А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

«На нашому символі написано libertas – «свобода»

Архів 2009 року

'«НаІнтерв’ю з головою Християнсько-Демократичного Союзу Молоді Ігорем Луб’яновим

– Ігоре, спочатку кілька слів про себе…

– Я народився 12 квітня 1982 року на Одещині, у Татарбунарському районі. Проте, оскільки майже від самого дитинства мешкав у Херсоні, то вважаю себе корінним херсонцем. Закінчив Херсонський державний університет, а згодом – докторат у Яському університеті (Румунія) за фахом «Романські мови». Цікавлюсь історією, філологією, філософією, а надто – доби Середньовіччя. Ну, і політикою, звичайно. Займаюсь молодіжною політикою з 1999 року і до сьогодні, як бачите. Також захоплююсь геополітикою, відносинами з іншими країнами, ось цією «Великою шахівницею», як назвав її Збіґнєв Бжезинський. Мрію, щоб Україна віднайшла на ній своє законне і почесне місце.

– Що сьогодні представляє собою ХДСМ?

– Християнсько-Демократичний Союз Молоді – велика, розгалужена молодіжна громадська організація. На сьогодні ми маємо структури ХДСМ у чотирнадцяти областях України, від Львова до Луганська, і від Києва до Криму. Приємно зазначити, що ці організації, незалежно від частини України, до якої вони належать, однаково плідно працюють над прищепленням ідеалів християнської демократії серед молоді нашої країни.

Дев’ятого вересня цього року виповниться чотири повних роки нашого повноцінного існування. За цей час ХДСМ вдалося стати привабливим осередком активної молоді, що бажає самореалізуватись у громадському та політичному житті країни. Ми голосно заявили про себе по всій країні, і, дасть Бог, ще не раз заявимо.

– Якими ви бачите перспективи розвитку організації і що є пріоритетами для ХДСМ у нинішньому році?

– Як ви знаєте, 20 березня 2009 року ми провели першу Раду ХДСМ з новим керівництвом, де визначили стратегію розвитку організації на 2009 рік. Звісно, мені важко буде в кількох словах охопити ті напрямки, якими організація починає займатись, але на декількох речах я хотів би наголосити. По-перше, ми вирішили докласти всіх зусиль, щоб поширити ХДСМ на всі області України, а також офіційно зареєструвати ті організації, які існують реально, проте з якихось причин досі не зареєструвались в органах юстиції. Поза тим, важливим досягненням стало те, що ми вирішили діяти спільно, в унісон, виконуючи великі національні проекти всіма обласними організаціями. Це забезпечить внутрішню єдність ХДСМ і дозволить обласним організаціям працювати у тісному контакті одна з одною. По-друге, враховуючи те, що торік організація активно поширювала ідеї євроатлантичної інтеграції, зокрема вступу України до НАТО, цього року ми вирішили більше часу приділити освітньо-культурним проектам, працюючи з обдарованою університетською молоддю, звернути пильнішу увагу на співпрацю з Європейським Союзом, європейськими культурними та політичними організаціями, а також посилити власне християнський напрямок у роботі ХДСМ – посилити співпрацю з церквами, пропагувати християнський спосіб життя, неприпустимість абортів, міцні родини тощо. Цього року ми подаємо офіційну заявку на вступ до ЄМХПО (Європейської мережі християнських політичних організацій), що дозволить ХДСМ активніше співпрацювати з подібними організаціями з інших європейських країн. Будуть наші представники й на європейській Літній школі у Чорногорії у серпні цього року. По-третє, враховуючи те, що ми нарешті ухвалили власну символіку, ми зможемо активніше брати участь у суспільно-політичному житті країни як повноправна молодіжна організація, з власними прапорами, футболками, значками, банерами тощо.

Сподіваюсь, наш новий логотип надовго стане символом молоді, що має свої принципи і не бажає ними поступатись. Тим паче, що вчора ХДСМ видав свою першу політичну заяву з приводу дуже неприємної для всіх християн ситуації у Дніпропетровську. Ну і, нарешті, по-четверте, нашим завданням є зміцнити ХДСМ настільки, щоб організація стала справжнім сателітом для ХДС, – знайти потрібне фінансування, обладнати власні офіси, створити працездатну команду.

– Існує поширена думка, що сучасна молодь – дуже меркантильна і не хоче працювати на втілення якоїсь ідеї без користі для себе. На ваше думку, що ХДСМ може зробити, щоб змінити цю ситуацію?

- Молодь охоче пристає до того, у що вона вірить. На нашому символі є слово libertas – «свобода». Молоді люди вірять у свободу. Вони не закостенілі у своїх вигодах, а тому можуть мріяти. І реалізовувати мрії. Бути вільними – від корупції, від величезної, ще радянської, бюрократичної системи, від хабарів, злочинів, зневаги до закону, бути вільними від гріха. Я вірю, що, якщо молодь стане справді вільною від багатьох вад нашого суспільства, вона зможе звільнити від них усю країну, ставши політиками. Ось у цьому напрямку і працюватиме ХДСМ.

– Дякую за розмову.

Архів 2009 року
Газета "Християнський Демократ"


Російськомовна версія статті:

0 коментарів

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии