А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

Терасна дошка – різновиди, їх характеристики та особливості застосування


Терасна дошка – різновиди, їх характеристики та особливості застосування

До сучасних матеріалів для підлогового покриття пред’являють надзвичайно високі вимоги. Особливо до тих, що планується використовувати в місцях найбільш інтенсивного зовнішнього впливу: тераси, відкриті веранди, не засклені балкони та лоджії, альтанки тощо. Така підлога зазнає впливу як природних, так і механічних (експлуатаційних) факторів: перепади температур, висока вологість, ударні деформації, стирання поверхні, ультрафіолетове випромінювання, що призводить до вицвітання і т. і. Тому у якості покриття найбільш доцільна для використання спеціальна терасна дошка, що пройшла додаткову обробку.

Різновиди


На цей час на ринку будівельних та оздоблювальних матеріалів існує два основних типи терасної дошки.

Декінг - композитна терасна дошка


Терасна дошка – різновиди, їх характеристики та особливості застосування

Одним з найпопулярніших типів терасної дошки є декінг. Це композитний матеріал, що складається з полімерного сполучного і наповнювача - деревної муки. Формується методом екструзії – видавлювання розігрітої маси виконується через спеціальні профільовані отвори. Такий матеріал має наступні переваги:

  • не потребує нагляду та нанесення додаткового захисту у вигляді антисептиків чи лакофарбових покриттів;

  • довговічний – може експлуатуватися більше 30-ти років без втрати основних експлуатаційних параметрів;

  • композитна терасна дошка гарно комбінується з іншими матеріалами, завдяки чому можна сформувати незвичайний декоративний ефект при оздобленні.

Терасна дошка з натуральної деревини


Терасна дошка – різновиди, їх характеристики та особливості застосування

Натуральна дошка для підлоги є масивом деревини твердих листяних порід. Вона проходить спеціальну обробку у процесі якої під тиском у деревину подаються антисептичні, та антипіренові речовини, що надають матеріалу необхідну стійкість впливу зовнішніх факторів. З основних переваг такого матеріалу слід відзначити:

  • Привабливий зовнішній вигляд – кожна дошка має унікальну природну фактуру. При цьому вона ще на виробництві фарбується у потрібний колір імітуючи більш дорожчі породи: деревину дуба, венге, вишні тощо.

  • Приємні тактильні відчуття – не нагрівається навіть під інтенсивним сонячним промінням, залишаючись теплою та шовковистою на дотик;

  • Відрізняється екологічною чистотою та може бути застосована як на відкритих ділянках, так і в приміщеннях з підвищеним рівнем вологості.

Сфера застосування


Терасна дошка – різновиди, їх характеристики та особливості застосування

Не дивлячись на назву, терасна дошка має більш широке застосування. Крім веранд та терас вона використовується як покриття для підлоги навколо відкритих та критих басейнів, літніх зон відпочинку біля водойм, у тому числі з солоною (морською) водою. Може слугувати як настил на причалах для човнів та невеликих яхт.

У ландшафтному дизайні використовується як для створення доріжок (формуються окремі елементи), так і для декору малих архітектурних форм. Також допускається використання як сайдингу – для стін в приміщеннях з високою вологістю: душові, сауни, технічні приміщення пов’язані з процесами миття і таке інше.

0 коментарів

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии