А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

Про автора

Могильницька Галина Анатоліївна
(коротка біографія)

'ПроНародилася 8 травня 1937 року в м. Одесі в родині педагогів, що належить до однієї з найдавніших і найбільшрозгалужених педагогічних династій України. Дитинствопротікало в мальовничому куточку Кривоозерщини, біля Південного Бугу (нині Миколаївська область), де молоду сім’ю її батьків під час літньої відпустки застала війна.

У 1954 році вступила до Одеського фінансово-кредитного технікуму. Невдовзі її виключили спершу з комсомолу, а потім і з технікуму за відвідування Церкви та відстоювання свого конституційного права на свободу віросповідання.
Працювала на різних посадах — від робітниці на заводі до художнього керівника Будинку культури.

У 1963 році, склавши екстерном іспити за вечірнюшколу, вступила на філологічний факультет Одеського державного університету імені І. І. Мечникова, який закінчила в 1967 році. Працювала викладачем Балтського педагогічного училища на Одещині (звідки її звільнили за вихолощення комуністичної ідейності з курсу української літератури й пропаганду творчості націоналістичних письменників Василя Симоненка, Ліни Костенко, Миколи Вінграновського, Івана Драча), інспектором шкіл Кривоозерського райвно, учителем та завучем Кривоозерської СШ № 1.

Протягом десятиліть була одним із найактивніших членів одеського руху опору комуністичному режиму.
У 1994 році повернулася до Одеси, де працювала вчителькою української мови та літератури ЗОШ № 117, головним спеціалістом відділу по роботі з партіями та громадськими організаціями Одеського міськвиконкому.
З 1997 року — викладач кафедри методики викладання гуманітарних дисциплін Одеського обласного інституту підвищення кваліфікації працівників освіти.

Відмінник освіти України. Автор кількох поетичних збірок, ліро-епічної поеми “Рогніда” і близько сотні
статей суспільно-політичної, релігієзнавчої та методико-педагогічної проблематики, опублікованих в
українській та зарубіжній пресі, а також широко відомої в Україні полемічної книжки “Літос, або Камінь із пращ і правди на розбиття митрополичого блудословія”.

0 коментарів

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии