А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

Google в Україні вшанував Котляревського змінивши свій логотип


'Google Google вшанував Котляревського змінивши в українській версії пошуковика свій логотип на честь 240-річчя від дня народження першого класика нової української літератури Івана Котляревського.

Видатний український письменник Іван Петрович Котляревський народився в Полтаві 9 вересня (за новим стилем) 1769 року.

Розпочавши літературну діяльність приблизно в 1794 році, Котляревський поклав початок новій епосі в українській літературі. Його поема Енеїда стала першим твором на народній українській мові, а п'єси Наталка Полтавка і Москаль-чарiвнік дали стимул для розвитку національного українського театру.

Котляревський служив військовим офіцером. Брав участь в облозі Ізмаїла в ході російсько-турецької війни 1806-1812 рр. У 1808 році вийшов у відставку, займався мистецтвом і громадською діяльністю. У 1812 році під час походу Наполеона Бонапарта на Росію Котляревський, сформував у містечку Горошині Хорольського повіту на Полтавщині 5-ий український козачий полк, домігшись його збереження після закінчення війни як постійного козацького війська.

Був одним з головних ідеологів освіти в Україні.

Котляревський помер в 1838 році. У 1903 йому було відкрито пам'ятник у Полтаві, у 1973 році - в Києві. У 1952 році в Полтаві було відкрито літературно-меморіальний музей Котляревського.

0 коментарів

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии