А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

Перевірена стратегія запобігання заворушенням в Україні


'ПеревіренаАвтори: д -р Девід Леффлер,
д-р Микола Л. Дідух


Політична ситуація в Україні є вкрай небезпечною, напруженість в суспільстві зростає до високого рівня. У парламенті проявляються глибокі розбіжності між урядом та опозицією. Тим часом на вулицях Києва спалахнули запеклі зіткнення між демонстрантами та міліцією. Якщо напруженість буде й надалі зростатиме, то, в результаті, заворушення можуть іще більше загостритись та спричинити громадянську війну.

У таких складних обставинах важливо дослідити всі можливі рішення і, навіть, незвичний нетрадиційний метод. У багатьох країнах світу спостерігається зростаючий інтерес до новітнього методу, науково перевіреного і випробуваного військовими у польових умовах, задля зменшення рівня заворушень. У військових колах по всьому світу він відомий як Технологія нездоланної оборони (ТНО).

Соціальні кризи, такі як конфлікти, війни і тероризм, зрештою, людські проблеми, потребують людського рішення. Експерти в області врегулювання конфліктів стверджують, що основною причиною їх виникнення є накопичення колективного "соціального стресу", тобто, поєднання політичної, релігійної або етнічної напруженості між протидіючими таборами. Соціальний стрес створюється колективно, розбіжності стають вагомішими, утворюються різні групи, а лідери не в змозі врегулювати ситуацію, і супротив виникає як зсередини, так і ззовні нації. Військові та міліцейські сили можуть бути залученим до захисту нації у вирішенні проблеми конфлікту, тероризму з непередбачуваними наслідками. Але, навіть, якщо ця сила тимчасово вирішує проблему для найсильнішої сторони, соціальний стрес залишається, являючись каталізатором майбутніх циклів потрясінь. На противагу цьому, відсутність колективного стресу призводить до відсутності напруження між конкуруючими сторонами, тим самим знижуючи ймовірність військових дій.

Сьогодні військові України мають можливість подолати цей цикл потрясінь шляхом застосування науково обгрунтованої технології захисту, яка нейтралізує соціальний стрес. ТНО заснована на єдиному полі всіх законів природи - самому фундаментальному і потужному рівні функціонування природи. Технологія досягає і оживлює це єдине поле через суб'єктивні технологій свідомості, тим самим створюючи глибокий вплив узгодженості та гармонії в усьому суспільстві, що призводить до помітного скорочення рівня злочинності, тероризму і війни.

Покійний нині, Махаріші Махеш Йоги відродив систематичні суб'єктивні технології переживання єдиного поля, у тому числі - програми Трансцендентальної Медитації та її просунуті техніки. Вони успішно застосовуються членами різних віросповідань для усунення конфліктів. Військові в Латинській Америці, Азії, а також країн Африки, наприклад, як Мозамбік, вже застосували ці безкровні та неруйнівні технології задля зниження колективного соціального стресу у розв’язанні конфлікту.

Військовослужбовці в Латинській Америці, Африці та Азії практикують у групі Трансцендентальну Медитацію задля допомоги у захисті своїх народів.

Більше 50 наукових досліджень підтверджують той факт, що, коли кількість експертів ТНО перевищує потрібний поріг - приблизно корінь квадратний з 1 % даного населення, злочинність йде вниз, індекси якості життя зростають, а війна і тероризм вщухають. Вчені назвали це явище Ефектом Махаріші, оскільки Махаріші Махеш Йоги вперше передбачив його. Видається, що причинним механізмом являється польовий ефект свідомості - побічний ефект на рівні єдиного поля від групи миротворчих об’єднань для більшої частини населення.

У 1983 році два місяці застосування Ефекту Махаріші в Лівані призвели до зниження на 76% смертності на війні (p<10-7), коли група учасників перевищивла кількість з квадратного кореня від 1%-го потрібного порогу («Журнал з конфліктології» - Journal of Conflict Resolution). Протягом наступного двохрічного пікового періоду війни у Лівані було проведено сім послідовних експериментів, які виявили, що:

• смертність, пов'язана з війною, скоротилася на 71 % (p<10-10)
• травматизм, пов'язаний з війною, знизився на 68 % (p<10-8)
• рівень конфліктності знизився на 48 % (p<10-8)
• співпраця між антагоністами збільшилася на 66 % (p<10-6)

Вігогідність того, що ці результати є щасливим співпадінням, є меншою ніж відношення 1 до 1019 («Журнал соціальної поведінки та особистісті» - Journal of Social Behavior and Personality). В 90-х було проведено глобальне дослідження і документально зафіксовані результати падіння міжнародного тероризму на 72% були опубліковані в («Журналі реабілітації злочинця» - Journal of Offender Rehabilitation).

Військові України несуть відповідальність за захист своїх громадян. Українські військові, як і багато інших у світі,, зараз можуть теж досягти успіху в своїй місії, просто створивши певний «підрозділ запобігання» - групу експертів ТНО. Розмір цього підрозділу буде невеликим - приблизно квадратний корінь з 1 % від населення України. Зовсім невелика кількість військовослужбовців будуть необхідні як співробітники цього профілактичного підрозділу.

У рамках своєї відповідальності за захист її громадян, військові України зобов'язані ретельно вивчити науково перевірені методи для запобігання конфліктів, війни і тероризму. Все, що необхідно для застосування ТНО, так це забезпечити належну підготовку для групи військовослужбовці, або, будь-якої значної групи всередині нації. Військові України мають можливість сьогодні через ТНО запобігти можливим новим потрясінням, створюючи національну безпеку, непереможність та мир. Але діяти необхідно просто зараз!

Про авторів :
Микола Дідух, кандидат психологічних наук,
докторант, Київський національний університет імені Тараса Шевченка

Девід Леффлер (David Leffler), доктор філософії, виконавчий директор Центру перспективних військових наук. StrongMilitary.org. Він служив співробітником the Proteus Management Group в Центрі Стратегічного лідерства, Військового коледжу армії США. Доктор Леффлер є автором "Нова роль військового: Запобігання виникненню ворогів - відродження Стародавнього підходу до миру".

0 коментарів

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии