А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

Гриценко та Кислинський – брати по диплому?

'ГриценкоСправа Кислинського зіграє поганий жарт ще не з одним українським чиновником або політиком. Фальшивий диплом заступника СБУ заклав бомбу під безліч високосидячих дуп.

Героєм чергового скандалу може стати колишній міністр оборони, а нині - кандидат в президенти Анатолій Гриценко. Як виявилось, кандидат поширює неточні дані про свою освіту. І це м'яко кажучи!

У своїй біографії Анатолій Степанович наполягає на тому, що в 1995 році він закінчив Академію Збройних сил України. Проте, вся пікантність ситуації полягає в тому, що перший випуск Академії відбувся лише в 1996 році. При всьому бажанні, Гриценко ніяк не міг стати її випускником в 1995 році. У цьому легко переконатися в самій Академії, яка з 1999-року називається "Національна академія оборони України" або на сайті Міністерства Оборони.

Інформацію про цей факт першими озвучили на прес-конференції в агентстві УНІАН військовий журналіст Ігор Рудич і голова «Спілки офіцерів Україні» В'ячеслав Білоус. Як стверджувалося, єдине, що міг отримати Гриценко в 1995 році, то це свідоцтво про закінчення тримісячних курсів підвищення кваліфікації при Академії. А це погодьтеся, дві великі різниці.

Перевірити достовірність озвученої інформації виявилося неважко. Досить було відвідати особистий сайт «Першого непрохідного кандидата», як він сам любить себе називати. У розділі «Освіта» легко знайти документ, що підтверджує зв'язок Гриценка з Академією Збройних сил. На жаль, жодним чином це не диплом. Це всього лише свідоцтво про закінчення підполковником Гриценком факультету перепідготовки і підвищення кваліфікації.

Крім того, поглянувши на дату видачі свідоцтва – 29 листопада 1995 року - нескладно підрахувати: якщо в Академії, як і в будь-якому іншому вищому навчальному закладі України, учбові заняття починаються 1-го вересня, то якраз і йдеться про тримісячні заняття.

Ось власне і сам документ:

'Гриценко

В принципі, порівнювати Гриценка з Кислинським не зовсім коректно. На відміну від «історика» з СБУ, Гриценко дійсно має вищу освіту за військовою спеціальністю, що підтверджує диплом про закінчення Київського вищого військового авіаційного інженерного училища.

Але є один маленький нюанс - пан Гриценко є фахівцем з електроустаткування і приладів літальних апаратів. Проте Анатолію Степановичу дуже хотілося козирнути саме академічною військовою освітою. Адже це зовсім інший рівень, вищий, ніж просто бути хоч і дипломованим, але все-таки технічним персоналом збройних сил. Ось так і перетворилися заняття на факультеті підвищення кваліфікації у закінчення Академії в 1995 році. Нагадаємо ще раз – перший випуск дипломованих фахівців відбувся лише в 1996 році.

Є у Анатолія Степановича і «корочка» з університету військово-повітряних сил США. Хоча, в світлі вищевикладеного, до цього документа не завадило б придивитися пильніше, адже, як говорив персонаж «фільму про Штірліца» Вальтер Шелленберг, «маленька брехня породжує велику підозру». Хтозна - а раптом це чергові підготовчі курси, а зовсім не повноцінна вища освіта? Послати б запит до Пентагону – кому видається такий диплом і який статус він має?

Загалом, вся ця історія ніяк не пошкодить Гриценку, враховуючи його шанси на виборах. Проте у деяких виборців, як мовиться, «осад залишиться». Адже вони так вірили в його «безкомпромісну небритість».

Замість епілогу:

Пристрасть українських політиків до різних брязкалець і академічних «корочок» інколи просто викликає острах. Свого часу, наприклад, винагороду і диплом липової російської "Академії проблем безпеки, оборони і правопорядку" отримала прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко.

Відомо про це стало лише тоді, коли в 2008-у році вибухнув грандіозний скандал в самій Москві і місцева Генпрокуратура порушила кримінальну справу за фактом шахрайства з боку засновників цього закладу.

З'ясувалося, що ордени і медалі «академії» до того моменту встигли отримати і Леонід Кучма, і Віктор Янукович. Але якщо двоє останніх просто отримали брязкальця вартістю в 20-30 доларів, то сама Юлія Володимирівна вже встигла до того моменту стати "дійсним членом" і "професором" цієї «шаражки».

Артем Носонов,
Агентство Стратегічних Досліджень

Російськомовна версія статті

0 коментарів

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии