А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

Технічний паспорт на нерухомість: коли він потрібен?


Технічний паспорт - це документ, який надає розгорнуту інформацію про об’єкт нерухомости, тобто квартиру, будинок, або іншу будівлю.

Технічний паспорт на нерухомість: коли він потрібен?

У техпаспорті має бути надана наступна інформація:

  • розміри об’єкту по периметру;

  • вказана висотність будинку;

  • повна площа нерухомості;

  • кількість житлових та нежитлових кімнат,

  • зафіксовані деталі історії будівлі: дати зведення будівлі, його ремонту, або перепланування;

  • надана деталізована інформація про інженерно-технічні комунікації;

  • вказані особливості конструкції будинку.

До 2013 року всю технічну документацію в Україні, необхідну при переоформленні прав власності на житло, монопольно надавали спеціальні державні органи – Бюро технічної інвентаризації. На сьогодні ці послуги можуть надавати будь-які юридичні структури - суб’єкти господарювання, що мають відповідний дозвіл. Якщо ви знаходитесь у пошуку БТІ Київ, варто звернутись до спеціалізованої компанії «А БТІ».

У техпаспорті об’єкта нерухомості має бути записана актуальна на момент його використання інформація. Тобто якщо у будинку, або у квартирі сталися зміни з інженерної точки зору, необхідно робити новий технічний паспорт.

Коли може знадобитися технічний паспорт?


Без технічного паспорта не можливе оформлення будь-якої зміни у правах власності на нерухомість – продаж, розподіл майна, спадщина тощо. Процедури, що пов'язані з судовими справами по житлу, також вимагають наявність актуального технічного паспорта.

Для того щоб документально зафіксувати всі перераховані моменти в паспорті, потрібно звернутися із заявою до комісії, чий склад визначається Бюро технічної інвентаризації, або до приватних виконавців, які мають такі повноваження. Головна умова для приватних контор - присутність в штаті офіційно сертифікованого фахівця, який оримав дозвіл надавати подібні послуги.


Щоб почати процедуру оформлення технічного паспорта на нерухоме майно, потрібно надати фахівцям наступні документи:

  1. правовстановлюючі документи на об’єкти нерухомісті;

  2. дарчий або договір про купівлю / продаж вказаної нерухомісті,

  3. оригінал паспорта особи, яка подає заяву.

В цілому, які б операції (продаж, дарча) ви не планували, підготуйтеся заздалегідь. Оптимальний термін звернення за оформленням техпаспорту - не пізніше ніж за 2 тижні до передбачуваної операції. Комісії знадобиться розглянути вашу заяву, зробити виміри і видати висновок.

Ціна послуги залежить від кількох чинників: площі нерухомості та району розташування будівлі.

Про термін дії техпаспорта


На відміну від багатьох документів, техпаспорт не має терміну дії, але лише за однієї умови: якщо в будинку не проводилися зміни конструкції. Як тільки ви внесете зміни (капітальний ремонт, перепланування, зведення прибудови), вам потрібно замовити новий технічний паспорт, тому що колишній втратить свою актуальність.

0 коментарів

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии