А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

Кліщ у собаки: у чому небезпека, симптоми та видалення


Кліщ у собаки: у чому небезпека, симптоми та видалення

Кліщ у собаки може стати джерелом серйозних проблем зі здоров'ям. Нерідко цих паразитів помилково називають комахами, але вони належать до павукоподібних. Деякі представники цього підкласу, наприклад, іксодові кліщі, ведуть паразитичний спосіб життя – нападають на тварин та людину для харчування кров'ю. Головна проблема полягає в тому, що вони є переносниками небезпечних захворювань, які можуть передаватися при укусі.

Чим небезпечні кліщі для собак?


Говорячи про небезпеку, якщо кліщ у собаки вже присутній, ми найчастіше маємо на увазі кровосисних паразитів, які нападають на тварин і людину. При харчуванні кров'ю кліщі виділяють деяку кількість слини і можуть відригати рідку фракцію крові назад в рану, так в організм потрапляють збудники хвороб.

У місці укусу іноді виникає запальна реакція, що у деяких ситуаціях може ускладнюватися абсцесом. Імовірність цього особливо висока, якщо неправильно видалити кліща та залишити частину паразита в рані.

Якщо велика кількість кліщів нападає на тварину невеликого розміру, наприклад, цуценя, можна очікувати розвитку анемії.

Пік нападу в Україні припадає переважно на весну та осінь.

Найбільший ризик укусів на природі, причому незалежно від типу місцевості як у лісовій зоні, так і на луках. У міському середовищі кліщі також трапляються дуже часто.

Як визначити що собака укушена


Не завжди візуально можна виявити кліща на своєму улюбленця. Особливо, якщо йдеться про пса темного кольору та підвищеної кудлатості. Ці паразити є переносниками небезпечних захворювань, кожне з яких має симптоми:

  • Бабезіоза – пригнічення та лихоманка спостерігаються найчастіше. Сеча собаки може забарвлюватися у темний колір – від бурого до червоного. У деяких випадках відзначається жовтяничність шкіри та слизових оболонок, задишка.

  • Анаплазмоза - собаки з нормальним імунітетом можуть виявляти жодних клінічних ознак анаплазмозу і справлятися із захворюванням самостійно, тобто. переносити його у безсимптомній формі.

  • Ерліхіоз - після зараження ерліхіозом симптоми з'являються не відразу. Може пройти близько 20 днів після укусу кліща до розвитку клінічних ознак. Після інкубаційного періоду інфекція зазвичай розвивається у три етапи: гострий, субклінічний та хронічний. Хоча частина собак справляються із хворобою самостійно без видимих симптомів.

  • Бореліозу (хвороба Лайма) – характерні клінічні симптоми бореліозу відсутні у більшості інфікованих собак і розвинуться лише у 5-10%, тому захворювання можна віднести до дуже рідкісних.

Кліщ у собаки: у чому небезпека, симптоми та видалення

Як видалити кліща?


Найкращий варіант – поїхати до ветеринарної клініки. Але якщо такої можливості немає, то щоб правильно видалити кліща, потрібно діяти акуратно, намагаючись витягти його цілком. Не має сенсу мазати кліща маслом, оцтом чи спиртом, це може призвести до його загибелі, але ніяк не полегшить видалення.

Не можна намагатися розчавити кліща, різко висмикнути його чи припекти чимось гарячим. Якщо головна частина залишилася в рані, можна нанести антисептик і звернутися до ветеринарного лікаря.

Далі ми розглянемо методи правильного видалення кліща.

  • Пінцет. Можна використовувати будь-який пінцет. Кліщ захоплюється максимально близько до шкіри і виймається рухами, що викручують.

  • Спеціальним пристроєм. У продажу широко представлені спеціальні пристрої для вилучення кліща, вони зручні у застосуванні та дозволяють легко видалити кліща у собаки. Пристрій підводиться до кліща спеціальним щілинним отвором уздовж шкіри, і після захоплення він видаляється рухами, що викручують.

  • Ниткою. Досить невеликого фрагмента будь-якої нитки. Вона накидається петелькою на кліща максимально близько до шкіри і зав'язується вузлом, після чого потрібно рухами, що акуратно погойдують, потягуючи поперемінно за кінці нитки витягнути кліща з рани.

  • Пальці. Якщо кліщ вже досить наситився і збільшився в розмірі, а ніяких інструментів під рукою немає, можна видалити його пальцями, взявшись якомога ближче до шкіри, і витягати рухами, що обертають. Видалення бажано проводити через серветку і відразу після цього ретельно вимити руки з милом.

Однак, повторимося – найкращий варіант, це допомога ветеринарного лікаря. І головне – починаючи з травня необхідно уважно оглядати свого вихованця після прогулянок та за його загальним станом.

0 коментарів

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии