А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

В 2018 Повітряні Сили ВСУ отримають до 30 модернізованих МіГ-29, Су-27 та Су-25


Інтерв’ю з командувачем Повітряних Сил ВСУ Генерал-полковником Сергієм Дроздовим

В 2018 Повітряні Сили ВСУ отримають до 30 модернізованих МіГ-29, Су-27 та Су-25

— Сергію Семеновичу, зрозуміло, війна на Сході держави внесла суттєві корективи в систему планування бойової підготовки. Які основні заходи бойової та оперативної підготовки проведені цьогоріч?

— Перше півріччя 2018-го для особового складу ПС було насичене заходами з оперативної та бойової підготовок. Сьогодні підрозділи Повітряних Сил у взаємодії з іншими видами Збройних Сил України виконують завдання зі стримування збройної агресії противника. Для більш ефективного використання сил і засобів було здійснено передислокацію авіації, висування підрозділів зенітних ракетних і радіотехнічних військ Повітряних Сил до нових районів бойового призначення.

У межах виконання визначених завдань здійснено нарощування системи управління військами з використанням захищених та рухомих пунктів управління, радіолокаційного поля завдяки розгортанню станцій у районах бойового призначення, авіаційного та зенітного ракетного прикриття важливих державних об’єктів та угруповань військ. Паралельно екіпажі авіаційних бригад спільно з бойовими розрахунками зенітних ракетних та радіотехнічних підрозділів цілодобово несуть бойове чергування в системі ППО держави. Протягом першого півріччя 2018 року черговими силами здійснено супроводження більше ніж 228 тисяч повітряних цілей, виявлено понад 18 тисяч порушень порядку використання повітряного простору України, шість з яких класифіковано як порушення вимог порядку перетинання державного кордону України. Двічі визначені чергові сили приводилися в бойову готовність № 1 до дій по реальних повітряних цілях. Ми готові були дати відсіч ворогові з повітря.

В 2018 Повітряні Сили ВСУ отримають до 30 модернізованих МіГ-29, Су-27 та Су-25 Як ви знаєте, відповідно до Мінських домовленостей бойова авіація, на відміну від транспортної, яка виконує низку завдань з перевезення особового складу та військового майна, в Операції об’єднаних сил не застосовується. Тому в сучасних умовах ведення гібридної війни основною стримувальною силою від повітряного нападу противника є зенітні ракетні та радіотехнічні війська. Упродовж першого півріччя 2018 року підготовка зенітних ракетних військ була спрямована на планування бойового застосування підрозділів, відпрацювання управління ними під час виконання завдань за призначенням, удосконалення злагодженості бойових обслуг у веденні бойових дій, вміння максимально використовувати вогневі можливості ЗРК. З кожним підрозділом зенітних ракетних військ нам вдалося провести тактичні навчання. Одним із найактуальніших питань було забезпечення спроможності підрозділів зенітних ракетних військ вести бойові дії в умовах застосування противником активних радіоелектронних перешкод та пошуку нових способів виконання завдань, зокрема й із застосуванням сучасних засобів зв’язку, систем збору, обробки та відображення інформації про повітряну обстановку. Так, на загальновійськових полігонах визначені підрозділи повітряних командувань «Центр» та «Південь» у складі локальних угруповань залучалися до тренувань сил і засобів протиповітряної оборони. Під час тренувань проводилося дослідження можливостей підрозділів виконувати завдання в умовах дії як наземних засобів РЕБ, так і засобів радіоелектронної боротьби індивідуального захисту літаків Су-24М. Це дозволило об’єктивно оцінити ефективність засобів створеного локального угруповання ППО у складній перешкодовій обстановці та на практиці апробувати вдосконалені методи захисту від перешкод та їхнє подолання. Проведені тренування підтвердили спроможність підрозділів зенітних ракетних військ виконувати завдання за призначенням. У другому півріччі найважливішим заходом для зенітних ракетних військ буде проведення тактичних навчань із бойовою стрільбою та забезпечення контрольно-льотних випробувань зенітних керованих ракет до ЗРК С-300 та С-125. Повсякчас у нових позиційних районах свої вміння та навички відшліфовують підрозділи радіотехнічних військ.

В 2018 Повітряні Сили ВСУ отримають до 30 модернізованих МіГ-29, Су-27 та Су-25

Основний лейтмотив практичних тренувань: забезпечення ведення бойових дій та бойового управління з’єднаннями, частинами та підрозділами, оповіщення військ про початок повітряного нападу в умовах масового застосування високоточної зброї та радіоелектронних перешкод.

— Із підготовкою підрозділів зенітних ракетних та радіотехнічних військ зрозуміло. А як щодо авіації?

— Інтенсивність польотів авіації Повітряних Сил доволі висока: від початку року авіаційними підрозділами проведено близько 450 льотних змін із загальним нальотом понад 5100 годин. У підготовці екіпажів авіаційних частин основна увага приділялась удосконаленню питань бойового застосування, відпрацюванню навичок з авіаційної підтримки військ за викликом, здійсненню перевезень та десантувань, авіаційному забезпеченню підготовки інших видів. Тому повсякчас екіпажі авіаційних частин практично відпрацьовують позаштатні ситуації та варіанти реагування на ймовірні повітряні загрози. З початку року бойові льотчики виконали більше ніж 3600 практичних застосувань: повітряні бої, перехоплення, бомбометання, тактичні стрільби по наземних цілях, подолання системи ППО тощо.

Крім того, протягом першого півріччя 2018 року сили та засоби авіації залучалися до виконання завдань в інтересах підготовки інших видів Збройних Сил України. Участь у тренуваннях із підрозділами Сухопутних військ, Сил спеціальних операцій, Десантно-штурмових військ сприяє вдосконаленню спроможностей штабів авіаційних бригад з організації взаємодії та авіаційного забезпечення частин інших видів українського війська та виконання льотними екіпажами завдань за цілевказаннями передових авіаційних навідників. З початку року ми провели два льотно-методичні збори: з підготовки екіпажів ударної авіації до бойових застосувань по наземних та морських цілях, авіаційного забезпечення багатонаціонального навчання «Сі Бриз-2018» та з льотно-інструкторським складом авіаційних частин, який готує курсантів Харківського національного університету Повітряних Сил на бойових типах літаків.

— До речі, чи виправдали себе зміни в системі навчання курсантів льотного факультету Харківського національного університету Повітряних Сил?

— Так. Сьогодні середній наліт курсантів-випускників становить у середньому понад 200 годин. Під час льотної практики та військового стажування курсанти 5 курсу льотного факультету ХНУПСу виконують практичні польоти на бойових літаках МіГ-29, Су-25, Су-27 та вертольотах Мі-8, Мі-24. По закінченні програм підготовки їм присвоюється класна кваліфікація «льотчик 3 класу». Тобто молодь приходить у військо вже достатньо підготовленою. Для підготовки курсантів до польотів на міжнародних повітряних лініях у навчальні програми внесені модулі з питань міжнародного авіаційного права та передбачено опанування ними авіаційної англійської мови за четвертим рівнем відповідно до вимог ICAO. Також проводиться робота щодо отримання курсантами льотного профілю свідоцтв міжнародного зразка PPL та CPL відповідно до типів повітряних суден.

В 2018 Повітряні Сили ВСУ отримають до 30 модернізованих МіГ-29, Су-27 та Су-25

— Сергію Семеновичу, які заходи проводяться у Повітряних Силах для підтримання наявного озброєння та військової техніки в бойовій готовності? Скільки цього року модернізовано літаків?

— Цього року з підприємств концерну «Укроборонпром» після ремонту і модернізації ми плануємо отримати до 30 літаків — винищувачі МіГ-29 та Су-27, штурмовики Су-25. До речі, Одеський завод у співпраці з іншими підприємствами ОПК працює зараз над модернізацією літака Су-24МР. Ми розуміємо, що техніка в нас не нова, але впевнений, що завдяки модернізації ми можемо ефективно її використовувати ще протягом тривалого часу. Основні типи літаків, які сьогодні надходять до авіаційних бригад з підприємств концерну «Укроборонпром», зазнають змін у технічному стані, впровадження новітніх технологій. Відремонтована та частково модернізована техніка надходить і до частин зенітних ракетних військ. Завдяки проведеній роботі на підприємствах ОПК уже найближчим часом ми отримаємо озброєння, здатне ефективно протистояти засобам повітряного нападу в усьому діапазоні висот і швидкостей в умовах інтенсивного радіоелектронного та вогневого впливу противника. Нову та модернізовану техніку отримують і підрозділи радіотехнічних військ, зокрема РЛС П-18 різних модифікацій, цифрові РЛС «Пелікан». Ми планово продовжуємо процес модернізації всієї лінійки техніки, яка стоїть на озброєнні частин Повітряних Сил. Важливим у цьому контексті стало заміщення запчастин російського виробництва аналогічними вітчизняними або західними. Нам є чим боронити свою
державу.

Спілкувався Сергій ФУРДИК
Газета «Народна Армія» МО України


1 коментарі

Володимир 4 августа 2018 11:58
а в слідуючі 5 років президенства порошенка ми будеми в Європі, а в наступні 5 в НАТО, а послідуючі 5... і так без кінця:потім, потім, потім, колись, колись і т.д.
Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии