А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

Вологостійка фанера: сфери застосування, переваги та недоліки


Вологостійка фанера: сфери застосування, переваги та недоліки

Що таке водостійка фанера?


Вологостійка фанера виготовляється спеціально для захисту від проникнення води. Ця водостійка властивість фанери відсутня в інших звичайних видів фанери. Властивість фанери бути абсолютно невразливою для води називається її водонепроникністю. Це допомагає фанері не піддаватися гниття, усадці та деформації під впливом води. Саме тому професіонали з різних сфер виробництва обирають купити вологостійку фанеру, а не звичайну.

Звичайна фанера виготовляється приблизно з 3 шарів дерева, склеєних разом. Однак вологостійка фанера виготовляється з використанням додаткових шарів, що склеєні водостійким клеєм.

Які переваги вологостійкої фанери?


Водостійка фанера довговічніша і міцніша, ніж МДФ. Тому вона використовується у виробництві елітних меблів та столярних виробів.

● Гарна рівномірна міцність. Це дуже міцний матеріал, особливо якщо дошка зроблена з міцної деревини (листяної), а не з слабшої (хвойної). Окремо слід відзначити її високу міцність на кріплення шурупів і те, що вона легко схоплюється шурупами. Вологостійка фанера оброблена спеціальним складом, який не тільки захищає її від вологи, а й збільшує її міцність та стійкість до механічних пошкоджень.

● Серцевина, передня та задня поверхні дошки можуть бути виготовлені з різних матеріалів, тому що вона складається із шпону, покладеного один на одного.

● Численні шари будуть добре видно на поперечному перерізі дошки. Цей факт дуже люблять дизайнери.

● Завдяки шарам шарів, що чергуються, і поперечним волокнам усередині дошки вона зберігає свої розміри. Як сполучна речовина використовуються фенольні смоли. Вони відповідають за гідроізоляційні якості фанери.

● Вона стійка до термітів і метеликів, не сприйнятлива до грибків і цвілі.

● Хоча вологостійка фанера дорожча, ніж МДФ, вона дешевша, ніж тверда деревина.

● Широкий спектр застосування: Вологостійка фанера може використовуватися в широкому спектрі областей, включаючи будівництво, суднобудування, виробництво меблів, дверей та вікон, а також виготовлення упаковки та інших виробів.

● Зручність обробки: Фанера вологостійка легко обробляється інструментами і може бути пофарбована, покрита лаком або оброблена іншими способами, щоб відповідати вимогам конкретного проекту.

Вологостійка фанера: сфери застосування, переваги та недоліки

Де застосовується вологостійка фанера?


Фанера вологостійка використовується в багатьох сферах виробництва, включаючи:

● Будівництво: Вологостійка фанера застосовується для виготовлення дерев'яних конструкцій, стін, підлог та дахів, які будуть знаходитись в умовах підвищеної вологості, наприклад, у ванних кімнатах, саунах, басейнах та душових.

● Суднобудування: Вологостійка фанера використовується для виготовлення корпусу та перекриття суден та яхт, які будуть перебувати в контакті з водою.

● Виробництво меблів: Вологостійка фанера застосовується для виготовлення меблів, які будуть використовуватися на відкритому повітрі або в умовах підвищеної вологості, наприклад, для виготовлення кухонних гарнітурів, садових меблів та меблів для басейнів.

● Виробництво дверей та вікон: Вологостійка фанера застосовується для виготовлення дверей та вікон, які будуть знаходитись в умовах підвищеної вологості, наприклад, ванн, душових, басейнів та саун.

● Виробництво упаковки: Вологостійка фанера використовується для виготовлення упаковки, яка повинна бути стійкою до вологи та вологих умов, наприклад, для упаковки продуктів харчування та медичних виробів.

● Інші області: Вологостійка фанера може бути використана в різних інших областях, таких як виробництво ігрових майданчиків, подіумів, стендів на виставках

Вологостійка фанера: сфери застосування, переваги та недоліки

Які недоліки вологостійкої фанери?


Незважаючи на те, що вологостійка фанера має безліч переваг, вона також має кілька недоліків:

● Висока вартість: Вологостійка фанера зазвичай коштує дорожче, ніж звичайна фанера, через додаткові витрати на її виробництво та обробку.

● Висока щільність: Вологостійка фанера має більшу щільність, ніж звичайна фанера, що може зробити її важчою і менш зручною для роботи.

● Обмежений вибір розмірів: Вологостійка фанера може мати не найбільший діапазон розмірів, що може ускладнити її застосування в деяких проектах.

● Складність в обробці: Вологостійка фанера може бути складніше обробляти, ніж звичайна фанера, через жорсткіші властивості і пружність.

0 коментарів

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии