А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

South China Morning Post: Китай скоротив на 25% постачання машин та обладнання до Росії


У сфері авіа- та суднобудування постачання припинено майже повністю

South China Morning Post: Китай скоротив на 25% постачання машин та обладнання до Росії

Китай у квітні скоротив експорт до Росії на 25,9% порівняно з тим самим періодом 2021 року — до $3,8 млрд. Як пише South China Morning Post, на падіння товарообігу впливають наслідки російського вторгнення в Україну: безпрецедентні санкції, настороженість китайських багатонаціональних компаній у зв'язку з можливим збитком для них, та проблемами з платежами та доставкою.

До війни понад 40% китайського експорту в Росію складали види машин та електронного обладнання - як промислового, так і споживчого. З початку війни постачання цього виду товарів до Росії скорочується: згідно з даними китайської митниці, у березні вони впали на 26% порівняно з попереднім місяцем, а у квітні ще на 17%.

Китайський експорт в області суднобудування впав до дворічного мінімуму: потік товарів впав на 97,2% і 99,8%. % у березні та квітні відповідно порівняно з тим же періодом минулого року. Обсяги експорту компонентів для авіа- та космічної промисловості зменшилися на 88% у березні порівняно з тим самим місяцем минулого року та на 33,6% у квітні.

Значно скоротився експорт продукції подвійного призначення. До неї відносять різні типи обладнання для зв'язку, в тому числі і смартфонів, які становлять більшу частину всього експорту в Росію.

Офіційна база даних митниці Китаю з січня перестала публікувати точні обсяги експорту смартфонів до багатьох країн, включаючи Росію. Але великі виробники, такі як Xiaomi, призупинили. постачання до Росії з початку війни, не роблячи жодних публічних заяв, повідомляє SCMP. За словами джерела видання, так само вчинила Honor, яка раніше належала Huawei. Vivo, ще один великий китайський виробник смартфонів, зберіг частину бізнесу в Росії, але розширюватися на місцевому ринку не збирається.

Більшість китайських технологічних компаній використовують мікрочіпи, хоч би частково виготовлені з використанням американських технологій. Це може загрожувати вторинними санкціями, якщо вони продовжать торгувати з Росією: експортні обмеження поширюються на товари, виготовлені з використанням американського обладнання, програмного забезпечення та креслень.

США не давали чітких роз'яснень щодо механізму запуску вторинних санкцій після введення економічних обмежень проти Росії. Вашингтон лише заявив, що Пекін[/url] відчує «наслідки», якщо "матеріально підтримає російське вторгнення". Проте загальновизнаною «червоною рисою» є надання летальної зброї.

У 2021 році Китай продав Росії всіх видів зброї, боєприпасів та пов'язаних з ними частин та аксесуарів на суму $2,4 мільйона. З початком війни експорт зброї з Китаю до Росії впав нанівець. І хоча обсяг торгівлі з Росією в цій категорії товарів збільшився у квітні до $471 000, він складався здебільшого з нелетального озброєння: пневматичної чи газової зброї, пістолетів та кийків, свідчать дані китайської митниці.

Ця новина російською мовою

Залишити коментарі та думки можна нижче під статтею

Повернутися на головну сторінку

0 коментарів

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии