А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

Держкомзем масово ошукує українців

'ДержкомземВ українському Держкомземі масово ошукуються громадяни – стверджує народний депутат Володимир Стретович. За його словами жертвами шахрайських схем в Державному комітеті України із земельних ресурсів стало вже більше ніж 130 тисяч українців. А потенційно таких жертв може стати ще більше…

- Пане Володимире, з трибуни Верховної Ради Ви звинуватили керівництво Держкомзему в шахрайстві. В чому власне справа?

- Сьогодні масово ошукуються громадяни України, які безоплатно приватизують землю. Масштаби такого ошукування по даних з 15 областей України досягли вже біля 132 тисячі осіб та за попередніми підрахунками перевищують 17 млн. грн. Розмах цього діяння відбувається при байдужому спостереженні за цим процесом органами прокуратури.

- В чому суть порушення?

- Порушення полягає у тому, що регіональні структури Держкомзему, філії державного підприємства «ЦДЗК», всупереч законодавству, примушують громадян (в експертизах, протоколах, рішеннях, розпорядженнях) отримувати так звану довідку про підтвердження відсутності реалізації громадянином права на безоплатну приватизацію земельної ділянки, за яку стягуються гроші, і при тому не малі, від 150 до 200 гривень.

Ця, «довідка» не згадується в жодному нормативному акті. Українське законодавство жодним чином не згадує про наявність у правовому обігу такого документа і не передбачає порядку отримання зазначеної «довідки». Більше того, воно прямо забороняє органам влади та посадовцям вимагати від громадян будь-які документи, що прямо не передбачені законом.

Для того, щоб з’ясувати, які масштаби набуло в нашій країні явище здирництва громадян з боку регіональних філій Держкомзему та «ЦДЗК», мною були направлені запити до цих установ. У відповідь на питання «Чи вимагає Обласне Управління Держкомзему або регіональне відділення «ЦДЗК» довідки про наявність у громадянина приватизованих земельних ділянок, та якщо так, то скільки?» 10 регіональних управлінь відповіли, що такі довідки від громадян не вимагають, 6 - вимагають, 4 не відповіли, 7 регіональних філій ДП Центр ДЗК в листі прямо відмовились надати відповідь. Саме з отриманих відповідей і випливає, озвучена вище цифра, що близько 130 тисяч наших громадян були ошукані цими установами на 17 мільйонів гривень. І, здається, це лише вершина айсбергу – нам ще належить згодом дізнатися про реальні масштаби афери.

- Ви як народний депутат, звертались до керівництва Держкомзему?

- Коли керівництво ДП «Центр ДЗК» в особі керівника Долинського І. М. з'ясувало, що про злочин стає відомо, то здійснило спробу приховати його. 19-го серпня 2009 року Долінський розіслав лист всім керівникам своїх структурних підрозділів «щодо подальших дій у зв’язку із надходженням звернення народного депутата України Стретовича В. М. від 03.08.2009 № 06-19/VII-382 НД», яким, фактично, наказував не надавати мені, як народному депутату України, відповіді на мої депутатські звернення. Зрозуміло, що подібні дії є ні що інше, як спроби приховати можливі корупційні діяння, Тай й сам по собі, цей факт вже має ознаки складу злочину визначеного ст. 351 Кримінального кодексу України.

- В цьому випадку своє слово має сказати прокуратура…

- Саме неспроможність органів прокуратури на добросовісне виконання власних обов'язків призвело до зухвалої поведінки злочинців. Про що тут казати, якщо наприклад, вже після отримання депутатського звернення Дніпропетровське обласне управління земельних ресурсів (керівник Євген Заєць) видає Наказ, в якому наголошує на неухильній вимозі витребування цієї «здирницької» довідки?

Єдиним позитивним прикладом є прокуратура АРК Крим, яка видала припис щодо негайного припинення порушення вимог чинного законодавства щодо видачі довідок регіональною філією ДЗК і республіканським управлінням Держкомзему та заборонила стягувати за це кошти. Тут можна лише дивуватися, чому явні порушення закону були помічені лише кримською прокуратурою. Невже в прокуратурі АРК працюють більш кваліфіковані співробітники ніж в інших?

- І що робити простому українцю з якого хочуть зідрати гроші за цю довідку?

- По-перше: громадянин має знати що правда на його боці. Конституція України та Земельний Кодекс України (ст. 151) накладають обмеження на органи державної влади, будучи інституційними гарантіями проти завищених вимог закону з боку чиновників, зокрема чиновників територіальних органів Держкомзему і ЦДЗК. Так ст. 151 Земельного кодексу встановлює вичерпний перелік документів, які подаються громадянином до відповідного органу державної влади або місцевого самоврядування для отримання у власність земельної ділянки. А, згідно Концепції розвитку системи надання адміністративних послуг органами виконавчої влади, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 15.02.2006 № 90-р, передбачено, що надання адміністративних послуг на платній (безоплатній) основі, переліки адмінпослуг, а також розмір плати за адмінпослуги повинні визначатися виключно законами.

Знаючи про незаконність вищезазначених довідок, громадяни вже не стоятимуть перед вибором, платити або не платити, а однозначно на підставі закону зобов'язані відмовити чиновникові в дачі хабара, хоч би і під приводом отримання якогось документу.

По-друге: Що ж стосується тих громадян, які були обдурені чиновниками ЦДЗК і витратили свої кошти на отримання непотрібної довідки, вони мають право повернути їх у повному обсязі, так само, як компенсувати моральну шкоду за неправомірні дії посадовців. Таким громадянам я би порадив письмово звертатися до тих органів ЦДЗК, які видавали довідки, з вимогою повернення коштів. У зверненнях доцільно посилатися на норми законів та нормативних актів означених у цій публікації. Не зайвим буде посилатися також на цю статтю.

- Це просто сказати, але простий українець майже завжди нічого не може зробити проти свавілля чиновника…

- Кожний громадянин повинен захищати свої права. У разі, якщо посадовці ЦДЗК відмовлять в поверненні коштів, тоді необхідно звертатися до суду і вимагати вже не тільки повернення коштів за отримання довідки, але і компенсації моральної шкоди та матеріальних втрат, які виникли через незаконні дії чиновників державного підприємства «Центр ДЗК» та Держкомзему.
В свою чергу, наша політична сила надасть всю необхідну допомогу в разі необхідності. Ми будемо ініціювати створення тимчасової парламентської слідчої комісії по розслідуванні факту злочину та наскільки можливо – допомагати безпосередньо громадянам, які постраждали від чиновників з Держкомзему та філій ЦДЗК

Про всі випадки, прошу громадян інформувати мене про випадки здирництва з боку ЦДЗК та Держкомзему через вимогу вищезазначеної довідки та надсилати мені будь-які документи, які б свідчили про це.

7 коментарів

arkadiy 12 августа 2010 16:17
Ошукують, ошукують.. А сами себе ковры в кабинетах стелят персидские и биотуалеты ставят немецкие..
Ирина 15 декабря 2010 22:47
Абсолютно непрофессиональное заявление. Его нужно расценивать только как политический пиар. Почему? Да потому, что в законе четко написано, что приватизировать можно только один раз по каждому целевому назначению. А поэтому, чтобы соблюсти норму закона и придерживаясь принципа равенства необходимо требовать такую справку. Второй вопрос - её цена. Но этот вопрос уже к депутату - он народная власть ! А данное заявление депутата на руку тем, кто хочет получить безоплатно намного больше, чем положено по закону.
Елка 24 марта 2011 14:02
Депутату хорошо советовать: "обращайтесь в суд", а сколько стоит исковое заявление - минимум 200грн. и это на периферии!! добавь еще 200грн. заплаченых за справку, цена вопроса возростет? О какой моральной компенсации идет речь, никто ничего не вернет...
Лучше обратите внимание на цены для изготовления акта на землю за один кусок земли, в акте может быть два по 400 грн. и сроки 6 месяцев минимум. Где это видано, чтобы бумага стоила 800грн, столько сколько стоит аренда этого пая?
Землеройка 20 апреля 2011 07:49
Справка такая стоит 5 грн. Но так как люди устали оббивать пороги этих структур то готовы были заплатить. А то что за бесплатную якобы приватизацию платили по 700 грн, чтобы их документы сделали, вернее вообще достали с полок, ведь по 10000 как минимум заявлений в каждой области которые делает максимум 100 человек и из них чел 30 геодезистов, а они начало всех начал.
А депутат не пробовал узнать сколько стоит получить госакт уже после решения? всего то 200-300 долларов! а так бланков нет! а то что поназначали смотрящих над начальниками УЗР и ДЗК которые купив себе место теперь отбивают затраченное бабло с людей! попытки жаловаться в горсоветы и даже в ОБОП и СБУ не увенчалось успехом! первые отмарозились - не наша компетенция, вторые - нам команда не поступала!
так что пиартесь дальше на здоровье, руками каждый махать гаразд, а Вы сделайте что-то действительно стоящее. Хватит толочь воду в ступе и делать вид что ничего не знаете?
Анна 8 июля 2011 09:22
А у меня что б практически всему кооперативу подписать акты на землю, а акты уже были но из-за разных данных пришлось переделывать (кооператив в обуховском районе, по данным голосеевского района 1 гектар у них, по данным областного госкомзема мы тоже в голосеевском районе г. Киева, а в реале мы в обуховском районе киевской области), глава обуховского госкомзема просит 250-500 баксов с участка за подпись. am
Так что все они там сидят что б денежки сбивать.Ну ведь зарплаты у них хорошие и не всегда белые.
Юрій 6 апреля 2012 06:07
Вкрала заповіт, при розгляді можливості представництва у суді бувша співробітник прокуратури чи державний нотаріус. Звернувся до СБУ, і іншої сволоти - тільки витратився.
Тепер ці недолюдки спалили земвідділ, землевпорядник постійно бреше, нового землевпорядника знайти неможливо. Хоча акти на землю Я і Мої рідні отримали, розмітка землі на місцевості тепер під питанням.
Між Мною і землевопорядницею укладено лише усна домовленість про викоанння робіт, щоб пришвидшити виготовлення документації і оформлення землі, договори не видає, документи не видала. Прокуратури ці пендоси - на чисельні заяви навіть не надають відповідей.
Борюсь із цією мусорською "правоохоронноою", як вони себе обзивають - хунтою ось уже з 1985 року.
Де взяти реєстр землевпорядників Хмельницької області? Підкажіть будь-ласка.

вова 14 июля 2012 22:08
уже год не могу переоформить наследство наземлю через отсутствие кадастрового номера дурдом хмельницкий район ....
Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии