А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

Володимир Стретович: "Ми ставимо перед собою високі цілі"


Архів 2004 р.

Сьогодні перед Україною стоїть нелегке завдання – визначитисвоє майбутнє. Не так воно стоїть перед Україною як лержавою, а її громадянами – передовою частиною цієї держави. Є два шляхи вирішення проблем: збройний, насильницький, через повстання і демократичний, як кажуть, парламентський, або через організацію відповідного виборчого процесу.

Тепер, коли почалася виборча компанія, для нас важливо здійснити перетворення в суспільстві і державі саме демократичним, парламентським шляхом, шляхом виборів нової української влади. В зв’зку з цим перед нашою організацією, нашою партією постає питання, як домогтися максимального результату, як домогтися того, щоб голос кожного українця, який опиниться в скриньці для голосування, був врахований дільничою комісією, а відтак – влився в могутній потік голосів українців за нового українського президента.

Звичайно, кожен з нас християнських демократів України переконаний, що цим президентом буде Віктор Ющенко. Так думає більшість народу, але не нинішня злочинна українська влада, яка зробить усе можливе, і навіть неможливе, навіть те, що нам не снилося, для того, щоб цю владу не віддати, а впровадити на верховний трон рецидивіста із відомим ім’ям.

Тому, враховуючи обставини, що ми працюємо у складі виборчого блоку, перед нами постане питання узгодження дій між усіма суб’єктами виборчого процесу. При цьому ми повинні здобути максимальний зиск, максимальний результат, для поширення ідей християнської демократії, для привабливості наших політичних гасел, наших принципів, а ви, як носії цих гасел, повинні залучити в коло організації якомога більше число наших прихильників. Врешті решт, вибори для кожної політичної організації – це як маневри для військових дій, а сам процес голосування, день цей – це є гідна війна за душі, за розуми, за позиції наших співгромадян. Тому донести наші ідеї, ідеї християнської демократії, які співзвучні з програмою народного кандидата в президенти – Віктора Ющенка – це буде головне завдання наших низових організацій, всіх членів, керівництва партії і партії вцілому.

При цьому, в цій поботі ми повинні особливу увагу звертати на те, як донести наші намагання, наші політичні переконання до молодих людей, тому що молодь на сьогодні залишається найбільш вразливою частиною суспільства, яка не доглянута, яка деідеологізована, і на місце старих принципів, старих догматійних постулатів нічого нового не створено і молодь віддана на відкуп сама собі, і нерідко заповнюється буханням і беханням музики на головних магістраляз міста по суті нічого в свідомість не вкладаючи. Тому для тих, хто працюватиме на виборчій кампанії, є першочерговим завданням переконати молодих людей, особливо студентську молодь, думаючу молодь, для того, щоб вона входила до лав нашої організації і, відповідно, поповнювала її, і переконувалась в ідеології християнської демократії як ідеології майбутньої України.

Бо ми на цих чотири місяці нашої діяльності здійснюємо також пошук свого виборця, з тим, щоб ми чітко знали, що християнсько-демократичний союз орієнтується на певну соціальну страту, на певну професійну групу, на певну вікову організацію, на певну вікову групу населення – чи то на пенсіонерів, чи то на молодь від 18 до 25 років,чи на середнє покоління. Це нелегке завдання, але якщо ми ставимо перед собою високі цілі, то ми відповідно маємо ставити перед собою високі завдання, намагатися виконати їх, а по виконанню шукати шляхів вирішення проблем, які нам не вдаються.

Звичайно перед нами нелегке завдання, оскільки в багатьох громадян посіяна зневіра щодо можливості зміни влади в Україні. Багато хто з нас роздавлений нинішньою ситуацією, і просто не вірить в те, що за тринадцять років можна відновити ті ввірування і ті сподівання, які були пов’язані у нас із здобуттям незалежності і її першими роками.

Тому ми, християнські демократи, спираючись на вічне вчення Христове, повинні переконати невіруючі душі в тому, що тільки від людини, від громадянина залежить майбутнє його, його сім’ї, його держави. Позиція кожного громадянина повинна виливатися в позицію всього суспільства, і відтак, суспільство повинно оновитися.

Ні в якому випадку не опускаймо рук і не сіймо зневіру, коли на зустрічах, в походах, в бесідах, коли отримуєм категоричне „ні” щодо підтримки наших ідей і нашого кандидата. Прийдіть ще раз, прийдіть через день, спробуйте зайти кумів, сватів, родичів для того, щоб пояснити позицію, що або Україна зламає хребет корумпованій злочинній владі та почне будувати нове суспільство, або вона на багато років, якщо не на десятки, буде відкинута із світової історії і її буде уготована та сама участь, що і Білорусії – фактично країни-ізгою, яку не визнає ні Європа, ні світ і вона залишається в фактичній самоізоляції.
Тому ні вякому випадку не впадати в розпач, не сіяти ніяких панічних настроїв, коли в ході вибоччої кампанії будуть з’являтися нотки песимізму, щодо переконливості наших справ. Пам’ятайте слова святого письма: „Ідіть, і ви пройдете; стукайте, і вам відчинять”.

Доречно нагадати ще одну відому тезу, яку сказав Маркс про науку, що в ній немає протоптаної стежини. Те саме можна сказати і про політику, про завоювання влади, завоюваня довіри виборців, що там немає протоптаної стежки, і тільки той досягне її вершин, хто, не боячись втоми постійно карабкається по її схилах.

Тож, шановні мої колеги, шановнв однопартійці! Давайте переконаємось в тому, що перед нами, що перед Україною настає час вирішального екзамену, і від того як ми його складемо 31 жовтня, є велика роль нашої молодої організації. Тому закликаю усіх вас, тих, кому не байдужа доля України, забути на чотири місяці про себе і думати про майбутнє держави, про майбутнє ваших дітей, внуків, ще подумайте про тих, які ще не народилися, але обов’язково народяться в майбутньому році, і через десять років.

Історія нам дарує великий шанс змінити ситуацію на краще. Давайте скористаємся цим шансом і Всевишній возвеличить нас за всі наші діла, що ми залишаємо нащадкам своїм.

Слава Україні!

Російськомовна версія статті: Владимир Стретович: "Мы ставим перед собой высокие цели"
Архів 2004 року
Газета "Християнський Демократ"

0 коментарів

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии