ініціатив»
10. Олексій Кляшторний (Київ)
Координатор студентської робочої групи із законодавчого врегулювання студентського самоврядування

Також варто відзначити діячів, що склали другий десяток. Це Святослав Липовецький (Тернопіль, Спілка української молоді в Україні), Ігор Гузь (ВМГО «Національний альянс»), Андрій Юсов (Одеса, Начальник управління молодіжної та сімейної політики Одеської міської ради), Андрій Бень (Львів, МНК), Назар Зелінка (Тернопіль, НСОУ «Пласт»), Станіслав Куценко (Київ, Українська студентська спілка), Михайло Лебедь (Київ, ФРІ), Богдан Ковальчук (молодіжна ініціатива «Оновлення країни»), Віталій Шабунін (Київ-Рівне, ФРІ), Василь Гацько (Київ, «Демократичний Альянс»).

Примітка

В рейтингу не враховувалися громадські рухи, які, навіть маючи молодий актив, тим не менш позиціонують себе не за віковими ознаками (наприклад, ФЕМЕН – за гендерними ознаками) чи ГО, які мають статус просто громадських організацій, що не обмежують себе віковими рамками (наприклад, Відсіч). Не враховувалися громадські ініціативи, організації і рухи, які виступають колегіальним органом низки молодіжних організацій.

Також до уваги не бралися громадсько-політичні активісти, які маючи молодий вік однак не впливали на молодіжну політику і не брали участь в молодіжних заходах (наприклад, Андрій Іллєнко, який займався по лінії партії ВО «Свобода» суспільними заходами, що не мали вікової диференціації).

5 коментарів

Александр 2 февраля 2011 11:35
Добрый день!
Есть ли возможность увидеть полный список и рейтинг оцененных организаций и людей?
Известно, что в Украине таких движений не менее сотни, хотелось бы посмотреть на рейтинги других известных организаций. И вообще, где можно более подробно ознакомиться с исследованием?
admin 2 февраля 2011 13:57
Александр, спасибо за интерес к нашему рейтингу.

1. Это и есть полный рейтинг. Если бы определяли не 10, а 20 или 30 номинантов, то соответственно это был бы более длинный список. Организации и люди, которые не попали в рейтинг, но на наш взгляд должны быть отмечены указаны отдельно.

2. В результате ежедневного мониторинга информационного пространства, информации гос. органов, общественных инициатив и т.д. и т.п. было выделено несколько десятков организаций, более-менее соответсвующих критериям нашего рейтинга.

Так как нам уже задавали вопросы почему в рейтинг не попала та или иная организация или заняла именно такое место, нужно отдельно обратить внимание на критерии, которые указаны в начале рейтинга. Именно они, а не какие-то другие факторы были определяющими.

Рейтинг составлен именно по этим критериям. И номинации расположены не случайно именно в таком порядке.

В дальнейшем мы планируем сделать отдельные "профильные" рейтинги, в дополнение к общему.

Например, в Украине существует большой пласт организаций, занимающихся образовательными программами ("школа молодого политика, экономиста и т.д....") или студенческим обменом. Но здесь уже нужны другие критерии. Количество круглых столов, семинаров и их участников или наличие громких имен не является само по себе показателем, т.к. ничего не говорит о качестве и полезности. Не всегда учат так или тому, что нужно. Да и не секрет, что иногда подобные мероприятия больше напоминают механизм для отмывания денег как украинскими, так и западными организаторами. Соответственно, здесь будет применяться другая методика оценки.

С уважением,
М. Скорич
Юрий Дьяченко 4 февраля 2011 23:27
А почему тогда для молодёжных лидеров представлена двадцатка?! а остальных двадцаток-тридцаток нет ?! и если есть подобного рода информация, продолжающая списки, был бы рад её увидеть!;)
Vit 5 февраля 2011 13:50
А по каким критериям оценивались ТОП молодёжных лидеров и инициатив?

Сергій 9 февраля 2011 14:57

А по каким критериям оценивались ТОП молодёжных лидеров и инициатив?

читайте уважно рейтинг - там все написано
Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии