А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

Дмитро Понамарчук: Це дурість - заклеювати рота борцям за Украіну

'ДмитроДмитро Понамарчук,
президент Фонду вільних журналістів
імені Вячеслава Чорновола


Жвава участь цими днями у різних формах протесту проти русифікації та на захист української мови – це хоч і нерадісна, але нагода привселюдно довести, що ти український патріот, а не манкурт, що ти патріот України, а не яничар. Я сам, до речі, за найрадикальнішу оборону, коли йдеться про зазіхання на душу народу, в яку плюють шовіністи.

Однак треба мати клепку, щоб не уподібнитись дикунові.

6 липня у Львові анонімні ентузіясти, протестуючи проти наступу регіоналів на мову, скоїли дику контраверсію. Вони заліпили клейкими стрічками роти на пам’ятниках видатним борцям за національну ідею – Тарасові Шевченку, Іванові Франку, Михайлові Грушевському, Вячеславові Чорноволу.

Нікому ніколи не вдалося примусити великих українців замовкнути, то навіщо це коїти, коли їх нема на Землі?

За часів тоталітаризму багатолітньому в’язневі Вячеславу Чорноволу на змогли затулити рота ні в російських таборах, ні в українських кацетах. Він з ризиком для життя друкував «Український вісник» та инший самвидав, жертовно боровся за демократію та волю України за будь-яких обставин – попри репресії та переслідування.

У грудні виповнюється 75 років од дня народження Вячеслава Чорновола. Переконаний, якби Вячеслава Чорновола не було вбито у 1999 році, він стояв би на чолі лав націонал-демократів у боротьбі за національні інтереси українського народу.

Він об’їздив би всі східні й південні області України, щоб довести людям небезпеку, що зависає над Соборністю держави, і рішуче скерував би народ на захист державної мови. А зрештою, якби Вячеслав Чорновіл був з нами, ми би жили в демократичній країні й давно би стали рівноправними учасниками європейської демократичної спільноти.

Заклеювати рота на пам’ятнику Вячеславові Чорноволу – це невігластво щодо української історії та історії життя українських патріотів.

Це дурість – глумитися над пам’ятниками видатним українцям. Треба самому наслідувати приклад життя таких діячів, як Вячеслав Чорновіл.

На фото: 1991 Чорновіл на шахті ім. Поченкова, Макіївка

0 коментарів

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии