А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

Фітокосметика: краса натуральних інгредієнтів


Фітокосметика або косметика на рослинній основі - це набагато більше, ніж тренд, це природна і здорова альтернатива догляду за шкірою та волоссям...

Фітокосметика: краса натуральних інгредієнтів

Що таке фітокосметика?


Фітокосметика - це косметика, виготовлена із натуральних рослинних речовин, тобто. вони отримані з активних рослинних інгредієнтів, витягнутих з різних частин квітів або лікарських рослин, таких як листя, плоди, квіти, стебла та цибулини. А також їх олій, виділень, екстрактів. Такі складові називаються «фітоінгредієнти».

В Україні максимально широкий асортимент фітокосметики представляє у своєму каталозі Інтернет магазин Фітомаркет, поряд з іншою лікувально-профілактичною косметикою, вітамінами та спортивним харчуванням.

Фітокосметика, також відома як рослинна косметика, включає догляд за волоссям, обличчям та тілом. 95% інгредієнтів рослинного походження, і тому мають натуральне походження. Їх високоякісні екстракти відрізняються максимальною ефективністю та особливо гарною переносимістю. У принципі, у фітокосметиці не використовуються штучні добавки, такі як силіконові олії або консерванти, такі як парабени.

Фітокосметика все частіше використовується, коли йдеться про підтримку, догляд та зміцнення шкіри та волосся здоровим чином. Тут основна увага приділяється регенерації шкіри, а також збереження її природних функцій. Можливими областями застосування є, наприклад, омолоджування, відновлення функції зволоження шкіри та блиску волосся

Склад фітокосметики


Найважливішими фіто-інгредієнтами для вашої шкіри є:

  • вітаміни - беруть участь у регенерації та захисті шкіри,

  • мінерали - фізичний бар'єр шкідливому зовнішньому впливу,

  • антиоксиданти - контролюють ушкодження, спричинені вільними радикалами, що викликають старіння клітин.

  • жирні кислоти - захищають та підтримують гідроліпідний бар'єр, запобігає втраті води та допомагає зробити шкіру більш яскравою та гладкою.

Фітокосметика: краса натуральних інгредієнтів

Використовуються різні методи екстракції (мацерація, дистиляція, перколяція та надкритична екстракція CO2) для вилучення натуральних активних інгредієнтів з рослин та трав для забезпечення чистоти екстрактів.

Всі екстракти, що використовуються у фітокосметиці, отримані з рослин, вирощених біологічно або зібраних стихійно далеко від безпосередніх джерел забруднення.

Види фітокосметики


Залежно від косметичної активності фітокосметику можна класифікувати за функцією та ефектом дії:

  • Антисептики. Вони дезінфікують і в основному ефірні олії. Наприклад, арніка, евкаліпт, чебрець, розмарин, ромашка, кориця тощо.
  • Заспокійливий. Мають спазмолітичну та протизапальну дію, ідеально підходять для чутливої та подразненої шкіри. Наприклад: ромашка, календула, еуфразія або очанка, алое віра і т.д.

  • Тонування. Стимулює обмін речовин. Наприклад: центелла азіатська, соя, женьшень і т.д.

  • Пом'якшувальне. Має пом'якшувальну дію, запобігає втраті вологи і робить шкіру гладкою. Наприклад: мальва, морські водорості, ромашка тощо.

  • В'яжуче. Звужує пори, роблячи шкіру рівною і гладкою, надає зміцнюючу дію. Наприклад: лаванда, розмарин, лимон, шавлія, гамамеліс, евкаліпт і т.д.

  • Антисеборійний. Пригнічує себорею, що супроводжується запаленням, що викликає лущення, еритему та свербіж. Наприклад, лопух, арніка, томат, лілія тощо.

  • Цикатрисанти. Сприяють загоєнню, наприклад: хвощ, алое віра тощо.

  • Антицелюлітний. Прикладами можуть бути какао, чай, кава, гуарана тощо.

  • Підсилювачі та стимулятори метаболізму шкіри. Вони стимулюють клітини, викликають збільшення витрати енергії та знижують запас речовин. Наприклад: Ламінарія, фукус, морський салат (ulva lactuca) і т.д.

  • Дренажне та протинабрякове. Активують периферичну мікроциркуляцію і діють як протинабряковий засіб у сфері застосування. Наприклад: гінкго білоба, кінський каштан, голка тощо.

  • Розтяжки. Використовуються ремінералізуючі, лікувальні та регенеруючі рослини, такі як бук, центела азіатська або хвощ.

  • Порушення кровообігу. Вони активізують лімфодренаж та покращують тонус вен. Наприклад: плющ, скеля, червона лоза тощо.

  • Депігментуючі засоби. Інгібують тирозиназу, фермент, необхідний виробництва меланіну. Наприклад, деревій, апельсин, лимон, ківі, сапфір, шовковиця, мучниця і т.д.

  • Чутлива та куперозна шкіра. Надають протизапальну, пом'якшувальну та антигістамінну дію. Наприклад: овес, лотос, огірочник, календула і т.д.

  • Продукти для волосся. Вони використовуються в шампунях або ампулах і мають властивості проти випадання волосся, фарбування, знежирення і проти лупи. Наприклад: настурція, біла кропива, ягоди ялівцю, розмарин тощо.

Фітокосметика: краса натуральних інгредієнтів

Як бачимо навіть з такого короткого огляду – фітокосметика – не просто прогресивний модний тренд, але найреальніший спосіб тримати в тонусі та красі свою зовнішність та організм у цілому.

0 коментарів

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии