
Витяжки для кухні – це пристрої для очищення повітря від диму, жиру та запахів, що виникають під час приготування. Вони встановлюються над плитою або варильною поверхнею та допомагають підтримувати чистоту та свіжість на кухні. Як видно з каталогу https://allo.ua/ua/vytjazhki/, їх асортимент в Україні вкрай широкий. Це дозволяє підібрати агрегат під будь-яке кухонне приміщення та під бюджет. Але щоб правильно вибрати витяжку і не переплатити зайві гроші, необхідний ретельний аналіз характеристик і особливостей моделі, що сподобалася.
Розглянемо докладніше переваги кухонних витяжок та нюанси їх вибору:
Чи потрібна витяжка на кухні?
Дехто вважає, що вона потрібна лише для газових плит, при експлуатації яких утворюються шкідливі продукти згоряння газу. Це помилка – для кухні з електроплитою або варильною електричною поверхнею такий прилад теж потрібен. Розглянемо переваги використання кухонної витяжки у приватному будинку чи квартирі:
● Видалення шкідливих речовин, що утворюються у процесі приготування їжі, особливо на газовій плиті. Чадний газ може призвести до важких отруєнь, навіть до смерті.
● Усунення неприємних запахів при готуванні страв із продуктів, що сильно пахнуть. Після встановлення витяжки на кухні аромати не поширюватимуться іншими кімнатами.
● Уловлювання частинок жиру, які за відсутності витяжки осідатимуть на меблях, стінах, підлозі, вікнах.
● Зменшення вологості повітря. Разом із гаром, частинками жиру та шкідливими випарами виводиться і пара – найдрібніші краплі води. В результаті рівень вологості у приміщенні залишається нормальним.
● Додаткове освітлення робочої зони – плити або варильної поверхні.
Є ще одна важлива функція – можливість органічно вписати техніку в інтер'єр кухні. Існуючі види кухонних витяжок для газових та електроплит мають різні конструкції. Відрізняється і дизайн. Тому ви точно зможете вибрати для газової плити або панелі варильної варіант, який впишеться в стиль кімнати, доповнить його оформлення.
Які бувають кухонні витяжки і чим вони відрізняються?
Щодо принципу роботи, то переважна більшість сучасних моделей працюють у двох режимах: відведення, рециркуляції. Їх можна змінювати в залежності від умов експлуатації, інтенсивності забруднення повітря. Влітку зручно користуватися відведенням, а взимку – рециркуляцією.

А ось за конструкцією та способом встановлення витяжки можуть відрізнятися істотно:
Спосіб встановлення
За способами установки існують такі типи кухонних витяжок:
● Підвісні. Такі моделі встановлюються окремо, наприклад, на стіні або під стелею. Деякі типи мають телескопічні висувні панелі, що збільшують робочу зону над плитою чи варильною поверхнею.
● Вбудовані. Цей вид останнім часом став дуже популярним, тому що економить простір у приміщенні, що не виділяється в інтер'єрі кухні.
За особливостями монтажу витяжок, що вбудовуються, на кухні виділяють такі типи:
● Вбудовані в шафу. Вбудована витяжка в даному випадку вбудовується в шафку, розташовану над плитою/варильною поверхнею.
● Монтовані в стелю. Установка цієї витяжки вимагає підготовки ніші в стельовому просторі. Здійснити монтаж самостійно складно.
● Вбудовані в стільницю. Для такої компактної витяжки, що вбудовується, вирізається отвір прямо в стільниці. Пристрій можна встановити збоку від панелі або спереду.
Класифікація по конструкції та дизайну
За конструкцією бувають такі типи витяжок:
● Козиркові - виглядає витяжка такого типу, як козирок або плоска панель.
● Камінні (купольні) - фіксуються на стіні, мають форму бані і квадратний або круглий повітропровід, що підключається до вентиляційного каналу.
● Острівні – кріпляться до стелі над кухонним островом. Підходять для кухонь з плануванням, коли плита винесена в центр приміщення. Острівний пристрій монтується над робочою зоною, може мати майже будь-які форми.
● Телескопічні – мають висувну панель, що збільшує зону забору повітря.
● Похилі. Панель повітрозабірника у подібних панелях має розташування під невеликим кутом (іноді його можна міняти).
● Кутові. Пристрій встановлюється в кутку кухні, що зручно, якщо плита або варильна панель знаходиться у цій частині приміщення.
Технічні параметри
Визначившись із конструкцією та монтажем витяжки, важливо звернути увагу і на технічні характеристики. До ключових відносяться три:
Потужність
Потужність витяжки для кухні не завжди безпосередньо впливає на продуктивність: робота сучасних удосконалених малопотужних моделей може бути ефективнішою в порівнянні з більш потужними варіантами. Зате від потужності залежить енергоспоживання: чим значення вище, тим більше електроенергії витрачається.
Багато пристроїв мають невелику або середню потужність - від 80 до 200-300 ват. Рідко зустрічаються моделі з показником потужності більше 400-500 Вт.

Гучність
Залежить від продуктивності (потужності): чим показник вищий, тим голосніші звуки. Шум становить від 35-40 децибелів (дБ) до 75-80. Одиниця виміру незрозуміла багатьом, тому інтервали шкали варто порівняти зі знайомими звуковими явищами:
● 35 - бесіда на півголоса;
● 40 – стандартна розмова;
● 50 – спілкування на середніх тонах, робота друкарської машини;
● 60 – підвищені тони людей, що розмовляють, умови в офісі;
● 70 – жвава вулиця у денний час;
● 75 - гучний сміх, крики;
● 80 - шум мотоцикла/вантажівки при їзді.
Швидкості
Якщо пристрій повинен працювати як на малій потужності, так і на максимальній, віддайте перевагу моделі з кількома швидкостями. Такий варіант підійде для всіх способів термічної обробки, будь-яких продуктів, обсягів страв. Кількість швидкісних режимів досягає 3-4-х. Якщо ж ви плануєте готувати нечасто і небагато, можна купити витяжку з однією швидкістю.
Що ще треба враховувати?
Як і будь-яка техніка, витяжки для кухні вимагають догляду та мають
● Обслуговування, догляд. У міру експлуатації витяжки слід змінювати забруднені фільтри. Без своєчасних замін техніка перестане ефективно працювати. Також слід очищати корпус, адже на ньому також осідають забруднення.
● Шум. Будь-яка витяжка для кухні видає звуки. Хоча деякі моделі практично безшумні, але вони дорогі.
● Великогабаритна кухонна витяжка займає багато місця. Але якщо простір кухні невеликий, то можна вибрати компактну техніку, що вбудовується.
Хоча всі види витяжок для кухні мають певні незручності, встановлювати їх над плитами та варильними панелями необхідно, щоб повітря в приміщенні залишалося чистим, свіжим.
0 коментарів