Як констатують експерти з нерухомості, на тлі економічної кризи, коли обсяг продажу квартир демонструє тенденції до падіння, сегмент оренди житла та приміщень для ведення бізнесу порівняно тримається в тонусі. Хоча й тут вплив кризи суттєво змінив пріоритети.
Одним з чинників, які найбільш впливають на стан попиту та цін на орендоване житло є військово-політична криза в південно-східних областях держави. До західного регіону (зокрема Львівської області) пішов потік переселенців. Проте не всі вони такі як Рінат Ахметов та футболісти з його клубу «Шахтар», який він перевіз до Львова. Більшість колишніх мешканців Луганщини та Донеччини мають набагато більш скромніші статки.
Це спричинило те, що економ-сегмент львівської оренди житла більш-менш тримає певний рівень, в той час, як бізнес- та преміум-сегменти відчули певне падіння, хоча й відчули певний позитив від переорієнтації вітчизняних туристів з закордонного напрямку до українського.
Оренду офісів Львів також пропонує східно-українському бізнесу, який перемістився подалі від рідних теренів, охоплених військовими діями. Комерційну нерухомість через професійні агенції нерухомості можливо підібрати під любий бюджет будь-якого профілю комерційної діяльності.
Житлова нерухомість бізнес-класу зменшилась у вартості незначно, та все ж помітно. По рівню вартості квадратних метрів у цьому сегменті вдарив курс національної валюти гривні – бо саме він найбільш залежав від долара на відміну економ-сектору. Так, в центрі Львова можна орендувати однокімнатну квартиру високого рівню за ₴ 5000.
А от попит на недорогі квартири відносно зростає – ціна на таку 1-нокімнатну квартиру в центрі сягає до 3500 гривень . Це пояснюється як впливом вказаного вище міграційного фактору – багато хто зі східно-українських переселенців, які спочатку оселилися за межами Львову, а зараз шукають житло в самому місті де в них нова робота.
Також не треба забувати про туристичний фактор – кількість відвідувачів Галицького регіону з метою відпочинку останнім часом збільшується й скоріш за все ця тенденція значно не зміниться в осені.
0 коментарів