А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

«Мед» студентського життя...

Архів 2006 р.

Студенти − майбутнє будь-якої держави. Гуртожиток − особлива школа життя, яку варто пройти кожному студенту.
Від сесії до сесії живуть студенти...

− «Весело!»− хочеться подовжити відомий вислів. Як же буває насправді − де і в яких умовах мешкають ті, хто гризуть граніт науки?

Щасливі ті, у кого місця навчання та проживання співпадають. Провінціали мають вибір: фінансово вимогливе зняття квартир, та більш вигідний − гуртожиток. Окрім грошової економії, є можливість спілкуватися з багатьма студентами. Чудово!

... Проте, є одне «але».

Полягає воно у тому, наскільки ти сподобаєшся завідуючому чи вихователю гуртожитка. Якщо ти − «тихоня», не можеш сказати жодного слова у свій захист − чудово! Якщо ж, потрапивши у несправедливу ситуацію, прагнеш захистити власні права − можеш відразу пакувати чемодани. Якщо ознайомитися із правилами проживання, то виявиться, що жителі мають лише обов’язки і практично ніяких прав. Власне, хочеш залишитись мешканцем − мовчи, терпи, виконуй.

У правилах внутрішнього розпорядку прямо порушується конституційне право на пересування. Після десятої рухатись коридорами, а тим паче заходити до іншої кімнати заборонено, байдуже, що підручник один на десятьох, а готуватись треба всім. Мешканець гуртожитку, що повернувся після 23-ої години не може зайти, боячись, що завтра його викличуть писати пояснювальну записку. Тому ночувати або на вулиці, або «кидатись під танк», а три таких пояснювальних і вирішується питання чи будеш ти мешкати далі чи підеш на пошуки нового житла. Ані студентське містечко, ані керівництво гуртожитку не хвилює питання: чи є тобі де жити, чи є тобі на що жити і як ти лише за тиждень можеш знайти кошти і житло?

Такі порядки для одного із студентів осінню минулого року закінчились трагічно. Не бажаючи неприємностей, студент поліз у вікно, не втримався і упав з другого поверху. А він тільки після школи, тільки почав жити.

Люди, де жити студенту, адже доводиться поєднувати навчання, життя на факультеті, пошуки житла та роботу! Що й казати − веселе безтурботне життя, емоційне напруження часом досягає апогею − тоді життя стає тягарем.
Комфорту у гуртожитку з кожним днем стає все менше.

Студентське містечко чомусь вважає, що на канікулах студента у гуртожитку бути не повинно. Якщо ти хочеш залишитись підготувати курсову чи дипломну, доки є вільний час, − не можна, живи де хочеш, але не завдавай зайвого клопоту коменданту своєю присутністю, адже він має виконати план по збереженню газу, світла і тепла. Але, людоньки, платимо ми ж однаково − чи то канікули, чи час навчання! Дуже цікаво економляться енергоресурси нашої держави. «Хіт сезону» − кухні увечері закривають на замок, тому якщо ти не встиг приготувати поїсти − сиди голодний, або давись хлібом. Смішно, але якщо ти зварив їсти і не встиг забрати каструлю, то забрати її ти зможеш тільки наступного ранку і вечеря на сьогодні відміняється. Ніякі вмовляння не приймаються, благання не діють, а обурення карається. Про гарячу воду можна лише мріяти, хоча можна розпочати загартовування холодною. Душових кабін тут або немає взагалі, або вони не функціонують, тому або «моржуй», або їдь купатися до дому.

Усім відомо, що оплата за проживання у гуртожитках різна − у залежності від того чи на контрактній ти формі навчання чи на бюджетній, якщо розібратись і той, і той студенти, чому панує думка «є гроші на навчання, значить можна здерти більше за проживання»? Так саме «здерти», оскільки плата майже вдвічі перевищує ту що сплачують «бюджетники», кому відомо якими «потом і кров'ю» батьків студента були зібрані ці гроші?

З цим треба щось робити, студент повинен бути соціально захищеним, а не заляканим, пригніченим і пограбованим, адже студенти − це уже завтрашні робітники, вчені, це фундамент успішного розвитку нашої держави, нашої нації. Елементарні гаранти конституції − право на пересування, на житло, на власну думку повинні дотримуватися і для студентства, а порушники каратися.

Оленка Студентка
м. Херсон


Архів 2006 року
Газета "Християнський Демократ"


0 коментарів

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии