А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

Володимир Стретович: «Вірю в те, що Україна стане могутньою державою»

Архів 2006 р.

'ВолодимирЯкщо відкрити першу статтю нашої Конституції, то там можна прочитати: людина, її здоров`я, честь і гідність, права і свободи є найвищою соціальною цінністю. Відкрийте Святе Письмо – там знайдете те саме твердження – людина є найвищою цінністю, втіленням образу Божого. Написано: «полюби ближнього свого, як самого себе». Тому дійсно любити ближнього свого означає втілювати в життя біблійні істини і Божі заповіді щодо людинолюбства та милосердя.

Християнська демократія носить саме таку назву тому, що передбачає владу народу, засновану на любові до ближнього. Якщо не любити людину, яка знаходиться поруч з тобою, суспільство неминуче прийде до кризи. Як раз нинішня ситуація в Україні свідчить про те, що в суспільстві не вистачає любові та терпимості один до одного.

Наш земний шлях є досить нетривалим. В цей період земного існування ми повинні будувати Царство Боже також і тут на землі для тих, хто знаходиться біля нас, думати постійно про них, піклуватись, допомагати в труднощах. Саме тому кожен політик має усвідомлювати владу Бога над собою, бути посланцем Бога для людей, служити людям, розуміючи, що в такий спосіб він служить Богу. Це і є постулат християнської демократії.

Якщо подивитись на історію, християнські демократи завжди виводили свої країни з кризи у скрутні часи. Згадайте післявоєнну Європу, коли вона була зруйнована, до того ж знаходилась під впливом нацистських ідей. І тільки християнська демократія в Німеччині, а потім в Італії, Голландії допомогла побудувати Європу в нинішньому вигляді. Зазначу, що у десяти землях ФРН, де економіка найбільш розвинута і стабільна, главами місцевих урядів є члени блоку ХДС/ХСС.

Наша мета – привити українцям європейську ментальність. Україні досить жити пострадянським синдромом, нам слід бути повноправною частиною цивілізованої, демократичної, заможної Європи.

Після подій на Майдані все більше людей цікавляться політикою. Вони починають шукати те, що приваблює їх внутрішній світ, готові працювати заради свого майбутнього, майбутнього своїх дітей. Ми щодня приймаємо десятки людей в партію, які свідомо роблять свій вибір, бо їм близькі наші принципи, світогляд, ідеологія.

Переконаний – наступні вибори до Парламенту проходитимуть під гаслами християнської демократії, ідеї якої, я вірю, значно поширяться і матимуть значний вплив в Україні.

Сьогодні при владі, переконаний, абсолютна більшість нехристиян. Я вважаю це блюзнірством, коли люди дотримуються на публіці певних традицій, а в душі своїй не відчувають потреби служіння людям, шукають свого, а не Божого. І в цьому є трагізм української влади, адже такі люди вважають, що вони можуть робити що завгодно, і ніякого покарання їм за це не буде, ні в цьому світі, ні на суді Божому. Моє переконання: треба боротися не з наслідками, а з причинами злочинів, вести активну профілактичну роботу, і в цій роботі Церква повинна зайняти провідне місце.

Оскільки Церква є духовним фундаментом будь-якої держави, держава повинна бути зацікавлена в розвитку церков як суспільної інституції. Польща, наприклад, не могла б зробити таких могутніх кроків за останні двадцять років, якби там не було міцного фундаменту християнської віри. Між державою і Церквою повинні бути відносини партнерства, держава має всіляко допомагати Церкві, оскільки Церква – це люди, а люди, за нашою ідеологією – найвища цінність держави. Я пишаюсь тим, що в Україні в церковно-релігійному житті становище краще, ніж, наприклад, у наших найближчих сусідів, і ми можемо абсолютно вільно обирати церкву, до якої ходити, молитися, як підказує нам наша совість.

Я християнин і оптиміст, бо немає справжніх християн, які б не були оптимістами. Тому я твердо вірю в те, що Україна стане могутньою державою і роль християнської демократії в побудові цієї держави буде провідною. Але для цього наша віра повинна бути дієвою, треба боротися і Господь допоможе нам.

Архів 2006 року
Газета "Християнський Демократ"


0 коментарів

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии