А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

НАТО на Херсонщині

Архів 2008 р.

'НАТОКожний свідомий громадянин України не раз чув про Північноатлантичний Альянс. Та чути – не завжди означає «знати». Саме тому, розуміючи, що брак інформації тематики НАТО торкається не лише простих громадян, а й держслужбовців, 4–5 вересня 2008 року керівники організацій Михайло Колібабчук (Всеукраїнська молодіжна громадська організація „Християнсько-Демократичний Союз Молоді”) та Едуард Ільїн (Інститут Європейського Поступу) за ініціативи Херсонської облдержадміністрації при підтримці Центру інформації і документації НАТО в Україні організували семінар для заступників голів районних державних адміністрацій.

Спеціально до семінару були запрошені фахівці з Міністерства оборони Латвійської республіки: військовий аташе посольства Латвійської республіки в Україні Зігмундс Балодіс та голова департаменту публічної дипломатії Міністерства оборони Латвійської республіки Еліна Ланге, представник Міністерства оборони України підполковник Геннадій Коваленко та Стівен Гловер – фахівець з управлінь людськими ресурсами (Велика Британія).

Відкриття дводенного семінару було розпочато телемостом Херсон–Брюссель у приміщенні Херсонського державного університету та штаб-квартирі НАТО, яку представляв Петер Лунак, фахівець департаменту публічної дипломатії. Спілкування велося російською мовою, тому мовного бар’єру не було. Відповідно, під час цього телемосту велася жвава дискусія, було багато запитань до пана Лунака, що свідчило про зацікавленість та небайдужість запрошених держслужбовців.

Після телемосту семінар продовжив свою роботу у приміщенні облдержадміністрації Херсонської області. Тут запрошені фахівці вже спілкувалися у вузькому колі учасників семінару, так би мовити, віч-на-віч. Тому кожен мав можливість поставити будь-яке запитання, починаючи з кількості літаків у військах Латвії до ціни на хліб та комунальні послуги. Україна, незалежно від нинішньої ситуації, є на шляху до Північноатлантичного альянсу. Розуміючи, що зараз ми переживаємо ті самі часи, що й Латвія до вступу в альянс, пан Балодіс розповів про еволюційний розвиток збройних сил під час інтеграції до НАТО. Також він зазначив, що після виведення радянських військ з території країни Латвія не мала власного озброєння. На сьогодні збройні сили Латвійської республіки укомплектовані найсучаснішим військовим обладнанням.

У роки, коли Латвія не була членом альянсу, більшість населення боялася, що великий сусід – Росія – «переріже», мов артерію, газ, що це буде майже кінець світу… А в результаті: «Так, було важко навіть нам уявити, що Росія не завадить нам. Але тепер ми в НАТО, і Росія вже змушена дивитися на нас, як на рівноправну країну…»
А от Стівен Гловер розповів про систему державного управління у Великій Британії. У цій країні державна служба є престижною та бажаною роботою.

Бути держслужбовцем – це означає, що ти маєш певний статус, і це – твоя гордість. Без сумніву, з часом і в нашій країні кожен буде з гордістю та відданістю усвідомлювати призначення своєї посади для своєї країни.

Особливо порадували прохання і пропозиції заступників голів районних державних адміністрацій Херсонщини стосовно проведення подібних заходів у районах Херсонської області, щоб заповнити інформаційний вакуум щодо Північноатлантичного альянсу.

Галина Година
ХОО ХДСМ


Архів 2008 року
Газета "Християнський Демократ"


Російськомовна версія статті: Херсонщина и НАТО

0 коментарів

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии